Veiling: Veiling 47 sessie 3 woensdag 19 juni
1126. 5th royal Irish lancers, Britains
Uit de W. Britains Special Collectors Edition vier handbeschilderde tinnen cavaleristen van de Royal Irish Lancers in een langwerpige doos. Catalogusnummer 8959 uit 1988.
1127. Art Deco schaal, A.D. Copier
Glazen lichtgrijze Art Deco schaal gedecoreerd met een salamander en olifant naar ontwerp van Andries Dirk Copier. Ontwerp stamt uit 1948 en is uitgevoerd door de glasfabriek Leerdam.
1128. Royal marine drum and bugle, Britains
Uit de Britains Metal-Models serie een handbeschilderd militair orkest bestaande uit vier muziekanten van het Royal Marine drum and bugle in originele rode vensterdoos. Catalogus nummer 7203 uit 1988.
1129. Spiraalvazen, Ehlen Johansson
Twee vintage spiraalvormige vazen naar ontwerp van Ehlen Johansson en uitgevoerd voor Ikea. Uit de PS serie, vaas kan tevens als kandelaar gebruikt worden. Jaar van ontwerp 2002.
1130. Wandborden en schaal
Convoluut plateel met vier wandborden waaronder een Plateelbakkerij Zuid-Holland bord decornaam Rhodian, drie kleinere wandborden gemerkt Gouda Holland en botanisch gedecoreerde schaal gemerkt DVW, Arnhem 41. Tweede kwart 20e eeuw.
1131. Ketting Miao, China
Miao metalen tribale halsketting als onderdeel van de huwelijksceremonie en bij feestelijke gelegenheden door Miao stam gebruikt. Afkomstig uit de Guizhou Provincie in het zuiden van China.
1132. Asbakken
Twee kristallen asbakken waarvan één met gemerkt 925 Sterling montuur, tevens een kristallen pijpasbak. Jaren 70/80.
1133. Sake kommetjes, Japan
Zes porseleinen Japanse sake kommetjes aan de binnenzijde polychroom beschilderd met herenfiguren, buitenzijde landschappelijk blauw-wit beschilderd en aan de onderzijde gesigneerd. Tezamen met houten wandplank. Japan, begin 20e eeuw.
1134. Beelden, A. Santini
Twee bustes van Socrates en Ippocrate op marmeren basement, materiaal resin. Gemerkt zijkant hals en kleinere Hippocrates met monogram G.R. Onderzijde basement sticker Sculptor A. Santini. Italië, vierde kwart 20e eeuw.
1135. Ansichtkaart, Gilbert & George
Handgesigneerde ansichtkaart door de kunstenaars Gilbert & George (Gilbert Proesch en George Passmore). Gesígneerd door beide heren omstreeks 1992.
1136. Scots Guards pipers, Britains
Uit de Britains Metal-Models serie zes handbeschilderd muziekanten van het Scots Guards Pipers in originele rode vensterdoos. Catalogus nummer 7241 uit 1986.
1137. Schenkkan, Mobach
Keramieken schenkkan voorzien van druipglazuur door Mobach, Utrecht. Aan de onderzijde gemerkt en vermelding van het modelnummer 255. Midden 20e eeuw.
1138. Philite bakeliet
Convoluut Philite bakeliet met zes roodbruine Art Deco kop-en-schotels, een zwart ovalen dienblad en een driedelige rookgarnituur. Dienblad aan de onderzijde gemerkt Philite en modelnummer. Geproduceerd door Philips, jaren 30.
1140. Schenkkannen
Twee Art Deco plateel schenkkannen, één gemerkt Arnhem en andere schenkkan Aren Plateel door Ceramique Montoise België. Aan de onderzijde gemerkt en voorzien van monogrammen plateelschilders. Daarbij een koudgeschilderde keramieken schenkkan in plateel stijl. Jaren 30.
1141. Vaas, A.D. Copier
Meerblauwe tincraquelé bolvaas naar ontwerp van Andries Dirk Copier, modelnummer KO1575. Uitgevoerd door de Glasfabriek Leerdam omstreeks 1935.
1142. The Gloucestershire Regiment, Britains
Uit de W. Britains Special Collectors Edition een doos met zes handbeschilderde tinnen soldaten van het Gloucestershire Regiment. Catalogusnummer 8809 uit 1992.
1143. Glazen, Art Deco
Zeventien Art Deco drinkglazen waaronder twee kobaltblauwe kristallen glazen, vier amberkleurige glazen met ribbelpatroon en elf fumékleurige. Jaren 30.
1144. Droppelmina's
Twee tinnen kraantjespotten met komfoor. Onbeschilderde tinnen kan gemerkt Tollenaar Buiksloot, gelakte kraantjeskan gemerkt aan de onderzijde Kurz & Co Edeltin, Holland. 20e eeuw.
1145. Gouache, Freerk Los
Gouache van een park getiteld “Meijendel” door Freerk Los (1917-1992). Rechtsonder gesigneerd, getiteld en gedateerd 1978.
1146. Presse-papiers
Drie glazen presse-papiers waaronder twee met ingesloten luchtbellen door Pfeiffer, Nieuw Buinen en een derde in donkergele kleurslag met ingesloten luchtbellen. Vierde kwart 20e eeuw.
1147. Tekening, Nelly Goedewaagen
Tekening getiteld “Little cactus” door Nel Goedewaagen (1880-1953). Rechtsonder gesigneerd Nelly Goedewaagen en gedateerd 1927.
1148. Vaas, De Olde Kruyk
Aardewerken vaas met hengsels door De Olde Kruyk, Utrecht. Aan de onderzijde gesigneerd DOK, Holland en gemonogrammeerd, 2e helft 20e eeuw.
1150. Tegels
Zeven handbeschilderde geglazuurde aardewerken tegels; drie met ruitermoftief, twee tegels met floraal decor, een landschappelijk decor met molen en een tegel met zeilschip. Hierbij een religieuze tegel in tranferprint. 19e/20e eeuw.
1151. Imari vaasjes, Japan
Tien miniatuur handbeschilderde porseleinen Imari vaasjes. Japan, eerste helft 20e eeuw.
9725 CT Groningen