Veiling: Veiling 26 sessie 1

Aziatica en antiek

21. Porseleinen vaas met floraal decor, China, ca. 1680, Kangxi periode

Porseleinen vaas met floraal decor, China, ca. 1680, Kangxi periode

18. Bronzen beeld MAO, China , tweede helft 20e eeuw, gedateerd 1966

Bronzen beeld MAO, China , tweede helft 20e eeuw, gedateerd 1966

475. Schilderij op natuurpapier, Placido Ascencio en schilderij uit Guatemala, tweede helft 20e eeuw

Ingelijst schilderij gesigneerd Placido Ascencio

454. Aardewerk, twee Delftse borden met wanli decor en tuinscene, 17e en 18e eeuw

Aardewerk, twee Delftse borden met wanli decor en tuinscene, 17e en 18e eeuw

314. Zilver, heren zakhorloge, Duits 2e helft 19e eeuw.

Zilver, heren zakhorloge, Duits 2e helft 19e eeuw. Uitgevoerd met witte emaille wijzerplaat, Romeinse cijferaanduiding , een kleine secondewijzer en glazen glas. De kast heeft rondom een rose vergulde rand, deels gesleten. Binnendeksel is onedel. Gemerkt aan binnenkant: Cylindre en 4 rubis. Deksel gemerkt: 0.800 ( 800/1000 zilver) en andere merken. Nr. 31574 zowel op de deksel als op de binnendeksel. Sleutel aanwezig.

324. Wit goud, damesring 14 k. met parel, 20/21 eeuw.

Wit goud, damesring 14 k. met grote parel, 20/21 eeuw. Moderne ring, gemerkt: 585=14 k. ( 585/1000 goud).

480. Olieverf op doek, schilderij gesigneerd J. Kelderman, 20e eeuw.

Olieverf op doek, schilderij gesigneerd J. Kelderman, 20e eeuw. Schilderij landschaps tafereel: "Dorpsgezicht Edam".(op achterzijde lijst).

492. Aardewerk dekselpot, Voorheen Amstelhoek naar model HAGA Purmerend, Ontwerp. H. Veldhuis/J. G. Veldheer, ca. 1908

Aardewerk dekselpot met deksel, decor van zeemeerminnen en vissen. Model 3006 HAGA Purmerend, uitvoering Voorheen Amstelhoek, ca. 1908. Met merk voorheen Amstelhoek en '3006' aan de onderzijde. Ontwerper: H. Veldhuis of J. G. Veldheer (zijn naam is vermeld aan de onderzijde). Herman Veldhuis (1878 Haarlem - Delft 1954) maakte de decors voor dit model voor HAGA (1904-1907). Bij de overname van HAGA door Voorheen Amstelhoek in 1907 werden de modellen van HAGA gecontinueerd, tot in 1910 Voorheen Amstelhoek opging in De Distel, Amsterdam.
Zie ook : https://www.purmerendsmuseum.nl/

317. Goud, damesring 14 k. met malachiet, midden 20e eeuw.

Goud, damesring 14 k. met malachiet, midden 20e eeuw. Met cabochon geslepen malachiet, gemerkt: 585=14 k. ( 585/1000 goud) en meesterteken: J. Dickerscheid Den Bosch.

496. Aquarel op papier, gesigneerd B.A. Bongers, eerste helft 20e eeuw

Aquarel op papier, gesigneerd B.A. Bongers, eerste helft 20e eeuw

495. Glas, K.P.C. de Bazel, champagnecoupes servies B glad, Leerdam glasfabriek

Glas, K.P.C. de Bazel, champagnecoupes servies B glad, Leerdam glasfabriek
10 stuks

457. Hout / Gepolychromeerd klamboehaken Nederlands Indië

2 houten klamboe haken met gepolychromeerde figuren.

462. Houten speculaasplank Sinterklaas 19e eeuw

Uitgestoken decoratie van Sinterklaas te paard.

220. Zilveren schaal, 19e eeuw

Met opengewerkte florale motieven en 2 handvatten.

319. Goud, lot 2 stuks hangers, 19/20e eeuw.

Goud, lot 2 stuks hangers, 19/20e eeuw. Bestaande uit A. Antiek gouden hanger ( samengesteld?). B. Hanger met een opaal en daaromheen 8 zogenaamde zaadparels. Beiden ongemerkt maar getest op goud.

61. Gietijzeren theepot met bronzen deksel, Japan, begin 20e eeuw

Gietijzeren theepot met bronzen deksel, Japan, begin 20e eeuw

71. Bamboe stoel, China, begin 20e eeuw

Bamboe stoel, China, begin 20e eeuw

72. Groot houten beeld, Indonesië, Bali, tweede helft 20e eeuw

Groot houten beeld, Indonesië, Bali, tweede helft 20e eeuw

3. Porseleinen kop en schotels, China, 19e eeuw

Porseleinen kop en schotels, China, 19e eeuw met florale decoratie

257. Glas, knijpfles met zilveren dop. eind 19e eeuw.

Glas, knijpfles met zilveren dop. eind 19e eeuw. De fles heeft beschilderingen van o.a. een molen en eenden. De dop is gemerkt: Klein zwaard.

209. Blauw glas/zilver, zoutvaten gevat in zilveren montuur, Schoonhoven 1927.

Blauw glas/zilver, zoutvaten gevat in zilveren montuur, Schoonhoven 1927.
Gemerkt: Jaarletter: R= 1927 en meesterteken: Niekerk Schoonhoven.

515. Metalen vergulde Stolpklok, Pendule, Frankrijk, eind 19e eeuw

Metalen vergulde Stolpklok, Pendule, Frankrijk, eind 19e eeuw

69. Cameo glazen snuifflesje, China, tweede helft 20e eeuw

Cameo glazen snuifflesje, China, tweede helft 20e eeuw

469. Disko metal, lot van 3 stuks waaronder een inktstel en benodigdheden, Just Andersen Denmark ca. 1925.

Disko metal,l lot van 3 stuks waaronder een inktstel en benodigdheden, Just Andersen Denmark ca. 1925. Bestaande uit: A. Inktstel met glazen binnenpot ( iets beschadigt) ontwerp van Just Andersen Denmark (1884-1943) uit de art deco periode. Gemaakt van het door hem zelf uitgevonden Disko metaal, een legering van tin, messing, koper, lood etc.
Gemerkt aan de onderkant: A met JUST erin en modelnummer D 36 en "Disko metal" B. Bijbehorende brievenstander en inktroller/droger + een ander schaaltje ook van Just.

9725 CT Groningen