Veiling: Veiling 47 sessie 3 woensdag 19 juni

1228. Koekjespot, Kralik

Iriserende glazen koekjespot met groen Rigaree glasapplicatie door Kralik. Bohemen, eerste helft 20e eeuw.

1229. Foto, T. Slot-Jorritsma

Foto getiteld “Stigma” van T. Slot-Jorritsma. Rechtsonder gesigneerd met potlood en gedateerd 1987.

1230. Art Nouveau vazen, Plateelbakkerij Eskaf

Twee Art Nouveau vazen door plateelbakkerij Eskaf, Steenwijk. Aan de onderzijde gemerkt en vermelding van modelnummer 241. Periode 1919-27.

1231. Poppen

Twee poppen van was, de Heilige Maria en kindeke Jezus. Omstreeks 1900.

1232. Vaas, Pieter Groeneveldt

Donkerbruin met groene accenten geglazuurde ribbelvaas door Pieter Groeneveldt. Aan de onderzijde gemerkt en vermelding van modelnummer 81c. Jaren 70/80.

1233. Vazen

Drie porseleinen vazen waarvan twee voorzien van sang de boeuf glazuur. Balustervormige vaas onderzijde gemerkt met vier Chinese karakters. Eind 20e eeuw.

1234. Vaas en bloemsteker, Pieter Groeneveldt

Mintgroen geglazuurde aardewerken vaas en lichtgroen geglazuurde bloemsteker door Pieter Groeneveldt. Aan de onderzijde gemerkt en vermelding van modelnummer 60B Holland. Jaren 70/80.

1235. Hanglamp

Messing Art Deco stijl halogeen hanglamp. Eind 20e eeuw.

1236. Borduurwerk, China

Zijde borduurwerk met afgebeeld kinderen, draak en vlieger. China, jaren 70/80.

1237. Prenten Friesland

Drie ingekleurde Friese prenten van Franeker en Hindeloopen, 19e eeuw. Zie foto's voor alle prenten.

1238. Hanglamp

Metalen hanglamp met glas inzet, midden 20e eeuw.

1239. Hanglamp, Art Deco

Art Deco melkglazen hanglamp met floraal decor. Tweede kwart 20e eeuw.

1240. Spiegel

Soester spiegel met gefacetteerd geslepen spiegelglas. Begin 20e eeuw.

1241. Bonheur

Mahoniehouten bonheur in Biedermeier stijl, bestaat uit twee losse delen. Eind 19e eeuw.

1242. Schilderij, H. v.d. Heem

Schilderij van strandgezicht met vissersboot en vissers door H. v.d. Heem, olieverf op paneel. Rechtsonder gesigneerd, 20e eeuw.

1243. Etsen, Frankrijk

Twee Franse aquatint etsen van Marcel Augis en Lucien Davril getiteld “La Fin du Jour”. Frankrijk, eind 19e eeuw.

1244. Rokkostuum met pantalon

Wollen rokkostuum met bijpassende pantalon, derde kwart 20e eeuw.

1245. Prent, Albert Hemelman

Prent van het IJ te Amsterdam met volgeladen platbodem door Albert Hemelman (1883-1951). Rechtsonder in de prent gesigneerd. Eerste helft 20e eeuw.

1246. Lithografieën

Vier karikaturale lithografische spotprenten van Bismark en de componisten Offenbach, Rossini en Verdi door Hippolyte Mailly. Eind 19e eeuw.

1247. Koffer met elpees

Elpees in draagkoffer, vier Beatles albums, Saturday Night Fever, James Bond Soundtrack en meer. Jaren 70/80.

1248. Art Nouveau vaas, Francois-Theodore Legras

Art Nouveau vaas in spatterglas met verticale banen, modelnaam Bugeaud, door Francois-Theodore Legras, Clichy. Begin 20e eeuw.

1249. Kandelaren

Convoluut messing kandelaren waaronder twee bronskleurige Jugendstil kandelaren met glaselementen en drie messing één pits kandelaren, 19e/20e eeuw.

1250. Bajonet, jachtmes en dolken

Vier messen met lederen messenschede bestaande uit een jachtmes van Muela Bowie (Made in Spain), AK-47 CCCP bajonet en twee dolken, 21e eeuw.

1251. Hanglamp

Groen glazen vintage hanglamp. Jaren 70.

1252. Lithografie, Kees Andrea

Kleurenlithografie van harlekijn, twee jongens met vliegers en hond door Kees Andrea (1914-2006). Rechtsonder in de plaat gesigneerd en met potlood. Derde kwart 20e eeuw.

9725 CT Groningen