Veiling: Veiling 26 sessie 1

Aziatica en antiek

282. Zilver, stel kandelaars , Amsterdam 1997.

Zilver, stel kandelaars , Amsterdam 1997. Een stel verzwaarde klassieke zilveren kandelaars. Gemerkt: Sterling 925, Staande leeuw 1, Minerva, jaarletter N=1997 en meesterteken: C.Bos & zoon Amsterdam.

221. Zilver, visschep, Nederlands 1866.

Zilver, visschep, Nederlands 1866. Minerva, lopende leeuw 2 en meesterteken: Slecht leesbaar maar vermoedelijk Hendrikus der Kinderen Den Bosch. ( DK 44).

10. Porseleinen kop en schotels, Japan, begin 19e eeuw, naar Kangxi voorbeeld

Porseleinen kop en schotels, Japan, begin 19e eeuw, naar Kangxi voorbeeld. 6 sets. Totaal 12 objecten.

12. Porseleinen vazen met tuin decoratie, China, ca. 1700, Kangxi periode

Porseleinen vazen met tuin decoratie, China, ca. 1700, Kangxi periode, twee stuks

281. Zilver, brandewijnkom Jan Schijfsma Sneek, midden 19e eeuw.

Zilver, brandewijnkom Jan Schijfsma Sneek, midden 19e eeuw. Bijzondere en zeldzame brandewijnkom versierd met florale motieven en met aan de ene zijde gegraveerd: Richteren 6 vers 37 en de bijbehorende afbeelding. Aan de andere zijde: 1 Samuël 20 vers 41 en de bijbehorende voorstelling. Gemerkt: Minerva, lopende leeuw 2 en meesterteken: Jan Schijfsma ( 1844-1898).

32. Porseleinen gemberpot met decor van bloemenvazen, China, ca. 1900

Porseleinen gemberpot met decor van bloemenvazen, China, ca. 1900

299. Goud/Zilver/kristal, lot van 2 parfumflessen, Nederlands 19e eeuw.

Goud/Zilver/kristal, lot van 2 parfumflessen, Nederlands 19e eeuw. Bestaande uit: A. Kristallen parfumfles met gouden montuur en dop, gemerkt: Eikenblad= 14 k. goud ( 585/1000 goud). Dop iets gedeukt/beschadigt, binnenste dop aanwezig. kristal in goede conditie. B. Kristallen parfumfles met zilveren voet/ monturen en dop, gemerkt: Klein zwaard ( onder de voet). Dop en voet zijn beschadigt, binnenste dop afwezig en vervangen door kurk. kristal in goede conditie.

297. Zilver, Lot 2 stuks waaronder pillendoos vermoedelijk Duits 19e eeuw.

Zilver, Lot 2 stuks waaronder pillendoos vermoedelijk Duits 19e eeuw. Bestaande uit: Pillendoos Gemerkt: 750 ( 750/1000 zilver). en B. Luciferdoos deksel versierd met "Nachtwacht decor", gemerkt: Keizerskroon en halve maan, 800 ( 800/1000 zilver). rond 1900. Binnenwerk is onedel.

300. Zilver, 4-delig theeservies, Nederlands 2e helft 20e eeuw.

Zilver, 4-deilg theeservies, Den Haag 2e helft 20e eeuw. Gemerkt.

253. Persglas/kristal/zilver, inktstel met o.a. zilveren doppen, Nederlands begin 20e eeuw.

Persglas/kristal/zilver, inktstel met o.a. zilveren doppen, Nederlands begin 20e eeuw.
Bestaande uit een zwart persglazen onderstel, twee kristallen inktpotten met zilveren montuur/dop, een thermometer in een kristallen pilaar gevat en een zilveren ( 800/1000 zilver) vermoedelijk Duitse kroontjespen. De monturen zijn gemerkt: klein zwaard.

47. Porseleinen kop en schotels met decor van een visser, China, begin 18e eeuw, Kangxi periode

Porseleinen kop en schotels met decor van een visser, China, begin 18e eeuw, Kangxi periode, vier kommen en drie schotels

477. Messing tabakspot en jardiniere, Amsterdamse school, Holland ca. 1915

Messing tabakspot en jardiniere, Amsterdamse school, Holland ca. 1915, gemerkt aan de onderzijde

443. Potloodtekening op papier, Otto Eerelman, Gronings, ca. 1900.

Potloodtekening op papier, Gesigneerd: Otto Eerelman, Gronings ca. 1900. Atypisch werk, van Otto Eerelman(1839-1926), gesigneerd met monogram aan de onderzijde. Provenance: kado van de kunstenaar aan een Groningse familie.

472. Porseleinen kinderservies, Frankrijk ca. 1900

Porseleinen kinderservies, Frankrijk ca. 1900

21. Porseleinen vaas met floraal decor, China, ca. 1680, Kangxi periode

Porseleinen vaas met floraal decor, China, ca. 1680, Kangxi periode

18. Bronzen beeld MAO, China , tweede helft 20e eeuw, gedateerd 1966

Bronzen beeld MAO, China , tweede helft 20e eeuw, gedateerd 1966

475. Schilderij op natuurpapier, Placido Ascencio en schilderij uit Guatemala, tweede helft 20e eeuw

Ingelijst schilderij gesigneerd Placido Ascencio

454. Aardewerk, twee Delftse borden met wanli decor en tuinscene, 17e en 18e eeuw

Aardewerk, twee Delftse borden met wanli decor en tuinscene, 17e en 18e eeuw

314. Zilver, heren zakhorloge, Duits 2e helft 19e eeuw.

Zilver, heren zakhorloge, Duits 2e helft 19e eeuw. Uitgevoerd met witte emaille wijzerplaat, Romeinse cijferaanduiding , een kleine secondewijzer en glazen glas. De kast heeft rondom een rose vergulde rand, deels gesleten. Binnendeksel is onedel. Gemerkt aan binnenkant: Cylindre en 4 rubis. Deksel gemerkt: 0.800 ( 800/1000 zilver) en andere merken. Nr. 31574 zowel op de deksel als op de binnendeksel. Sleutel aanwezig.

480. Olieverf op doek, schilderij gesigneerd J. Kelderman, 20e eeuw.

Olieverf op doek, schilderij gesigneerd J. Kelderman, 20e eeuw. Schilderij landschaps tafereel: "Dorpsgezicht Edam".(op achterzijde lijst).

492. Aardewerk dekselpot, Voorheen Amstelhoek naar model HAGA Purmerend, Ontwerp. H. Veldhuis/J. G. Veldheer, ca. 1908

Aardewerk dekselpot met deksel, decor van zeemeerminnen en vissen. Model 3006 HAGA Purmerend, uitvoering Voorheen Amstelhoek, ca. 1908. Met merk voorheen Amstelhoek en '3006' aan de onderzijde. Ontwerper: H. Veldhuis of J. G. Veldheer (zijn naam is vermeld aan de onderzijde). Herman Veldhuis (1878 Haarlem - Delft 1954) maakte de decors voor dit model voor HAGA (1904-1907). Bij de overname van HAGA door Voorheen Amstelhoek in 1907 werden de modellen van HAGA gecontinueerd, tot in 1910 Voorheen Amstelhoek opging in De Distel, Amsterdam.
Zie ook : https://www.purmerendsmuseum.nl/

496. Aquarel op papier, gesigneerd B.A. Bongers, eerste helft 20e eeuw

Aquarel op papier, gesigneerd B.A. Bongers, eerste helft 20e eeuw

495. Glas, K.P.C. de Bazel, champagnecoupes servies B glad, Leerdam glasfabriek

Glas, K.P.C. de Bazel, champagnecoupes servies B glad, Leerdam glasfabriek
10 stuks

462. Houten speculaasplank Sinterklaas 19e eeuw

Uitgestoken decoratie van Sinterklaas te paard.

322. Gouden zakhorloge, Remontoir 10 rubis + gouden ketting. Zwitserland 1911.

Gouden zakhorloge, Remontoir 10 rubis + gouden ketting. Zwitserland 1911.

Oude opbergdoos aanwezig.

9725 CT Groningen