Veiling: Veiling 30 sessie 2

1006. Schilderij jachttafereel

1123. Zilver, broches, midden 20e eeuw

Zilver, lot van vier broches, midden 20e eeuw. Bestaande uit: A. Ovale Vintage broche met een cabochon geslepen Larimar, gemerkt: 925 + ander merk. B. Rechthoekige broche met schelp-achtige vormen, ongemerkt maar getoetst op zilver.( kleine beschadiging aan de voorkant) De naald/ speld is van onedel metaal. C. Ovale broche van 'geslagen' zilver, gemerkt: 800 en EGA. De naald/ speld is van onedel metaal. D. Rechthoekige broche met florale motieven, gemerkt: 925.

1121. Goud, broche in de vorm van letter 'M', midden 20e eeuw

Goud, broche in de vorm van letter 'M', midden 20e eeuw, gemerkt: Eikenblad 585 (14k).

639. Theepot, famille rose, ca. 1920

Theepot famille rose, circa 1920.

1151. Zilver en diverse, lot Zeeuwse knop sieraden, o.a. Nederlands

Zilver en diverse, lot (3x) Zeeuwse knop sieraden. O.a. Nederlands. Bestaande uit: A. Antieke Nederlandse broche met Zeeuwse knoppen met in het midden een zwarte Git kraal. Gemerkt: oud zwaard (1906-1953, 833/1000 zilver) + onleesbaar meesterteken. B. Hanger met Zeeuwse knoppen en filigrain zilver, ongemerkt maar getoetst op zilver + ketting van dubbele schakels zonder slot, ongemerkt maar getoetst op zilver. C. Broche met Zeeuwse knoppen met in het midden een lila kleurige briljant geslepen synthetische steen, gemerkt: Siam, Sterling (= 925/1000 zilver). N.b. de naalden/spelden van beide broches zijn van onedel metaal.

1157. Zilver, armbanden, 2e helft 20e eeuw

Zilver, 2 slaven armbanden + 1 andere, 2e helft 20e eeuw. A. Gladde slavenarmband, gemerkt: zwaard 835, B. Bewerkte slavenarmband, gemerkt: 835. C. Moderne armband, ongemerkt maar getoetst op zilver.

710. Divers lot maskers en gong

Lot met drie Afrikaanse maskers en een houten gong.

406. Mahjong bamboe, 3-laden doos, ca. 1924

De Chinese doos is gemaakt van rozenhout en is een traditioneel model met schuiffront. Voorop staan twee imitatie jade karakters. De doos heeft 2 handvatten en rondom hoekstukken van koper. Binnenin zitten 2 kleine laatjes voor de fiches, dobbelstenen en windenschijfjes en een grote voor de stenen. De plaatjes en hengsels op de laden zijn van dun koper. De Chinese stenen zijn van mooi en geleefd, redelijk goed gegraveerd bamboe. Er zijn 4 reservestenen. De fiches zijn van bamboe met westerse puntentelling. De 4 dobbelstenen zijn van been met Chinese punten en zitten in een cricketdoosje. De windenschijfjes zijn van zwart hoorn met witte karakters en het Mingdoosje is van zwart hoorn. Er zit geen handleiding bij het spel.

435. Mahjong, The Chinese Games Company Montreal, 1924

De zwarte 5-laden doos is Canadees en is een product van de Chinese Games Company uit Montreal. De doos is van karton bekleed met stof. De laatjes zijn, net als de binnenkant, beplakt met rood papier. Er is een vakje voor fiches e.d. en 4 voor de stenen. De stenen zijn van blank hout met een ivoorkleurige kunststof en grof bedrukt. Bamboe 1 is een spruit, Bamboe 8 een uniek kruisje, Kringen 9 is een ruit. Er zijn 3 reservestenen. De fiches zijn van strookjes celluloid en de waarde is onduidelijk. De 2 dobbelstenen zijn van been met westerse punten. De windwijzer is een schijf van celluloid bedrukt met het logo van The Chinese Game Company Montreal. De handleiding is de 2e editie 1924. Uitgave van The Chinese Game Company. Er zit ook een scorekaart van dezelfde fabrikant bij.

436. Mahjong VS, The Craftmaster Corporation, 1924

De zwarte schuifdoos is Amerikaans en van karton beplakt met krokoprint. Binnenin zitten een lade voor de (1 x zwarte en 3 x rode) latten van geverfd hout met onderop puntentabellen. Plus een lade voor de stenen en bijbehoren. De stenen zijn bovenop van ivoorkleurig celluloid en onderop van zwart kunststof. De stenen zijn dun en daardoor kromgetrokken. Er zijn 4 reservestenen en 4 patentstenen bij het spel. Een ontbrekende E-wind is bijgemaakt. N.B. De 1915 daarop staat los van het 1924 stammende spel. De fiches zijn stripjes van kunststof met rode en zwarte, dikke en dunne streepjes. De waarde is onduidelijk. De 2 dobbelstenen zijn van been met westerse waarde. De windwijzers zijn van hetzelfde materiaal als de stenen maar half zo groot. De handleiding is de 3e editie 1924 uitgegeven door The Craftmaster Corporation .

437. Mahjong VS, Mah Deuck, ca. 1924

Langwerpige doos met een draak is Amerikaans, gemaakt van karton en beplakt met rood papier. Voorzien van een etiket met logo en informatie over verdubbeling en puntentelling. Binnenin is ruimte voor de stenen, de oranje gekleurde houten latten (met ongebruikte scorestroken), winden, dobbelstenen en reservestenen. De stenen zijn van gelaagd karton met bovenop een laagje papier bedrukt met karakters en afbeeldingen, onderop met motiefpapier. Een Kring 1 en een Kring 5 zijn nagemaakt. Net als 2 van de 4 reservestenen. Er behoren geen fiches bij dit spel. De 2 dobbelstenen zijn van been met westerse punten. De windwijzers zijn van hetzelfde materiaal als de stenen maar nu vierkant. De handleiding is een bijbehorend velletje instructies.

645. Balinees snijwerk

Balinees houten beeld van een visser. Eerste helft 20e eeuw.

470. Mahjong speelkaarten, Mah Jongg playing kards, ca. 1955

De doos is Amerikaans, van karton beplakt met zwart, groen en rood bedrukt papier. Het lage bijna vierkante model heeft een los deksel en een eenvoudig interieur met 2 vakken voor de kaarten. De kaarten zijn Amerikaans en hebben een standaard formaat. Achterop is een Boeddha afgebeeld. Er zitten twee blanco kaarten en extra seizoenen bij. De kaarten zijn in zeer goede staat. Er horen geen fiches en dobbelstenen bij het spel. De windwijzers zijn aparte kaarten met sterk gestileerde karakters en westerse initialen. De handleiding is een uitgave van The National Mah Jongg League Inc. New York.

476. Mahjong speelkaarten, Winner Brand Mah Jong playing cards

De doos is Chinees, gevouwen van karton met een losse deksel. Bedrukt met Engelse en Chinese tekst in rood en grijs. Binnenin zijn drie vakjes voor de kaarten. De kaarten zijn Chinees, een breed formaat. Gemaakt van karton met traditionele afbeeldingen. De chique achterkant is bedrukt met goud en rood. Er zijn geen reservekaarten en de pakjes kaarten zijn ongeopend. Er zitten/horen geen fiches, dobbelstenen, windwijzer en handleiding bij het spel.

419. Mahjong Europees, De Sala Spelen met het Rode zegel, ca. 1930

De 5-laden doos is westers met een sticker van de Nederlandse 'De Sala Spelen met het Rode zegel'. De doos is van karton beplakt met marmerpapier waarin een Chinees en draken zijn geperst. Binnenin zijn 4 laden voor stenen en een voor fiches e.d. De stenen zijn van geperst karton beplakt met bedrukt en gelakt papier. De vormgeving, vooral van de draken, lijkt op Pung Chow. De seizoenen hebben per serie gelijke plaatjes. Wellicht vanwege de copyright zijn de letters op de draken weggewerkt. De fiches zijn kartonnen schijfjes, beplakt met groen (60), geel (62), Rood (53) en blauw (53) glanspapier. De dobbelstenen zijn van zwart hout met witte westers punten. De winden zijn (toegevoegde?) kartonnen kegeltjes met de Nederlandse O, Z, W en N. De handleiding ontbreekt.

928. Poppen

Een lot met 9 celluloid poppen.

926. Poppen

2 antieke geklede poppen.

931. Poppen

Een lot met 11 diverse poppen.

601. Happy Boeddha

Porseleinen zittende happy Boeddha met gebedssnoer in zijn hand.

1149. Goud en divers, lot ringen, hangers en oorbellen, o.a. midden 20e eeuw

Goud en divers, lot (8x) ringen, hangers en oorbellen, o.a. midden 20e eeuw. Bestaande uit: Damesring met Camee en ringmaat 18 mm, gemerkt: 585 (14k). B. Damesring met cultivé parel en ringmaat: 16.3 mm, gemerkt: 585 + meesterteken. C. Damesring met blauwe steen en ringmaat: 15.5 mm. D. Kinder ring met rode steen en ringmaat: 14 mm. E. Een stel oude/antieke oorbellen met heldere steen., gemerkt: eikenblad(* 14k) + andere. F. Hanger van "geloof, hoop en liefde", gemerkt: 585. G. Hanger met geslepen Carneool, ongemerkt maar getoetst op 14k goud. H. Hanger van geel en witgoud met zeer kleine diamant, gemerkt: 585.

1013. Schilderij, Geo Poggenbeek

Schilderij, olieverf op doek. George Jan Hendrik Poggenbeek (1853-1903). Rechtsonder gesigneerd, circa 1880.

941. Vliegende Hollander

Vliegende Hollander kinderfiets van hout en ijzer met hand aandrijving. Tweede helft 20e eeuw.

1012. Schilderij, Gijsbert Martens

Schilderij, olieverf op paneel, Gijsbert Martens (1863-1942). Opleiding Academie Minerva Groningen. Maritieme schilder en vader van George Martens.

940. Poppen

Een lot met 31 diverse poppen.

708. Etnografisch beeld, midden 20e eeuw, Lega Congo West Afrika

Bijzonder houten etnografisch beeld, midden 20e eeuw. Lega Congo West Afrika.

9725 CT Groningen