Veiling: Veiling 36 sessie 1, maandag 13 december 2021

52. Beeld, Art Deco

Frans Art Deco beeld van drie gepatineerde witmetalen gemzen op opaline glas met marmeren basis. Ontwerp wordt toegeschreven aan Fritz Diller. Beeld kan via de onderkant voorzien worden van een lamp, circa 1930.

53. Beeld, Art Deco

Art Deco beeld van twee herdershonden op marmeren basis, metaallegering met bronskleurige patina. Frankrijk, circa 1930.

54. Beeld, R. van de Velde

Art Deco terracotta buste van lijdende Christus door Robert van de Velde (1895-1978). Gesigneerd Van de Velde St. Niklaas. België, jaren 30.

55. Beeld, Art Deco

Frans Art Deco beeld van twee witmetalen hinden op marmeren voet. Toegeschreven aan Louis Albert Carvin (1875-1951), jaren 30.

56. Luidspreker, Philips

Art Deco bakelieten luidspreker op gietijzeren voet van Philips, modelnummer 2006/2007. Betreft de grootste luidspreker uit de serie. Ontwerp Louis Kalff, model is gemaakt vanaf 1928.

57. Vide-poche, Weense brons

Vide-poche met bronzen panter op marmeren basis. Weense Brons, jaren 20.

60. Beeld, Jean de Roncourt

Frans Art Deco beeld van gevallen strijder met schild op marmeren voet, metaallegering met bronsgroene patina. Maker Jean de Roncourt, pseudoniem voor Ugo Cipriani, circa 1935.

62. Miniatuur kast

Eikenhouten miniatuur kast, circa 1920

65. Beeld, Art Deco

Art Deco beeld van een roeier op marmeren basis, metaallegering gebronsd met messing roeispaan. Duitsland, jaren 30.

66. Vazen, Plateelbakkerij Gouda Zuid-Holland

Twee zwart-witte plateel vazen, Plateelbakkerij Gouda Zuid-Holland. Circa 1960.

67. Vaas, Sanyu Japan Art Glass

Vaas Sanyu Japan Art Glass, circa 1965.

68. Vaas, Jugendstil

Boheemse vaas in messing montering, in de stijl van Pallme König. Circa 1900.

69. Schalen, Flora Gouda Holland

Twee plateel aardewerk schalen decor Artistique, Flora Gouda Holland. Circa 1960.

70. Emaille bord

Emaille bord Stork-Hijsch, Hengelo ca. 1935.

71. Murano vaas

Murano vaas, Sommerso techniek, 20e eeuw.

72. Beeld

Scandinavisch beeld, jaren 60.

73. Vaas, Bengt Orup

Bengt Orup, Johansfors glazen vaas. Zweden ca. 1960.

74. Vaas, Plateelbakkerij Delft

Vaas, Plateelbakkerij Delft, ca. 1930.

75. Tincraquelé lampenkap op bijpassende voet

Gispen stijl lamp met heldere glazen tincraquelé bol. Bol is naar ontwerp van A.D. Copier, circa 1935.

76. Tafellamp, Henri Mathieu

Spiraalvormige tafellamp van chroom en staal. Ontwerp Henri Mathieu voor Lyfa, Frankrijk jaren 60.

78. Vazen, Mobach

Drie geglazuurde aardewerk vazen, Mobach Utrecht. Midden 20e eeuw.

79. Spiegel

Facet geslepen spiegel in rijk geornamenteerde goudkleurige houten lijst, 20e eeuw.

80. Prent Amsterdam

Prent van Amsterdam, titel “ Novissima Amstelodami Tabula” , tweede helft 20e eeuw.

81. Koekdoos en vaas, Floris Meydam en A.D. Copier

Grijs glazen koekdoos, ontwerp Floris Meydam voor Glasfabriek Leerdam, 1953. En een ambergele "Flora" vaas, ontwerp A.D. Copier voor Glasfabriek Leerdam, 1938.

82. Tegels

Twee Perzische tegels, een octogonaal en een hexagonaal. Beide met florale motieven, circa 1900.

9725 CT Groningen