Veiling: Veiling 47 sessie 3 woensdag 19 juni

1051. Zilveren onderzetters, Spritzer & Fuhrmann

Tien Sterling zilveren onderzetters met geciseleerd decor door Spritzer & Fuhrmann. Gemerkt met meesterteken S&F, 925 sterling en staande leeuw naar links. Denemarken, tweede helft 20e eeuw.

1052. Gouden halsketting

8 karaat gouden driestrengs halsketting met ovalen sierelementen, getoetst 8 karaat. Hierbij twee vergulde kettingen. Tweede helft 20e eeuw.

1053. Zilveren opscheplepel

Zilveren opscheplepel met floraal gegraveerde greep. Gekeurd met meesterteken A.P*, lopende leeuw 2, minervakop met een M (Schoonhoven) en jaarletter in kroon N (1948).

1054. Olielamp

Messing olielamp, model snotneus met gedreven oud-Hollands decor, omstreeks 1890.

1055. Merklap 1849

Merklap op stramien van katoen met alfabet, nummerreeksen en geborduurde afbeeldingen van leeuwen, engeltjes, dieren en botanische motieven. Gedateerd 1849.

1056. Broche en oorbellen

Brutalistisch design metalen broche en drie sets clip oorbellen. Vierde kwart 20e eeuw.

1057. Scharen

Twee zilveren scharen met ijzeren snijbladen, 19e eeuw.

1058. Zilveren kandelaren

Drie zilveren één pits kandelaren. Grootste kandelaar gemerkt meesterteken W+B en zwaardje, kleine kandelaren meesterteken M en 830. Midden 20e eeuw.

1059. Art Deco vaas en schenkkan, Kennemer Potterij

Keramieken Art Deco schenkkan en vaas naar ontwerp van Gellings en uitgevoerd door N.V. Kennemer Potterij te Velsen. Aan de onderzijde gemerkt KTP Velsen en vermelding van de modelnummers 143 en 149. Velsen, jaren 30.

1060. Kaasschaaf en messen met zilveren heft

Set van twaalf Art Deco ontbijt- en dinermessen met zilveren heft en een kaasschaaf met zilveren heft. Diverse keuren waaronder 835, tweede kwart 20e eeuw.

1061. Keramiek, Mobach

Convoluut Mobach keramiek met een schenkkan, dekselschaal en dekselpot. Aan de onderzijde gemerkt Mobach, Utrecht met vermelding van modelnummers 13, 50 en 59. Midden 20e eeuw.

1062. Kerkkandelaar

Messing classicistische kerkkandelaar, 19e eeuw.

1063. Kameel

Keramieken geglazuurd beeldje van een kameel. Aan de onderzijde gemonogrammeerd MS, midden 20e eeuw.

1064. Zilveren ringen

Twintig zilveren ringen, diverse zilverkeuren. 20e/21e eeuw.

1065. Gemberpotten, China

Vier Chinese porseleinen gemberpotten met landschappelijk beschilderd decor, 19e eeuw.

1066. Vazen, China

Twee Celadon stijl vazen voorzien van groene craqueléglazuur. China, eind 20e eeuw.

1067. Parfumflesjes

Twee geslepen parfumflesjes, 14 karaat gouden montuur met dop gemerkt eikenblad, zilveren montuur met dop gemerkt zwaardje. Begin 1900.

1068. Dienblad, Jugendstil

Porseleinen Jugendstil dienblad met nikkelen montuur en handvatten. Aan de onderzijde voorzien van modelnummer 2916. Eerste kwart 20e eeuw.

1069. Borduurwerk

Modern borduurwerk van een oorspronkelijk uit 1786 daterend voorbeeld. Geborduurd in 1999.

1070. Vaas, Glasfabriek Leerdam

Lichtgrijze glazen vaas met geslepen decoratie gebruikmakend van een vaasontwerp van A.D. Copier uit 1947, uitvoering Glasfabriek Leerdam.

1071. Kunstboeken

Vijf kunstboeken bestaande uit boeken over Gaudi, Renoir, impressionisme en een uitgave Kunst en Antiekveiling uit 1997.

1072. Britains

Convoluut handbeschilderde Britains met onder meer indianen te paard, losse figuren en een kano. Totaal vijfenveertig stuks. Engeland, jaren 60/70.

1073. Vazen, China

Twee Chinese porseleinen vazen in pijp- en balustervorm voorzien van craqueléglazuur, 20e eeuw

1074. Jardinière

Lichtblauwe paté de verre stijl glazen jardinière, 20e eeuw.

1075. The Duke of Wellington's regiment, Britains

Uit de W. Britains Collection een doos met een handbeschilderd militair orkest van de Duke of Wellington's Regiment bestaande uit tien soldaten. Catalogusnummer 5803 uit 1992.

9725 CT Groningen