Veiling: Veiling 47 sessie 3 woensdag 19 juni
1026. Zilveren lodereindoosje 1847
Zilveren lodereindoosje voorzien van geciseleerde band. Gekeurd meesterteken RZ 0, lopende leeuw 2, minervakop en jaarletter N (1847).
1027. Schaal, Geert Schreuder
Keramieken bruin geglazuurde schaal door Geert Schreuder (1952). Aan de onderzijde gemonogrammeerd GS en modelnummer GW 395. Omstreeks 2000.
1028. Hanoucca
Achterplaat van een bronzen Hanoucca lamp, rij voor oliehouders ontbreekt. India 19e eeuw.
1029. Servies Rörstrand
Convoluut Rörstrand servies, gedecoreerd met floraal decor, modelnaam Ostindia. Zweden, 20e eeuw.
1030. Prent Groningen
Reproductie van een steendruk van Groningen, de Grote Markt met Stadhuis. Naar een tekening van Sybolt Berghuis. Oorspronkelijke litho ooit uitgevoerd door Steendrukkerij J.H. V.d Weijer, Groningen. 20e Eeuw.
1031. Jugendstil vaas, Arnhemsche Fayencefabriek
Keramieken Jugendstil vaasje naar ontwerp van Klaas Vet en uitgevoerd door de Arnhemsche Fayencefabriek. Aan de onderzijde gemerkt met de Haan, Arnhem, vermelding van het modelnummer 174 en initialen van de plateelschilder. Uitvoering omstreeks 1910.
1032. Vaas, Plateelfabriek Zuid-Holland
Art Nouveau vaas met floraal decor door Plateelbakkerij Zuid-Holland. Aan de onderzijde gesigneerd, vermelding modelnummer en monogram plateelschilder. Eerste kwart 20e eeuw.
1033. Art Nouveau vaas, Plateelbakkerij Rozenburg
Art Nouveau vaasje met floraal beschilderd decor door de Haagse Plateelbakkerij Rozenburg. Aan de onderzijde gemerkt met ooievaar, Rozenburg, Den Haag en initialen plateelschilder. Eerste kwart 20e eeuw.
1034. Beer en kat, Steiff
Twee Steiff vilt dieren, een beer en kat op houten kegel, replica’s van Steiff dieren uit 1897. Gemerkt met Knopf in het oor en label. Gefabriceerd in Duitsland omstreeks 2005.
1035. Suikerpot 1900
Zilveren suiker/kandijpot ajour bewerkt met glazen inzet. Gemerkt meesterteken AB 34, lopende leeuw 2, minervakop met een F (Friesland/Leeuwarden) en jaarletter Q (1900).
1036. Vaasje, Plateelbakkerij Zuid-Holland
Gouda plateel vaasje door Plateelbakkerij Zuid-Holland. Aan de onderzijde gemerkt, vermelding van modelnummer 554 en monogram van de plateelschilder. Jaren 20/30.
1037. Speelgoed raceauto’s
Vijf blikken speelgoed raceauto’s waaronder MAR, Schuco, tezamen met doosje Minic. Midden 20e eeuw.
1038. Glazen
Zeven kristallen annagroene wijnglazen en twee drinkglazen, alle glazen van uraniumglas. Tweede kwart 20e eeuw.
1039. Jugendstil vaas, Arnhemsche Fayencefabriek
Keramieken Jugendstil vaasje door de Arnhemsche Fayencefabriek gedecoreerd met een bandpatroon met bloemen. Aan de onderzijde gemerkt en vermelding van nummer 14. Eerste kwart 20e eeuw.
1040. Zilveren bonbonschaaltje, Art Deco
Zilveren Art Deco bonbonschaaltje met plooipatroon. Gekeurd halve maan, kroontje 835S en een meesterkeur. Duitsland, tweede kwart 20e eeuw.
1041. Hyacintvazen
Zes glazen hyacintvazen in verschillende kleurslag van onder meer Glasfabriek Rimac en Leerdam. Midden 20e eeuw.
1042. Vazen, Potterij Zaalberg
Twee keramieken Potterij Zaalberg vazen met streep en abstract decor. Aan de onderzijde gemerkt, derde kwart 20e eeuw.
1043. Zilveren theelicht 1876
Zilveren theelicht met ajour bewerking op geëboniseerde voet. Gekeurd meesterteken GB, lopende leeuw 2, minervakop en jaarletter T (1876).
1044. Art Deco vaas, Plateelbakkerij Zenith
Art Deco keramieken vaas door plateelbakkerij Zenith te Gouda. Aan de onderzijde gemerkt met vermelding van modelnummer 67/54 en verwijzing naar plateelschilder. Jaren 20.
1045. Zilveren kandelaar
Zilveren drie pits kandelaar. Gemerkt ZI (herkeur voor in het buitenland geproduceerd zilver), jaren 50/60.
1046. Zilveren bonbonmandje
Zilveren ajour bewerkte bonbonmandje door Van Kempen & Begeer, Voorschoten. Gekeurd met meesterteken KB, lopende leeuw 2, minervakop met een C (Den Haag) en jaarletter M (1922).
1047. Zilveren soeplepel 1887, Van Kempen
Zilveren soeplepel van Van Kempen. Gemerkt meesterkeur VK met halve maan, lopende leeuw 2, minervakop met een C (Den Haag) en jaarletter C (1887).
1048. Zaadfles
Een groenglazen mondgeblazen zaadfles, om zaaigoed in te bewaren. Met afgeknepen pontil, rond 1900.
1049. Art Nouveau vaas, De Vez
Art Nouveau roze-rode geëtste glazen vaas met landschappelijk decor. Gemerkt De Vez. Frankrijk, begin 1900.
1050. Horloge, Jacob Jensen
Jacob Jensen dames quartz polshorloge uit de square collectie met rubberen horlogebandje. Swiss Made, 21e eeuw.
9725 CT Groningen