Veiling: Veiling 26 sessie 1

Aziatica en antiek

545. Houten stoel met leren bekleding, rugleuning verstelbaar, Holland, 19e eeuw

Stoel 19e eeuw op wielen, leuning verstelbaar.

77. Houten console tafel ingelegd met huanghuali, China, eerste helft 20e eeuw

Houten console tafel ingelegd met huanghuali, China, eerste helft 20e eeuw

64. Peking glazen vaasje China 20e eeuw

Groen gekleurd peking glazen amphoor vormig vaasje

434. Schilderij, olieverf op doek, Naar Louis Apol

Schilderij, olieverf op doek, Naar Louis Apol, geschilderde kopie.

556. Brons, Maria gesigneerd H.Müller, Oostenrijk ca 1900.

Brons, Maria gesigneerd H.Müller, Oostenrijk ca 1900.
Het beeld is een ontwerp van de Oostenrijkse beeldhouwer Hans Müller (1873-1937). Hans Müller studeerde als leerling van Edmund Hellmmer aan de Weense Kunstacademie en was vooral bekend om zijn bustes van beroemde mensen uit het Weense society zoals zijn buste van Beethoven en de poëet Robert Burns, maar ook van Napoleon Bonaparte. Müller’s werk is onder meer te zien in het National Museum of Art in Boekarest, Hongarije. Dit beeld is vervaardigd van verguld brons. Gemerkt aan de achterzijde: H.Müller en gietersmerk.

526. Ets op papier, gesigneerd: Jan Toorop "Marker visser", 1896.

Ets op papier, gesigneerd: Jan Toorop "Marker visser", 1896. Johannes Theodorus (Jan) Toorop, ook: Jean Theodor Toorop, (1858 – 1928) was een van de belangrijkste Nederlandse beeldend kunstenaars uit de periode 1880-1910. Aanvankelijk schilderde hij in impressionistische stijl, maar via het pointillisme ontwikkelde hij zich tot symbolistisch schilder. Ook was hij actief als portrettekenaar en ontwierp hij keramiek, reclame-affiches en boekbanden. Gesigneerd in de ets en eronder.

520. Ets op papier, Evert v. Hemert, getiteld "gansje" 1978.

Ets op papier, Evert v. Hemert ( 1952- ), getiteld "gansje" 1978. Evert v. Gemert o.a. bekend van de Friese Beelden-elfstedentocht. Gesigneerd in potlood en tekst aan de achterzijde van de ets.

557. Stoommachine, model Rolls Royce van het merk Mamod, Engels ca 1970.

Stoommachine, model 1319 Rolls Royce van het merk Mamod, Engels ca 1970. De auto is niet getest maar verkeert in goede conditie. Op de aandrijfsnaren na is de auto compleet.

435. Schilderij, Robert Ives Browne

Schilderij, olieverf op paneel, Robert Ives Browne (1866-1959). Browne behoorde tot de Haagse impressionisten en werd samen met o.a. Tholen en Akkeringa uitgekozen om Nederland te vertegenwoordigen op de wereldtentoonstelling in San Francisco. Zijn werk wordt o.a. tentoongesteld in het Frans Hals museum.

285. Zilver. stel kandelaars sterling weighted, 2e helft 20e eeuw.

Zilver. stel kandelaars sterling weighted, 2e helft 20e eeuw. Een stel klassieke verzwaarde zilveren kandelaars. Gemerkt: Sterling weighted, 925 ( 925/1000 zilver)

282. Zilver, stel kandelaars , Amsterdam 1997.

Zilver, stel kandelaars , Amsterdam 1997. Een stel verzwaarde klassieke zilveren kandelaars. Gemerkt: Sterling 925, Staande leeuw 1, Minerva, jaarletter N=1997 en meesterteken: C.Bos & zoon Amsterdam.

221. Zilver, visschep, Nederlands 1866.

Zilver, visschep, Nederlands 1866. Minerva, lopende leeuw 2 en meesterteken: Slecht leesbaar maar vermoedelijk Hendrikus der Kinderen Den Bosch. ( DK 44).

10. Porseleinen kop en schotels, Japan, begin 19e eeuw, naar Kangxi voorbeeld

Porseleinen kop en schotels, Japan, begin 19e eeuw, naar Kangxi voorbeeld. 6 sets. Totaal 12 objecten.

12. Porseleinen vazen met tuin decoratie, China, ca. 1700, Kangxi periode

Porseleinen vazen met tuin decoratie, China, ca. 1700, Kangxi periode, twee stuks

281. Zilver, brandewijnkom Jan Schijfsma Sneek, midden 19e eeuw.

Zilver, brandewijnkom Jan Schijfsma Sneek, midden 19e eeuw. Bijzondere en zeldzame brandewijnkom versierd met florale motieven en met aan de ene zijde gegraveerd: Richteren 6 vers 37 en de bijbehorende afbeelding. Aan de andere zijde: 1 Samuël 20 vers 41 en de bijbehorende voorstelling. Gemerkt: Minerva, lopende leeuw 2 en meesterteken: Jan Schijfsma ( 1844-1898).

32. Porseleinen gemberpot met decor van bloemenvazen, China, ca. 1900

Porseleinen gemberpot met decor van bloemenvazen, China, ca. 1900

299. Goud/Zilver/kristal, lot van 2 parfumflessen, Nederlands 19e eeuw.

Goud/Zilver/kristal, lot van 2 parfumflessen, Nederlands 19e eeuw. Bestaande uit: A. Kristallen parfumfles met gouden montuur en dop, gemerkt: Eikenblad= 14 k. goud ( 585/1000 goud). Dop iets gedeukt/beschadigt, binnenste dop aanwezig. kristal in goede conditie. B. Kristallen parfumfles met zilveren voet/ monturen en dop, gemerkt: Klein zwaard ( onder de voet). Dop en voet zijn beschadigt, binnenste dop afwezig en vervangen door kurk. kristal in goede conditie.

297. Zilver, Lot 2 stuks waaronder pillendoos vermoedelijk Duits 19e eeuw.

Zilver, Lot 2 stuks waaronder pillendoos vermoedelijk Duits 19e eeuw. Bestaande uit: Pillendoos Gemerkt: 750 ( 750/1000 zilver). en B. Luciferdoos deksel versierd met "Nachtwacht decor", gemerkt: Keizerskroon en halve maan, 800 ( 800/1000 zilver). rond 1900. Binnenwerk is onedel.

300. Zilver, 4-delig theeservies, Nederlands 2e helft 20e eeuw.

Zilver, 4-deilg theeservies, Den Haag 2e helft 20e eeuw. Gemerkt.

253. Persglas/kristal/zilver, inktstel met o.a. zilveren doppen, Nederlands begin 20e eeuw.

Persglas/kristal/zilver, inktstel met o.a. zilveren doppen, Nederlands begin 20e eeuw.
Bestaande uit een zwart persglazen onderstel, twee kristallen inktpotten met zilveren montuur/dop, een thermometer in een kristallen pilaar gevat en een zilveren ( 800/1000 zilver) vermoedelijk Duitse kroontjespen. De monturen zijn gemerkt: klein zwaard.

47. Porseleinen kop en schotels met decor van een visser, China, begin 18e eeuw, Kangxi periode

Porseleinen kop en schotels met decor van een visser, China, begin 18e eeuw, Kangxi periode, vier kommen en drie schotels

44. Porseleinen gemberpotten met landschapsdecoratie, China, 19e eeuw

Porseleinen gemberpotten met landschapsdecoratie, China, 19e eeuw

477. Messing tabakspot en jardiniere, Amsterdamse school, Holland ca. 1915

Messing tabakspot en jardiniere, Amsterdamse school, Holland ca. 1915, gemerkt aan de onderzijde

443. Potloodtekening op papier, Otto Eerelman, Gronings, ca. 1900.

Potloodtekening op papier, Gesigneerd: Otto Eerelman, Gronings ca. 1900. Atypisch werk, van Otto Eerelman(1839-1926), gesigneerd met monogram aan de onderzijde. Provenance: kado van de kunstenaar aan een Groningse familie.

9725 CT Groningen