Veiling: Veiling 26 sessie 1

Aziatica en antiek

519. Kopergravure: kaart van F. de Wit - Tabula Comitatus Frisiae (ca. 1690)

Oudtijds gekleurde folio formaat kaart, kopergravure, van de provincie Friesland, uitgegeven door Frederik de Wit te Amsterdam in ca. 1690. Op de kaart worden meer dan 1500 namen genoemd van wateren en hofsteden. Rechts cartouches met schaalstokken en een legenda. Rechtsboven is een inzetkaartje “Caerte vande Vriese Eylanden” gegraveerd. Het origineel van deze kaart is gemaakt door Bernard Schotanus a Sterringa in 1664. Nicolaas Visscher kopieerde de kaart in 1670. De kaart komt voor in samengestelde atlassen van Nicolaas Visscher, Frederik de Wit en Pieter Schenk. Gelijst, met passe partout.

296. Zilver/emaille, cloisonné lepel, Moskou eind 19e eeuw.

Zilver/emaille, cloisonné lepel, Moskou eind 19e eeuw. Gemerkt: Cyrillisch schrift "BA"= Vasily Akimov (1882-1899). en stadsmerk van Moskou. Restanten van vergulding van de bak aanwezig.

288. Zilver, lot 12 stuks waaronder 6 theelepels , 20e eeuws.

Zilver, lot 12 stuks waaronder 6 theelepels , 20e eeuws. Bestaande uit: A. 6 theelepels, theeduim, roomlepel, taartvork, souvenir kleine taartschep (vlieland), souvenir sierlepel, suiker/sier lepel. Alle 12 stuks gemerkt.

274. Zilver, broodschaal, Duits rond 1900.

Zilver, broodschaal, Duits rond 1900. Ovaal van vorm met geschulpte rand en randversiering van laurierbladeren en guirlandes. Gemerkt: Duitse keizerskroon en halve maan, adelaar, 800 en nr.: 11006.

540. Een lot keramiek, Hans van Riessen (1946-2018)

Een lot geglazuurde keramiek, waaronder vazen, Hans van Riessen (Haarlem 1946 - 2018 Vledderveen), gesigneerd onderzijde [Totaal: 9].

436. Koperen ajour gezaagde rechaud, Nederland / Duitsland, 19e eeuw

Koperen ajour gezaagde rechaud, Nederland / Duitsland, 19e eeuw op kleine gezwarte bolpoten.

54. Porseleinen kom en vaasje, China, 18e en 19e eeuw

Porseleinen kom en vaasje, China, 18e en 19e eeuw

511. Schilderij, gemengde techniek op papier, gesigneerd Harry Wolfkamp '93.

Schilderij, gemengde techniek op papier, gesigneerd Harry Wolfkamp '93.

525. Zeefdruk Karel Appel, drie figuren, ca. 1975

Zeefdruk Karel Appel, drie figuren, ca. 1975

15. Miniatuur op ivoor, India, 19e eeuw

Miniatuur op ivoor, India, 19e eeuw. Lijst van latere datum.

553. Aardewerk Majolica schotel, Holland ca. 1700

Aardewerk Majolica schotel, Holland ca. 1700

330. Goud, heren zakhorloge 18 k. Antoine Freres, Besancon begin 20e eeuw.

Goud, heren zakhorloge 18 k. Antoine Freres, Besancon begin 20e eeuw. Zakhorloge met hand opwindbaar uurwerk met wit emaille wijzerplaat, Arabische cijferaanduiding , een kleine secondewijzer en glazen glas. Binnendeksel is onedel. Gesigneerd: op de wijzerplaat, op de binnendeksel en op het uurwerk. Kast gemerkt op de binnenrand met: Helvetia ( 750/1000 goud = 18 k.) en aan de binnenkant van het deksel. serie-nr. : 90090.

80. Houten wandtafel, China, eerste helft 20e eeuw

Houten wandtafel, China, eerste helft 20e eeuw

538. Houten ladenkast, Engels, Mahonie fineer, eind 19e eeuw.

Engelse mahonie ladenkast, eind 19e eeuw.
Mahonie gefineerde ladenkast met 6 lades.

552. Aardewerk plastiek Lies Cosijn genaamd vechtjas, 1985

Aardewerk plastiek Lies Cosijn genaamd vechtjas, 1985

Keramist Lies Cosijn (1931-2016) studeerde in de jaren 50 aan het instituut voor Kunstnijverheidsonderwijs. Vanaf 1956 begon zij met werken bij de experimentele afdeling van de Porceleyne Fles in Delft. In 1963 opende zij een eigen atelier.

308. Goud, heren zakhorloge 14 k. begin 20e eeuw.

Goud, heren zakhorloge 14 k. begin 20e eeuw. Witte geëmailleerde wijzerplaat met Romeinse cijfers en kleine seconden wijzer. Gouden wijzers en achterkant fijn geciseleerd . Zwitsers Ancre 16 rubis chaton horloge. Glazen glas. Binnendeksel van metaal. Gemerkt: 14 k. en Eekhoorn ( 14 k. goud)

290. Zilver, lodereindoos Cornelis van Hoek, Amsterdam 1804.

Zilver, lodereindoos Cornelis van Hoek, Amsterdam 1804. Fraai bewerkt met Bijbelse figuren/ voorstellingen. Gemerkt: Amsterdamkeur 1804 en meesterteken: Cornelis van Hoek Amsterdam.

68. Cameo glazen snuifflesje, China, tweede helft 20e eeuw

Cameo glazen snuifflesje, China, tweede helft 20e eeuw

37. Aardewerk theepotje, Satsuma, Japan, ca. 1900

Aardewerk theepotje, Satsuma, Japan, ca. 1900

446. Houten Batak kokers. Voormalig Nederlands Indië ca. 1920.

Een lot van 2 batak kokers met fraaie graveringen en bekroond met deksel met figuur en vogel.

489. Schilderij, olieverf op doek, Oud Hollands Landschap, J. Corver, 19e eeuw

Schilderij, olieverf op doek, gesigneerd J. Corver junior pseudoniem J.J.C. Spohler 1837-1923.

23. Grote porseleinen borden, China, ca. 1680, Kangxi periode

Grote porseleinen borden, China, ca. 1680, Kangxi periode

467. Olieverf op paneel, mogelijk Italiaanse school, eerste helft 20e eeuw

Olieverf op paneel, mogelijk Italiaanse school, eerste helft 20e eeuw

48. Porseleinen theepot met decor van hanen, China, ca. 1730, Yongzheng periode

Porseleinen theepot met decor van hanen, China, ca. 1730, Yongzheng periode, Capucijner bruine pot met cartouches. Daarin in onderglazuur blauw geschilderde hanen en planten.

322. Gouden zakhorloge, Remontoir 10 rubis + gouden ketting. Zwitserland 1911.

Gouden zakhorloge, Remontoir 10 rubis + gouden ketting. Zwitserland 1911.

Oude opbergdoos aanwezig.

9725 CT Groningen