Veiling: Veiling 30 sessie 2

921. Lot poppen schildpad

Een lot met 7 oude poppen, veelal schildpad.

923. Lot poppen schildpad

Lot met 20 poppen en popjes, veelal schildpad.

909. Pop

Een pop met een hoofd van papier-maché, onderarmen van celluloid en de rest van stof. Eerste helft 20e eeuw.

608. Balinees houtsnijwerk Garuda, Indonesië

Een suarhouten, uit een stuk gesneden Balinees beeld. Rama gezeten op de rug van Garuda met opengewerkte vleugels, staand op de rug van een draakschildpad in gevecht met Naga. Midden 20e eeuw.

935. Poppen

Een lot met 14 diverse poppen.

925. Poppen

Een grote pop met kledij, hierbij 2 andere poppen.

912. Hermann Teddybeer

2 Hermann teddyberen, beide met origineel rood zegel.

930. Poppen

Een lot met 6 grote celluloid poppen.

937. Speeldoosje

Houten speeldoos met 2 zagende beren, hierbij een andere met vos en haas bij een huisje.

938. Poppen

Een lot met 16 diverse poppen.

1139. Zilver, Art Deco hanger met geslepen blauwe steen en ketting, 1e helft 20e eeuw

Zilver + andere, Art Deco hanger met geslepen blauwe steen + ketting (Venetiaanse schakel), 1e helft 20e eeuw. De hanger is ongemerkt maar getoetst op zilver. De ketting is gemerkt 925 en ander merk.

1018. Schilderij, Anthony Keizer

Schilderij, olieverf op doek, gesigneerd en gedateerd Anthony Keizer '47 (1897-1961). Keizer schilderde en tekende voornamelijk landschappen van Drenthe. Keizer was lid van Arti et Amicitiae en Sint Lucas te Amsterdam en was medeoprichter van het Drents schildersgenootschap.

1007. Schilderij, P. Sterkenburg

Schilderij, olieverf op doek, linksonder gesigneerd P. Sterkenburg. Sterkenburg (1955-2000) is een van de voornaamste Nederlandse maritieme schilders van de 20e eeuw. Zijn werken zijn over de hele wereld verspreid. Onder andere Donald Trump en de Holland America Lijn zijn in het bezit van een schilderij.

1145. Zilver, halsketting van ankerketting schakels, 2e helft 20e eeuw

Zilver, halsketting van ankerketting schakels, 2e helft 20e eeuw, gemerkt: 835S.

1153. Glas granaat, dubbelrijig collier met 14k gouden slot, 1e helft 20e eeuw, Nederlands

Glas granaat, dubbelrijig collier met gouden slot, 1e helft 20e eeuw. Nederlands. Een dubbelrijig collier met zogenaamde 'Boeren granaten' = Granaat van glas. met 14 k gouden sierslot, gemerkt: 585 en onbekend meesterteken.

1158. Zilver, armband (1916) en haarclip (1881) gemaakt van oude bijbelsloten, Nederlands

Zilver, armband (1916) en haarclip (1881) gemaakt van oude bijbelsloten, Nederlands. Haarclip gemerkt met o.a. jaarletter W= 1881 en inscriptie: 1881. Armband gemerkt met o.a. jaarletter G= 1916.

1010. Schilderij, Pieter Casper Christ

Schilderij, olieverf op handgestoken paneel. Pieter Casper Christ (Nijmegen 1822-1888 Arnhem), links onder gesigneerd Christ P. Christ was een leerling van zijn vader J.F. Christ en Wouterus Verschuur. Christ schilderde landschappen en stadsgezichten.

1165. Witgoud, dames slagring met parel en kleine diamanten, 2e helft 20e eeuw

Witgoud, dames slagring met parel en 2 kleine diamanten, 2e helft 20e eeuw. De ring is gemerkt: 750 (18k) met 1 grote parel en 2 kleine diamanten 0,005 crt.

459. Mahjong, Pung Chow Company, 1923

De doos is Amerikaans, van gelakt hout. De deksel heeft koperen scharnieren en sloten. Er staan vervaagde Pung Chow draken op. Binnen zitten de stenen met links en rechts uithollingen voor fiches e.d. De stenen zijn van hout met bovenop een laagje celluloid met ivoorstructuur. De karakters en afbeeldingen zijn typisch Pung Chow, vooral de draken met de zilveren witte draak. De seizoenen zijn vrijwel gelijk aan die van Paraffine. Er horen geen reservestenen bij dit spel. De fiches zijn strookjes van wit papier met westerse puntentelling. De fiches zijn incompleet. De 2 dobbelstenen zijn van been met westerse punten. Er horen geen windwijzers bij het spel. De handleiding is Pung Chow uitgave 1923. Er zijn ook twee verschillende Pung Chow scorekaarten,

481. Mahjong latten, ca. 1924

Latten gemaakt van hout dat fraai op "Japanse" wijze is gelakt. Eenvoudige uitvoering met ruimte voor "dichte" en "open" stenen. Met onderop een inkeping voor de scorestroken. De latten zitten per twee stuks in de originele dozen.

444. Mahjong, 5-laden doos Milton Bradley Company, 1923

De 5-laden doos is Amerikaans, van karton beplakt met papier. De stenen zitten in 4 laden, fiches e.d. in 4 bakjes. Bovenop zit de "gescheurde" Milton Bradley sticker met Chinese karakters. Voorop het typerende, zijde kwastje. De stenen zijn van hout, van boven witgelakt met de eigen Milton Bradley karakters en afbeeldingen ingedrukt. De onderkant is zwart. Kringen 1 hebben verschillende karakters. De fiches zijn dunne latjes van gekleurd hout. De 2 dobbelstenen zijn van been met westerse punten. Volgens de handleiding horen er geen reservestenen en windwijzers bij het spel. De handleiding is uitgegeven door de Milton Bradley Company 1923. Het omslagpapier is gelijk aan dat van de doos.

407. Mahjong bamboe, reisspel, ca. 1930

De doos is waarschijnlijk Chinees. Het is een draagkoffertje met 3 slotjes en een handvat. Van karton bekleed met rood kunstleer dat is versierd met ingestanste motieven. In de koffer zitten een afwijkend vormgegeven lade voor de fiches, dobbelstenen en windwijzer en vier laden voor de stenen. De stenen zijn Chinees, het bamboe is geleefd en mooi en de gravering is goed. Er zijn 4 reservestenen. De fiches zijn van been met westerse puntentelling. De 4 dobbelstenen zijn van been met Chinese punten. De windwijzer is een draaischijf van oranje en geel celluloid. Er zitten geen cricketdoosje en handleiding bij het spel.

420. Mahjong Europees, 5-laden doos Golconda Duitsland, ca. 1924

De 5-laden doos is Duits, van karton en beplakt met zwart kunstleer. Op de gewatteerde deksel staat het Golconda logo met Chinees. Het interieur is bekleed met oker kunstleer. Binnenin de deksel staan de Golconda handtekening en mahjong. Er zijn 4 laden voor de stenen en een voor de fiches e.d. De stenen zijn van zwart hout beplakt met een laagje kunststof. De typische Golconda karakters, afbeeldingen e.d.zijn wat afgesleten. Er zijn 4 reservestenen. De fiches zijn platte staafjes van gekleurd celluloid, waarde is onduidelijk. De 2 dobbelstenen zijn van kunststof met westerse punten. De windenwijzers zijn schijfjes van celluloid. Met de O van Oost i.p.v. de E van East die op de stenen staat. Handleiding ontbreekt, er zijn wel 2 Nederlandse verdubbelingskaartjes.

429. Mahjong Chad Valley, 5-laden doos, 1923

De herstelde hoge 5-laden doos is Engels. Van dik karton beplakt met papier en op de deksel is het standaard Chad Valley-etiket geplakt. Binnenin zitten 4 laden voor de stenen en een met vijf vakjes voor de fiches e.d. De stenen zijn Engels, gemaakt van hout dat is beplakt met papier bedrukt met de Chad Valley-karakters en -afbeeldingen. Bamboe 1 is de niet zoveel voorkomende kraanvogel. Onderop zit grijs papier, de stenen verschillen her en der van hoogte. De fiches zijn kleine schijfjes van gekleurd been en de waarde is 1000 punten per persoon. De 2 dobbelstenen zijn van been met westerse punten. De 4 windenschijfjes zijn van karton beplakt met papier bedrukt met de standaard Chad Valley-windkarakters. De handleiding is het standaard Chad Valley-boekje, 3e editie september 1923.

434. Mahjong Chad Valley, platte doos met speelkaarten, 1957

De kartonnen platte doos is Engels, beplakt met blauw papier bedrukt met zilverkleurige letters. Binnenin zijn 4 vakken met rode optil-lintjes voor de kaarten. De kaarten zijn Engels en van een iets kleiner formaat dan de doorsnee speelkaarten. De kaarten zijn vrijwel gelijk aan de standaard Chad Valley-karakters en afbeeldingen op de stenen. Kringen 1 en Rode -en Groene Draken zijn afwijkend. Achterop staan in rode en witte driehoeken de typerende Chad Valley-winden. Er horen geen reservekaarten bij het spel. Er horen geen fiches, dobbelstenen en windschijfjes bij het spel. De handleiding is standaard Chad Valley-boekje, de 18e editie d.d. juli 1957, waarschijnlijk de laatste Chad Valley uitgave. Met op pagina 2 van de omslag alle data van de Chad Valley-edities sinds 1923.

9725 CT Groningen