Veiling: Veiling 36 sessie 1, maandag 13 december 2021

Dienblad, Art Deco

Art Deco tegeldienblad met geometrische motieven en voorzien van opstaande metalen rand met handvaten, circa 1925.

Dienblad

Tegeldienblad met florale decoratie en metalen omranding met handvaten, eerste helft 20e eeuw.

Zeepje met zilveren naaigerei

Een set naaigerei in ivoren doosje, zogenaamd "zeepje", Frankrijk, circa 1900. Bestaande uit het ivoren "zeepje" met inhoud; vergulde zilveren schaar, priem en naaldenkoker. Gemerkt met Franse zwijnenkop (800/1000) en meesterteken. Een niet bijbehorende 18 karaats gouden vingerhoed, gemerkt met Franse adelaarskop.

Vaas, Plateelbakkerij Zuid-Holland

Plateel vaas met gestileerd floraal decor op een roomwitte ondergrond, Plateelbakkerij Zuid-Holland Gouda. Begin 20e eeuw.

Luis the Lederhosen Boy, Monika Peter-Leicht

Pop in klederdracht "Luis the Lederhosen Boy", ontwerp Monika Peter-Leicht, Ashton Drake Gallery. Certificaat nummer 4834.

Beeld

Terracotta beeld gepatineerd met brons, gesigneerd Elske 1987.

Bowl schaal, W.J. Roozendaal

Annagroene uraniumglazen bowl schaal met lepel, model "Panacee". Ontwerp W.J. Rozendaal voor Kristalunie Maastricht, 1931.

Vazen

Drie handbeschilderde opaline glazen vazen, circa 1900.

Plaquette

Plaquette met afbeelding, naar een schilderij van Otto Eerelman, circa 1900.

Barometer

Gebronsd metalen barometer, Duitsland, circa 1900.

Postbak

Afsluitbare eikenhouten postbak, begin 20e eeuw.

Islamitisch flesje

Islamitisch flesje, donkerbruin iriserend glas met conische hals.

Beeld

Wit geglazuurd aardewerk hoofd, eind 20e eeuw.

Gravure Groningen

Topografische gravure “Plan van Groningen” naar Christoph Weigel, omstreeks 1800.

Wandbord

Delfts blauw wandbord met florale decoratie, 19e eeuw.

Wandborden

Twee Delfts blauwe borden met florale decoratie, De Porceleyne Fles, gemerkt 1919 AO 171.

Wandlamp, Bernd Beisse

Art Deco stijl koperkleurige wandlamp van de Duitse ontwerper Bernd Beisse. Uit de serie Olympia, model Livia, jaren 90.

Karaffen

Een helder glazen karaf, K.P.C. de Bazel voor Glasfabriek Leerdam. En een helder glazen karaf met kobalt blauwe voet, niet gemerkt, begin 20e eeuw.

Voorraadkastje

Voorraadkastje met twaalf aardewerken laadjes en één kastje voor eieren, omstreeks 1930.

Jacoba kruik

Bruine steengoed Jacoba kruik, circa 1700.

Beeld, Art Deco

Gesatineerd glazen Art Deco beeld van een beer, eerste helft 20e eeuw.

Beeld, Emile Picault

Frans bronzen beeldje van een smid bij aambeeld, met opschrift "Opus Improbum Omnia Vincit", Emile Picault (1833-1915). Gesigneerd en met gieterszegel, eind 19e eeuw.

Vazen, Mobach

Drie verschillende aardewerk vazen, Mobach Utrecht.

Glas, Franz Reuleaux

Kristallen glas met gegraveerd Jodhpur decor en beschilderd met polychroom transparante emaille verf, rand bovenkant en rand voet verguld. Josephinenhütte in Schreiberhau ontwerp Franz Reuleaux, circa 1910.

Lexicon Nederlandse Beeldende Kunstenaars

Uitgave 1970 van de Lexicon Nederlandse beeldende kunstenaars, Pieter A. Scheen.

9725 CT Groningen