Veiling: Veiling 25 sessie 1

Boeken, strips en Lp's

Catalogus downloaden

1 - (Kunst) E. Viollet-Le-Duc - Dictionnaire Raisonne de L' Architecture Francaise

E. Viollet-Le-Duc - Dictionnaire Raisonne de L' Architecture Francaise du XIe au XVIe Siecle. Paris: Librairies-Imprimeries Reunies, [ca. 1875]. Uniform gebonden in halfleer met gemarmerde platten. Goudopdruk op de rug. Ca. 500pp. per deel. Met vele afbeeldingen in zwart/wit. 4to (25,5x17 cm). Fraaie set van dit standaardwerk.

Verkocht voor € 100,00

Boeken € 200 - € 350 (Startprijs: € 100,00)

Bekijk kavel

2 - (Groningana) Oudheden en Gestichten van Groningen en Groningerland

H. van Rijn - Oudheden en Gestichten van Groningen en Groningerland (...) uit het Latyn vertaald en met Aantekeningen opgehelderd. Leiden: Christiaan Vermey, 1724. Gebonden in halfleer, vervaagd titelschildje op de rug. Uitvouwbare kaart tussen p. 50 en 51. Voorreden; 616pp; Bladwijzer. 8vo (21x13 cm).

Boeken € 100 - € 180 (Startprijs: € 50,00)

Bekijk kavel

3 - (Kunst) Moderne Kunst in Meister-Holzschnitten XIX. Band

N/A - Moderne Kunst in Meister-Holzschnitten nach Gemalden und Skulpturen (...) XIX. Band. Berlin: Rich. Bong, z.j. (ca. 1900). 1 deel uit een grotere serie. Gebonden in linnen. Gestempelde platten en rug, goudopdruk. Folio (42x32 cm). Met vele fraaie ongepagineerde staalgravures, daarnaast 336pp.

Boeken € 120 - € 200 (Startprijs: € 60,00)

Bekijk kavel

4 - (Geschiedenis) M. Viollet-Le-Duc - Dictionnaire Raisonne du Mobilier Francais

M. Viollet-Le-Duc - Dictionnaire Raisonne du Mobilier Francais de l'epoque Carlovingienne a la Renaissance. 6 delen, complete set. Paris: A. Morel et Cie, Librairie Centrale d' Architecture etc., 1874. Uniform gebonden in halfleer met gemarmerde platten. Goudopdruk op de rug. Met platen, veelal in kleur; daarnaast met vele afbeeldingen in zwart-wit. Ca. 500pp per deel. 4to (25x16,5 cm). Fraaie set.

Verkocht voor € 100,00

Bekijk kavel

5 - (literatuur) W. F. Hermans, Ik heb altijd gelijk

W. F. Hermans - Ik heb altijd gelijk. Amsterdam: G. A. Van Oorschot, 1951 (eerste druk). Gebonden in linnen, met stofomslag. 8vo (21x14 cm). 290pp.

Verkocht voor € 50,00

Boeken € 50 - € 80 (Startprijs: € 30,00)

Bekijk kavel

6 - (Ornithologie) Cornelius Nozemann; Christiaan Sepp - Nederlandsche Vogelen (Luxe facsimile in koffer)

Cornelius Nozemann; Christiaan Sepp - Nederlandsche Vogelen. Tielt (BE): Lannoo; Den Haag: Koninklijke Bibliotheek, 2014. Luxe facsimile uitgave van dit fraaie vogelboek, oorspronkelijk uitgegeven in 5 delen tussen 1770-1829. In de originele kartonnen bewaarkoffer. Met 250 gravures van vele verschillende vogels in facsimile, in kleur. Tevens een beschrijving in facsimile per soort. Groot folio (54,5x36,5 cm) in doos 67x48 cm. 816pp. Schaars.

Verkocht voor € 100,00

Bekijk kavel

7 - (Kunst) Handboek der Burgerlijke Bouwkunde: Steenconstructies

L. Zwiers; J. P. Mieras - Steenconstructies. Handboek der Burgerlijke Bouwkunde, deel II. Amsterdam, N. V. Uitgevers-Maatschappij voorheen Mantgem & De Goes, z.j. [ca. 1918]. Hardcover, gebonden in linnen. Met uitvouwbare platen en honderden afbeeldingen. 432pp. 4to (27x20 cm).

Boeken € 60 - € 100 (Startprijs: € 30,00)

Bekijk kavel

8 - (Kunst) Collection J. R. P. C. H. de Kuyper de La Haye (1911)

Collection J. R. P. C. H. Kuyper de La Haye. Catalogue des Tableaux, Aquarelles & Pastels de Rosa Bonheur (...) Jozef Israels (...) Mesdag (...) Em. Wauters, Ziem etc. composant la collection de feu M. - J. R. P. C. H. de La Haye et dont la vente aura lieu a Amsterdam, Galeries Frederik Muller & Cie. (...). Amsterdam, Frederik Muller, 1911. Gebonden in halflinnen. Catalogus bij de verkoop van de kunstwerken van meneer De Kuyper, die plaatsvond op dinsdag 30 mei 1911 om 13:15 aan de Doelenstraat 16-18 te Amsterdam. De aangeboden werken zijn in reproductie in de catalogus meegebonden. Tevens staat elk kavel in de catalogus beschreven. De voorwaarden voor de verkoop zijn naast de titelpagina afgedrukt, evenals informatie over de kijkdagen (de 4 dagen voorafgaand aan de verkoop).

Verkocht voor € 20,00

Boeken € 40 - € 70 (Startprijs: € 20,00)

Bekijk kavel

9 - (Geschiedenis) Henry Havard, Amsterdam et Venise

Henry Havard - Amsterdam et Venise. Paris: E. Plon et Cie, Imprimeurs-editeurs, 1876. Gebonden in linnen. Gestempelde platten en rug met goudopdruk. Goud-op-snee. 4vo (28x21 cm). Met 7 platen beschermd door een Japans papiertje en 124 gravures. 636pp.

Bekijk kavel

10 - (Geschiedenis) H. Colijn (band C. Lebeau), Neerlands Indie

H. Colijn - Neerlands Indie. Land en Volk, Geschiedenis en Bestuur, Bedrijf en Samenleving. Amsterdam: Uitgevers-Maatschappij 'Elsevier', 1913. 2 delen, gebonden in linnen. 326 afbeeldingen in de tekst, uitvouwbare kaart achterin deel 1. Met fraai bandontwerp van de bekende Nederlandse ontwerper Chris Lebeau (1878-1945). VII, 378; 394pp. 4vo (28x23 cm).

Bekijk kavel

11 - (Wetenschap) Henry Fairfield Osborn - The Age of Mammals, 1910

Henry Fairfield Osborn - The Age of Mammals in Europe, Asia and North America. New York: The Macmillan Company, 1910. Gebonden in linnen met goudopdruk op voorplat en rug. Met vele illustraties en een uitvouwbare kaart. Xvii, 635pp. 8vo.

Verkocht voor € 30,00

Bekijk kavel

12 - (Architectuur) Prof. J.G. Wattjes - Constructie en Architectuur van Winkelpuien - 1926

Portfolio met 48 grootformaat foto's van winkelpuien, ontworpen door bekende architecten in de jaren 1920 Prof. J.G. Wattjes - Constructie en Architectuur van Winkelpuien. verzameling van ruim 50 goede voorbeelden van moderne winkelpuien in Nederland. Met beschrijving en meerdere details - Amsterdam, Uitgevers-Maatschappij Kosmos, 1926 - linnen portfolio, viii+24 pp. met inleiding en beschrjvingen (met illustraties) op losse katernen, 48 platen met foto's in koperdiepdruk - afm. 32,5x42,5cm.

Verkocht voor € 140,00

Boeken € 80 - € 140 (Startprijs: € 40,00)

Bekijk kavel

13 - (Kunst) Jan Martinet, H. N. Werkman - The Next Call (1978)

Jan Martinet - The Next Call. Avant-garde geschriften van Hendrik Werkman, uitgegeven van september 1923 tot november 1926 in Groningen. Utrecht: Uitgeverij Reflex - galerie Gamm(a), 1978. Met 10 losse delen van The Next Call in facsimile en een begeleidend tekstboek (75pp) in kartonnen map, in de originele kartonnen doos.

Verkocht voor € 50,00

Bekijk kavel

14 - (Geschiedenis) Geillustreerde Atlas van de Japanse Kampen in Nederlands-Indie 1942-1945

J. van Dulm, W. J. Krijgsveld e.a. - Geillustreerde atlas van de Japanse kampen in Nederlands-Indie. 2 delen compleet. Purmerend: Asia Maior, 2001/2002. Hardcovers, gekartonneerd. 4vo (34x25 cm). 224; 192pp.

Verkocht voor € 20,00

Bekijk kavel

15 - (Literatuur) Rutger Kopland (1934-2012) - Weggaan (2002) + Handgeschreven ansichtkaart

Rutger Kopland - Weggaan. Wormerveer: ZwaanOffset BV, 2002. Softcover met flappen, cahiersteek. 27pp. Speciale bundel uitgegeven ter gelegenheid van het afscheid van Joop van Londen als voorzitter van de RVZ. (Bijzonder schaars). Hierbij een ansichtkaart met aan de voorzijde een gedicht van Kopland, verso een door hem geschreven boodschap aan de Groninger socioloog en dichter Bote de Jong (1934-2018), vermoedelijk uit 1995.

Bekijk kavel

16 - (Geschiedenis) Geillustreerde Atlas van de Bersiapkampen in Nederlands-Indie 1945-1947

Henk Beekhuis e.a. (red). Geillustreerde Atlas van de Bersiapkampen in Nederlands-Indie 1945-1947. Bedum: Uitgeverij Profiel, 2009. Hardcover, gekartonneerd. 272pp. Met vele afbeeldingen in kleur. 4to (34x25 cm).

Verkocht voor € 20,00

Bekijk kavel

17 - (Wetenschap) Dr. F. Ahrens e.a. - Das Buch der Erfindungen (10 banden compleet)

Dr. F. Ahrens e.a. - Das Buch der Erfundingen Gewerbe und Industrien. Leipzig: Verlag von Otto Spamer, 1898/1901. 10 delen compleet. Gebonden in halfleer. Goudopdruk en titelschildje op de rug. Met vele afbeeldingen in zwart/wit en uitvouwbare platen. 3 banden in originele kartonnen schuifdoos. Ca. 700pp. per deel. 4to (25,5x18 cm).

Boeken € 150 - € 250 (Startprijs: € 80,00)

Bekijk kavel

18 - (Literatuur) Joost van den Vondel - Maria Stuart of Gemartelde Majesteit

Joost van den Vondel - Maria Stuart of Gemartelde Majesteit. Keulen: In d' oude Druckerye, 1646. Herbonden in halflinnen, papier opnieuw afgesneden. Ongepagineerd. 8vo (18x14 cm).

Verkocht voor € 30,00

Bekijk kavel

19 - (Atlassen) Andrees Allgemeiner Handatlas (1899)

A. Scobel (uitg). - Andrees Allgemeiner Handatlas in 126 Haupt- und 137 Nebenkarten (...) Vierte, vollig neubearbeitete und vermehrte Auflage. Bielefeld, Leipzig: Velhagen & Klasing, 1899. Gebonden in halfleer met gekartonneerde, gestempelde platten en 5 ribben op de rug. Goudopdruk op rug en voorplat. Folio (45x31 cm). 186pp. kaarten, daarbij 179pp. index.

Bekijk kavel

20 - (Literatuur) William Makepeace Thackeray - The Oxford Thackeray with Illustrations (17 delen compleet)

William Makepeace Thackeray - The Oxford Thackeray with illustrations. London, New York, Toronto: Henry Frowde, Oxford University Press, z.j. [ca. 1910]. Uniform gebonden in halfleer. Rug met titelschildjes. Elk deel met vele illustraties in zwart-wit. Ca 600-700pp. per deel. 8vo (19x13 cm). Goede set.

Bekijk kavel

21 - (Kunst) Een lot Art Nouveau

Een lot van 4 boeken over Art Nouveau, waaronder een boek over Arts & Crafts en Art Nouveau glas. Met vele fraaie illustraties in de boeken. [Totaal: 4].

Verkocht voor € 30,00

Bekijk kavel

22 - (Boeken) De kunst in Nood

In cassette Japans gebonden.

Verkocht voor € 20,00

Bekijk kavel

23 - (Literatuur/boekbanden) - 2 romans van Is. Querido

Is. Querido, Menschenwee. Roman van het Land. Haarlem: De Erven F. Bohn, [1903]. Met bandontwerp van Willem Karel Rees (1880-1962). 447pp. + Hierbij een andere titel van Is. Querido in een fraaie band: Kunstelaarsleven. Haarlem, De Erven F. Bohn, 1906. Twee delen in een band: 276; 284pp. Beide boeken gebonden in linnen. 8vo (22x17 cm).

Bekijk kavel

24 - (Kunst) Ron Zeegers e.a. (red.) - Wat is Art Nouveau en Art Deco waard (2dl.)

Rob Zeegers e.a. (red.) Wat is art nouveau en art deco waard. 2 delen compleet. Schiedam: Scriptum Art, Gent: Snoeck-Ducaju & Zoon 2000/2001. Paperback. Vele afbeeldingen in kleur en zwart/wit. 302; 335pp. 8vo (24,5x17 cm).

Verkocht voor € 40,00

Bekijk kavel

25 - (Kunst) 3 uitgaves van Taschen over mode

Een lot van 3 uitgaves van Taschen over mode: Fashion Sourcebook 1920s; 1930s Fashion: The Definitive Sourcebook en 1940s Fashion: The Definitive Sourcebook. Met vele fraaie illustraties in kleur en zwart/wit. [Totaal: 3].

Bekijk kavel