Veiling: Veiling 47 sessie 3 woensdag 19 juni

1203. Lot curiosa

Lot curiosa met vijf poppen, houten platbodem model en een wekker gemerkt Presto. 20e eeuw.

1204. Wandelstok 1906, Jugendstil

Hardhouten wandelstok met zilveren Jugendstil handvat. Onduidelijke Duitse zilverkeuren halve maan en kroon, handvat gedateerd 1906.

1205. Ets, Anton van Hemert

Kleurenets getiteld “Veluwe” door Anton van Hemert (1883-1944). Rechtsonder met potlood gesigneerd, tweede kwart 20e eeuw.

1206. Jacquet, pantalon en overjas

Wollen jacquet met Stresemann pantalon, compleet met wollen overjas. Tweede kwart 20e eeuw.

1207. Merklap 1878

Merklap met vogeldecor borduurwerk, naamsvermelding en leeftijd 11 jaar. Gedateerd 1878.

1208. Reliëf print, Gloria Echavarria

Reliëf print getiteld “Ingenieursbureau Het Noorden” door Gloria Echavarria. Rechtsonder met potlood gesigneerd, vermelding van oplagenummer 8/18 en datering december 1981.

1209. Lot aziatica

Lot aziatica met twee jade amuletten, een reukwaterhouder, een armband en een jade object. 20e eeuw.

1210. Aquareltekening, Jan Oostendorp

Aquareltekening getiteld “Molenberg visdag” door Jan Harm Oostendorp (1896-1979). Rechtsonder gesigneerd, verso informatie en datering november 1965.

1211. Vaasjes en schenkkannen, Plateelbakkerij Regina

Twee Art Nouveau Gouda plateel schenkkannen en twee miniatuur vaasje door Plateelbakkerij Regina. Aan de onderzijde gemerkt, modelnummers en monogrammen van de plateelschilders. Eerste kwart 20e eeuw.

1212. Gravure Groningen

Gravure getiteld Gröningen Ao 1650. Met Latijnse begeleidende tekst. “Gaspar Merian” Topographia Germaniae Infecioris.

1213. Wandelstok 1929

Geëboniseerde houten wandelstok met alpaca handvat. Te dateren door plaatje 1929.

1214. Beeld, Domien Ingels

Keramieken polychroom geglazuurd beeld van Maria met kind door Domien Ingels (1881-1946). Aan de onderzijde een onleesbaar label en gestanst Made Belgium. België, tweede kwart 20e eeuw.

1215. Fotolijstjes

Negen bronskleurige fotolijstjes, eerste helft 20e eeuw.

1216. Lithografie, Jan Toorop

Lithografie van apostel Simon door Jan Toorop. Jaren 20/30.

1217. Puddingvormen

Vier helder persglazen puddingvormen met twee keer een nautisch anker, een beer en een botanisch decor. Midden 20e eeuw.

1218. Schilderij

Schilderij met portretten in modernistische stijl, gemengde techniek op papier. Rechtsonder gemonogrammeerd CB en gedateerd 1995.

1219. Tekening

Tekening in oriëntale sfeer met paard en ruiter, in de tekening gedateerd 1838.

1220. Pop, Gebrüder Kuhnlenz

Pop met bisquit porseleinen hoofd door de Gebrüder Kuhnlenz, hoofd met oogbeweging mechanisme. Achterzijde hoofd gemerkt met SP en modelnummer 1. Duitsland, begin 1900.

1221. Icoon

Keramieken icoon van Onze Lieve Vrouw van Altijddurende Bijstand met Jezus. Geglazuurde handgeschilderde afzonderlijke fragmenten samengesteld tot een geheel. Midden 20e eeuw.

1222. Sigaren Schimmelpennick

Twee assortiment sigarendozen van sigarenfabrikant Schimmelpenninck. Vierde kwart 20e eeuw.

1223. Kopergravure

Ingekleurde kopergravure van de Slag bij Jemmingen [Jemgum in Duitsland] aan de Eems, 21 juli 1568, Alva verslaat het leger van Lodewijk van Nassau. Met onderschrift van acht regels in het Duits op rijm, daaronder een Franse tekst met jaartal en datum. Vervaardigd door Frans Hogenberg, plaats van uitgave Keulen.

1224. Ets, Nico Bulder

Ets van de Fraeylemaborg te Slochteren door Nico Bulder (1898-1964). Rechtsonder gesigneerd met potlood en gedateerd 1948.

1225. Ets, Herman Gordijn

Ets van zittend naakt door Herman Gordijn (1932-2017). Rechtsonder met potlood gesigneerd en vermelding van oplagenummer 3/30. Begin 21e eeuw.

1226. Hanglamp

Glas-in-lood hanglamp in Tiffany stijl met Art Deco uitstraling. Begin 20e eeuw.

1227. Aquarel, Hans Ledeboer

Aquarel van wassende vrouw bij de molen door Hans Ledeboer (1874-1962). Rechtsonder gesigneerd, eerste helft 20e eeuw.

9725 CT Groningen