Veiling: Veiling 30 sessie 2

475. Mahjong speelkaarten

De doos is Chinees, gevouwen van dun karton met vaste deksel. Beplakt met lichtgroen papier dat is bedrukt met een Chinese tekst en een kader in blauw. Binnenin zijn drie vakjes voor de kaarten. De kaarten zijn Chinees, een breed formaat. Gemaakt van karton met traditionele afbeeldingen. De achterkant heeft een groenig blauwe bedrukking. Er zijn geen reservekaarten. Er zitten/horen geen fiches, dobbelstenen, windwijzer en handleiding bij het spel.

472. Mahjong, Parker Brothers Mah Jongg Card Game, 1923

De doos is Amerikaans, van karton beplakt met inmiddels vaal geworden geel papier. Plat en vierkant formaat met los deksel waarop o.a. het Babcock-logo voorkomt. Binnenin zijn vier vakken voor drie pakjes kaarten en de fiches. De kaarten zijn Amerikaans en hebben een standaard formaat. Op de achterkant zijn een Chinese draak en windenkarakters afgebeeld. Er zitten geen reservekaarten bij het spel. De fiches zijn gekleurde houten staafjes. Er horen geen dobbelstenen en windindicators bij het spel. De handleiding is een bijbehorend boekje "Babcock Rules Card Game ". Uitgave van Parker Brothers 1923.

468. Mahjong speelkaarten, 1923

De doos is Chinees, van karton beplakt met pakpapier. Met bovenop een etiket met een Mahjong spelend Chinees gezin. Binnenin zijn 2 doosjes voor kaarten en fiches. Plus 4 houten latjes met bandjes waarvan één is bijgemaakt. De kaarten zijn Chinees, smal formaat en bedrukt met karakters en Engelse tekst. Er horen geen reservekaarten bij het spel. De fiches zijn van been en zitten apart in een doosje. De waarden zijn afwijkend; p.p. 9 fiches van 10p en dus maar 5 fiches van 2p. De 4 dobbelstenen zijn van been met Chinese punten, het Cricketdoosje ontbreekt. Ook de windenschijfjes en Mingdoosje ontbreken. De handleiding is Chinees, een vierkant bijbehorend boekje uit 1923. Er is ook een bestelkaart van de Amerikaanse distributeur.

647. Halve maantafel, China, tweede helft 20e eeuw

Halve maantafel, China, tweede helft 20e eeuw.

462. Mahjong modern, ca. 1955

De doos is Chinees, gemaakt van mooi hout voorzien van een dikke laklaag. Lang en rechthoekig model met bruine randen en een schuifdeksel met daarop een panda-met-bamboetak en karakters. De stenen zijn van (oud, dik en dus vrij plat) bamboe waarop een gelakt laagje kunststof is geplakt. De gravering, zeker van van de bloemenstenen, is goed. Er zitten 4, niet zo best gegraveerde, jokers maar geen reservestenen bij het spel. De 2 dobbelstenen zijn van been met Chinese punten. Er behoren geen fiches, windenwijzers en handleiding bij het spel.

448. Mahjong The Hillson Company Boston, Ma Chiang versie, jaren '20

Ma Chiang versie in een oranje 5-laden doos. De kartonnen doos is Amerikaans, beplakt met structuurpapier. De herstelde deksel is bedrukt met de typerende Hillson afbeelding en de toevoeging Ma Chiang. Binnen zijn 4 laden voor de stenen en een met vakjes voor de fiches. De stenen zijn van geel geverfd, bedrukt hout. Er zijn geen reservestenen. De fiches zijn stripjes van celluloid (incompleet). Er zit een sticker bij met informatie over kleur en waarde. De 2 dobbelstenen zijn van been met westerse punten. De windwijzers zijn van beenkleurig celluloid, zitten in een mingdoosje van celluloid met ivoormotief. De handleiding is een boekje "Hillson's Mandarin Game Known in China as Ma Chiang".

643. Chinees famille rose porseleinen beeld, Kanton, 19e eeuw

Een fijn geschilderd Chinees porseleinen beeld, eind 19e eeuw.

1170. Goud, hanger met grote natuurlijke barnsteen/amber, 2e helft 20e eeuw

Goud, hanger met grote natuurlijke barnsteen/amber, 2e helft 20e eeuw, gemerkt: 585 (14k).

1154. Divers lot zilver

Zilver + divers, lot (24x) o.a. ringen + slavenarmband. Bestaande uit: 12 ringen met stenen, een slavenarmband, 6 hangers (waarvan 1 onedel met zwarte steen), 4 bedels en 1 halsketting met kruis.

1144. Goud, halsketting van Venetiaanse schakels, 2e helft 20e eeuw

Goud, halsketting van Venetiaanse schakels, 2e helft 20e eeuw, gemerkt: 585 (14k).

1141. Goud, hanger in de vorm van tros druiven en ketting

Goud, hanger in de vorm van tros druiven en ketting, 2e helft 20e eeuw. De hanger bestaat uit een hand die een tros druiven vasthoud, ongemerkt maar getoetst op 14k goud. Ketting (gourmet schakel) is gemerkt: 585.

1133. Goud, munt 4 Florins / 10 Francs - 1892 Franz Joseph I in munthouder, Oostenrijk

Goud, munt: 4 Florins / 10 Francs - 1892 Franz Joseph I in munthouder, Oostenrijk. De munt is van 21.6k goud (900/1000 goud). De muntrand is ongemerkt maar getoetst op 18k goud.

1000. Schilderij, G.J. Kloos

Schilderij, olieverf op doek, linksonder gesigneerd G.J Kloos 1948.

1111. Goud en camee, bi-color gouden broche/ hanger met camee in Art Deco stijl, midden 20e eeuw

Goud en Camee, Een bi-color gouden broche/ hanger met Camee in Art Deco stijl, midden 20e eeuw. Het sieraad kan zowel als broche en als hanger worden gedragen. De rand is uitgevoerd in geel en roségoud. Gemerkt: Eikenblad(14k) + andere.

903. Leesplank en schriften

Hoogeveens leesplankje, J.B. Wolters Groningen, met doosje losse letters.

1004. Schilderij, olieverf op paneel

Schilderij, olieverf op paneel. Linksonder gesigneerd H.R. Begin 20e eeuw.

1117. Zilver, hanger met 10 gulden stuk en ketting 1970, Nederlands

Zilver, hanger met 10 gulden stuk + ketting (Jasseron schakel) 1970., Nederlands.

621. Kantonese borden, China, eerste helft 20e eeuw

Drie Kantonese borden, China, eerste helft 20e eeuw. Hierbij een Europees bord.

648. Kamferkist, China, tweede helft 20e eeuw

Kamferkist, China, tweede helft 20e eeuw.

402. Mahjong been & bamboe, ca. 1924

Doos is Chinees van fraai donker rozenhout. Vierkant model met 5 laden met op het schuiffront jadegroene karakters omringd door goudkleurige decoratie. De stenen zijn Chinees en van doorsnee kwaliteit dun been en dikker bamboe, de gravering is behoorlijk. De stenen zijn eigenlijk te klein voor de laden. Er zijn 4 reservestenen. De fiches zijn van doorsnee kwaliteit been met westerse puntentelling. De totale waarde van de fiches bedraagt normaal 2000 p.p., dit geldt ook voor dit spel. Maar de verdeling is afwijkend; p.p. ontbreken er 5 x 2 punten, dit tekort is echter aangevuld met een extra fiche van 10 punten. De 4 dobbelstenen zijn van been met Chinese punten, een is met een dikke rode stip. De windindicator is een draaischijfje van grijsgroen en rood celluloid. Er zit geen handleiding bij het spel.

1019. Schilderij, Anthony Keizer

Schilderij, olieverf op doek, rechtsonder gesigneerd Anthony Keizer (1897-1961). Keizer schilderde en tekende voornamelijk landschappen van Drenthe. Keizer was lid van Arti et Amicitiae en Sint Lucas te Amsterdam en was mede oprichter van het Drents schildersgenootschap. Midden 20e eeuw.

704. Houten beelden. midden 20e eeuw, Bali Indonesië

Twee Balinese houten beelden van en man en een vrouw in traditionele kledij. Midden 20e eeuw.

1022. Schilderij, T. Denver

Schilderij, olieverf op doek, rechtsonder gesigneerd T. Denver. Tweede helft 20e eeuw.

1023. Stilleven, L. Bergander

Schilderij, olieverf op board, verso annotatie L. Bergander "Valencia" 1963.

636. Imari kommen, Japan

Twee boeren Imari kommen, Japan, 19e eeuw.

9725 CT Groningen