Veiling: Veiling 26 sessie 1

Aziatica en antiek

442. Fotoalbum Utrechtse kraanbouw maatschappij Nederland ca 1950

Oblong album gevuld met 36 foto's

211. Zilver rammelaar met benen greep Engeland 1902

Met 3 belletjes en fluitje. Met florale decoratie.

231. Zilver vide poche Nederland

Ovale vide poche met decoratie van een hert met het gewei in reliëf

63. Koperen pot met uitgehamerd decor, Japan, ca. 1900, Meiji periode

Koperen pot met uitgehamerd decor, Japan, ca. 1900, Meiji periode

67. Aardewerk, Yixing theepotje, China, eerste helft 20e eeuw

Aardewerk, Yixing theepotje, China, eerste helft 20e eeuw

522. Aardewerk, lot van 5 stuks Delftse polychrome tegels, 1e helft 17e eeuw.

Aardewerk, lot van 5 stuks Delftse polychrome tegels, 1e helft 17e eeuw. Tegels met oranje appels en goudsbloemen in vierpas, in de hoeken rolwerk-moresken.

527. Schilderij, olieverf op doek, gesigneerd R. Spoelstra, begin 20e eeuw

Schilderij, olieverf op doek, gesigneerd R. Spoelstra

306. Zilver, breipenhouder met clip, Nederlands eind 19e eeuw.

Zilver, breipenhouder met clip, Nederlands eind 19e eeuw. Gemerkt: klein zwaard en meesterteken: slecht leesbaar.

474. Aardewerk piedestal, plateelbakkerij Zuid-Holland Gouda, ca. 1915

Aardewerk piedestal, plateelbakkerij Zuid-Holland Gouda, ca. 1915

516. Design stoelen Swing modell Drabert SM 400 K

Vier designstoelen Swing model Drabert SM 400 K.

79. Iepenhouten stoelen, China, eerste helft 20e eeuw

Iepenhouten stoelen, China, eerste helft 20e eeuw, 4 stuks

445. Originele opgezette elandkop op eiken houten plank, 20e eeuw

Originele Elandkop op eiken houten plank, 20e eeuw, met glazen ogen.

202. Zilver, gordelhaak, Rotterdam 1840.

Zilver, gordelhaak, Rotterdam 1840. Gemerkt: Lopende leeuw 2, jaarletter F=1840 en meesterteken: C.F.Kellenbach Rotterdam.

205. Zilver, stel strooiers, Sheffield 1892/93.

Zilver, stel strooiers, Sheffield 1892/93. Gemerkt: Sheffield jaarletter Z= 1892/93 en meesterteken: James Deakin & Sons.

11. Porseleinen theepot met landschapsdecoratie, China, 19e eeuw

Porseleinen theepot met landschapsdecoratie, China, 19e eeuw

534. Houten tafel met lade, Mahonie fineer, begin 20e eeuw

Houten tafel met lade, Mahonie fineer, begin 20e eeuw

545. Houten stoel met leren bekleding, rugleuning verstelbaar, Holland, 19e eeuw

Stoel 19e eeuw op wielen, leuning verstelbaar.

77. Houten console tafel ingelegd met huanghuali, China, eerste helft 20e eeuw

Houten console tafel ingelegd met huanghuali, China, eerste helft 20e eeuw

64. Peking glazen vaasje China 20e eeuw

Groen gekleurd peking glazen amphoor vormig vaasje

556. Brons, Maria gesigneerd H.Müller, Oostenrijk ca 1900.

Brons, Maria gesigneerd H.Müller, Oostenrijk ca 1900.
Het beeld is een ontwerp van de Oostenrijkse beeldhouwer Hans Müller (1873-1937). Hans Müller studeerde als leerling van Edmund Hellmmer aan de Weense Kunstacademie en was vooral bekend om zijn bustes van beroemde mensen uit het Weense society zoals zijn buste van Beethoven en de poëet Robert Burns, maar ook van Napoleon Bonaparte. Müller’s werk is onder meer te zien in het National Museum of Art in Boekarest, Hongarije. Dit beeld is vervaardigd van verguld brons. Gemerkt aan de achterzijde: H.Müller en gietersmerk.

526. Ets op papier, gesigneerd: Jan Toorop "Marker visser", 1896.

Ets op papier, gesigneerd: Jan Toorop "Marker visser", 1896. Johannes Theodorus (Jan) Toorop, ook: Jean Theodor Toorop, (1858 – 1928) was een van de belangrijkste Nederlandse beeldend kunstenaars uit de periode 1880-1910. Aanvankelijk schilderde hij in impressionistische stijl, maar via het pointillisme ontwikkelde hij zich tot symbolistisch schilder. Ook was hij actief als portrettekenaar en ontwierp hij keramiek, reclame-affiches en boekbanden. Gesigneerd in de ets en eronder.

520. Ets op papier, Evert v. Hemert, getiteld "gansje" 1978.

Ets op papier, Evert v. Hemert ( 1952- ), getiteld "gansje" 1978. Evert v. Gemert o.a. bekend van de Friese Beelden-elfstedentocht. Gesigneerd in potlood en tekst aan de achterzijde van de ets.

557. Stoommachine, model Rolls Royce van het merk Mamod, Engels ca 1970.

Stoommachine, model 1319 Rolls Royce van het merk Mamod, Engels ca 1970. De auto is niet getest maar verkeert in goede conditie. Op de aandrijfsnaren na is de auto compleet.

435. Schilderij, Robert Ives Browne

Schilderij, olieverf op paneel, Robert Ives Browne (1866-1959). Browne behoorde tot de Haagse impressionisten en werd samen met o.a. Tholen en Akkeringa uitgekozen om Nederland te vertegenwoordigen op de wereldtentoonstelling in San Francisco. Zijn werk wordt o.a. tentoongesteld in het Frans Hals museum.

322. Gouden zakhorloge, Remontoir 10 rubis + gouden ketting. Zwitserland 1911.

Gouden zakhorloge, Remontoir 10 rubis + gouden ketting. Zwitserland 1911.

Oude opbergdoos aanwezig.

9725 CT Groningen