Veiling: Veiling 30 sessie 2

443. Mahjong VS, Let's Play Mah Jongg, jaren '50

De draagkoffer is van ribkarton bedrukt met typisch fifties plaatjes. Met binnenin stenen, dobbelstenen en 4 plastic latten. Haakjes voor de fiches en een instructievel ontbreken. De inhoudsopgave zit aan de binnenkant van de deksel. De stenen zijn van karton, aan beide kanten beplakt met wit papier. Er zijn veel extra seizoenen en reservestenen. Een Tekens 3 en een S-wind zijn nagemaakt. De fiches zijn de bekende namaak Chinese munten van plastic en zijn later bijgekocht. De 2 dobbelstenen zijn van wit kunststof met westerse punten. Er zijn geen windwijzers. De handleiding is een gevouwen velletje in de deksel.

922. Lot poppen schildpad

Een lot met 6 poppen, veelal schildpad.

649. Tijgers, tuinbeelden

Twee verschillende zandstenen tijgers.

934. Poppen

Een lot met 8 diverse poppen.

808. Tapijten

Twee tapijten uit India en Shiraz/Iran.

650. Beeld Kamasutra

Stenen Kamasutra beeld, Tibet/Nepal.

942. Vliegtuig

Blikken dubbeldekker vliegtuig PH-KLM Amsterdam Batavia. Eerste helft 20e eeuw.

619. Chinese schotel

Geel geglazuurde schotel met fijn ingekerfd decor van een draak op het plat. Achterzijde gemerkt met 6 karaktermerk. 20e eeuw.

464. Mahjong modern, attachékoffer, ca. 1950

De doos is Chinees, gemaakt van met stof bekleed hout. Plat en rechthoekig model met vaste deksel. Binnenin zitten 4 losse laden voor de stenen en een los bakje met deksel en vakjes voor de fiches e.d. De stenen zijn van mooi maar dun been met dik bamboe. De gravering is kundig, de seizoenen zijn toeristisch. Er zitten 4 Jokers en 4 reservestenen bij het spel. De fiches zijn van been met Chinese puntentelling. De 4 dobbelstenen zijn van been met Chinese punten. De windenwijzers zijn rondjes van been met hoekig vormgegeven Chinese karakters. De handleiding is een ongedateerde versie van het telkens opnieuw gebruikte, in China gedrukte boekje.

1136. Zilver, armband met grote schakels, 2e helft 20e eeuw

Zilver, armband met grote schakels, 2e helft 20e eeuw, gemerkt: ZII (835/1000) en ander merk.

1152. Zilver, armbanden met Wilhelmina dubbeltjes (10 cent muntstukken), 1e helft 20e eeuw, Nederlands

Zilver, twee armbanden met Wilhelmina dubbeltjes (10 cent muntstukken) 1e helft 20e eeuw, Nederlands. A. Een armband met 9 x 10 cent munten met Wilhelmina (opgestoken haar). B. Een armband met 23 x 10 cent munten met Wilhelmina (knot + diadeem).

927. Poppen Kaethe Kruse

Een lot met 3 poppen.

1020. Peinture Barbarisme, Jan Cremer

Peinture Barbarisme, gemengde techniek op board. Linksonder gesigneerd Jan Cremer.

446. Mahjong VS, The complete ancient and fascinating Chinese game, ca. 1924

De doos is Amerikaans, van karton beplakt met papier en bedrukt met naam, inhoud en plaatjes van stenen. Binnenin zitten de nog los te knippen stenen en fiches. De kartonnen latten zijn nog niet gevouwen. De stenen zijn van karton, zijn eenzijdig beplakt en bedrukt met karakters en afbeeldingen. Er zijn geen reservestenen. De 2 dobbelstenen zijn van been met westerse punten en zijn toegevoegd. Er zijn geen windwijzers. De handleiding is een gevouwen vel van karton.

432. Mahjong Chad Valley, platte doos, ca. 1924

De platten doos is Engels, van karton beplakt met rood papier. Op de deksel is het Chad Valley-etiket geplakt. Binnenin zitten de stenen, een bakje met fiches e.d. en 4 houten latten. De stenen zijn Engels, van dik karton beplakt met papier in 3 kleren bedrukt met de Chad Valley-karakters en -afbeeldingen. Onderop zit bruin papier. Er zijn, een uitzondering voor Chad Valley, 4 reservestenen. Een overzicht van de stenen staat binnenin de deksel. De fiches zijn strookjes van gekleurd papier, waarde is onduidelijk. De 2 dobbelstenen zijn van zwart gemaakt hout met ronde hoeken en westerse punten. De windschijfjes zijn van karton beplakt met de Chad Valley-windkarakters. De handleiding is een ongedateerd velletje.

1128. Goud, armband met v-vormige pennen schakels, 2e helft 20e eeuw. Milaan Italië

Goud, armband met v-vormige pennen schakels, 2e helft 20e eeuw. Milaan Italië, gemerkt: 750 (18k) en meesterteken: goudsmit 423, Milaan Italië.

802. Tapijt

Bijar tapijt.

624. Balinees houtsnijwerk

Balinees houtsnijwerk, buste van een man. Midden 20e eeuw.

703. Maskers met Kauri schelpen, Dan, West Afrika

Twee houten decoratieve maskers met Kauri schelpen, Dan West Afrika. Eind 20e eeuw.

626. Champlevé vaas, Japan, eind 19e eeuw

Champlevé vaas, Japan, eind 19e eeuw.

627. Nanking vazen, ca. 1900

Een paar Nanking crackleware vazen, een linkse en rechtse vaas met florale motieven. Circa 1900.

804. Tapijt

Tapijt gemaakt in België.

1114. Goud en divers, broches waarvan een met Camee, 1e helft 20e eeuw

Goud en divers, twee broches waarvan een met Camee, 1e helft 20e eeuw. A. Broche met Camee, ongemerkt maar getoetst op 14k goud. De naald/ speld is van onedel metaal. B. Broche met geslepen oranje bruine steen. De rand is gemaakt van zeer fijn koord en versierd met 18 zaadparels, gemerkt: slecht leesbare merken en getoetst op 14k goud.

913. Hermann Teddybeer

3 Hermann Teddyberen, 1 met pakje, 1 witte beer en een bruine variant. Alle met rood zegel.

1002. Schilderij, B. Long

Kleurrijk acryl schilderij, jaren '60. Linksonder gesigneerd B. Long.

9725 CT Groningen