Veiling: Veiling 36 sessie 1, maandag 13 december 2021

133. Kaart Groningen

Handgekleurde topografische gravure van de stad Groningen uit de Stedenatlas van Blaeu, Amsterdam 1650.

134. Pijp

Beschilderde pijp van klei, Pijpen fabrikant Van Duijn en Van Duijn-van Velzen uit Gouda. Eind 19e eeuw.

135. Schaal, Val Saint Lambert

Kobaltblauwe kristallen schaal van Val Saint Lambert, Seraing, België. Ontwerp Joseph Simon, model Aberdeen. Met geëtst jaren 30 logo van Val Saint Lambert.

136. Wandborden, Rosenthal

Twee Rosenthal wandborden uit de serie Limitierte Kunstreihe Studio Line. Ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van Rosenthal, Duitsland, 1978

137. Schaal WMF Myra

WMF Myra kristallen paars, blauw en okergoud, iriserend Art Deco schaal. Duitsland, Geislingen. Modelnummer J 291, 1936.

138. Vaas, De Distel Amsterdam

Donkerrode Art Deco vaas met gestileerde motieven, ontwerp Bert Nienhuis en uitvoering Plateelbakkerij De Distel Amsterdam. Modelnummer van de vorm vaas 74, circa 1910.

139. Bonbonnières

Twee identieke kristallen bonbonnières met deksel, circa 1900.

141. Schaal, Art Deco

Goudkleurige gehamerde metalen Art Deco schaal op houten voet, centrale cirkel voorzien van vier gestileerde paarden. Gemerkt Luxilm, Made in France, circa 1930.

142. Schaal, Bernard Müller Glasfachschule Zwiesel

Art Deco iriserende oker met blauwe rand kristallen schaal, Glasfachschule Zwiesel. Ontwerp Dr. Bernhard Müller, literatuur Kunstglaser der Gegenwart, Pazaurek, G. E., Leipzig 1925, pagina 97, no. 65.

143. Poëziealbums 1888/1937

Twee poëziealbums met sierlijke handgeschreven versjes, plaatjes en tekeningen, daterend van 1888 en 1937.

144. Brandblusser, Flamor Feuerlöscher

Blikken poeder brandblusser, Flamor Feuerlöscher. Duitsland 1900-1920.

145. Vaas WMF Ikora

WMF koperen Art Deco vaas uit de serie Ikora, in dinanderie techniek met bamboebladeren. Duitsland, circa 1935.

146. Dienblad

Tegeldienblad met opstaande nikkelenrand met handvaten, circa 1930.

147. Beeld Horus

Egyptische stijl beeld van een Horus valk, polystone met een laagje brons op marmeren basis, 20e eeuw.

148. Serveerschaal

Messing serveerschaal, Duitse Grunderzeit, circa 1900.

149. Murano vaas

Meerkleurige gelaagde glazen Murano vaas met ingesloten metaaloxiden, eind 20e eeuw.

150. Beeld, J. Broerze

Beeld van een dansend paar uitgevoerd in albast, gemaakt door beeldhouwer Jan Broerze (1913-1992).

151. Matroesjka's

Houten handbeschilderde matroesjka's met figuren Boris Jeltsin, Michail Gorbatsjov, Leonid Brezjnev, Nikita Chroesjtsjov, Jozef Stalin, Vladimir Lenin en Nicolaas II, eind 20e eeuw.

152. Prent Wagner

Prent met voorstelling van Richard Wagner met op achtergrond “Der Ring des Nibelungen” , in originele jaren 30 lijst.

153. Tegeltableau, Plateelbakkerij Rozenburg

Tegeltableau bestaande uit zes tegels in eiken omlijsting naar H.W. Mesdag. Plateelbakkerij Rozenburg, Den Haag, begin 20e eeuw.

154. Plooivaas

Melkglazen plooivaas, 21e eeuw.

155. Schaakbord

Natuurstenen schaakbord, eind 20e eeuw.

156. Kandelaars

Twee kristallen kandelaars met elk veertien pegels, rond 1900.

157. Beeld

Bronzen beeld van het gevleugelde paard Pegasus op een houten voetstuk, tweede helft 20e eeuw.

158. Litho, Adrianus Johannes van 't Hoff

Litho van een kaketoe, Adrianus Johannes van 't Hoff (1893-1939), rechtsonder gesigneerd en gedateerd, 1923.

9725 CT Groningen