Veiling: Veiling 45 sessie 2, dinsdag 12 december 2023

501. Beeld, Maurice Bouval

Bronzen beeld van een vogeljager met fazant op de rug door Maurice Bouval (1863-1916), bronsgieter Goldscheider Paris. Gesigneerd met M. Bouval, gieterszegel Goldscheider en genummerd 22. Staat los op originele marmeren basement, onderzijde brons gemerkt CA. Frankrijk, eind 19e eeuw.

502. Zilveren broodmand, Van Kempen & Begeer

Zilveren ajour bewerkte broodmand, gemerkt met meesterteken VKB (van Kempen & Begeer), 835 en ZII. Midden 20e eeuw.

503. Geweer, E.L.G. Luik België

Belgisch enkelschots legergeweer met vuursteenslot. gemerkt met het merk E.L.G. met ster in ovaal als aanduiding van vervaardiging te Luik (België). Geweer is op meerdere wijzen gemerkt en genummerd, waaronder een kroontje, T in schildvorm met ster, ovaal D, G in cirkel en D in ruitvorm. Loop is gemerkt 1224, 3177 genummerd op stamper en kolf 5581. Te dateren omstreeks 1830.

504. Schilderij, Jo van Dijk

Schilderij met geblokte compositie door Jo van Dijk (1931-2000), olieverfschilderij op paneel. Rechtsonder gemonogrammeerd, verso gedateerd 1980 en vermelding Jo van Dijk.

505. Dekselpot, Wim van Nuenen

Groen geglazuurde dekselpot met handgrepen door Wim van Nuenen (Schiedam, 1947). Aan de onderzijde gemerkt., vierde kwart 20e eeuw.

506. Schilderij, Martin Tissing

Schilderij getiteld “Weg” door Martin Tissing (Groningen 1936 - 2018). Olieverfschilderij op paneel, verso informatie titel en datering 1981.

507. Aquarel, Jannes de Vries

Aquarel van boerenlandschap met koeien door Jannes de Vries (Meppel 1901-1986). Rechtsonder gesigneerd met pen en gedateerd 1973. Jannes de Vries was lid van de Groninger kunstkring De Ploeg.

508. Beeld, Jules Weyns

Bronzen buste van een jonge vrouw door Jules Weyns (1849-1930), Fonderie Art que Anversoise, Antwerpse kunstgieterij. België, eind 19e eeuw.

509. Zilveren tabaksdoos, 1816

Zilveren tabaksdoos met zonnestralen optiek, gegraveerd binnenzijde "Uit dankbaarheid en liefde" buitenzijde "V M". Gemerkt met onduidelijk meesterteken, lopende leeuw 2, minervakop en jaarletter G (1816).

510. Dekselpot, Han Boerrigter

Aardewerken dekselpot in monochrome glazuur met lichtblauw kleuraccent op het deksel door Johan Alexander (Han) Boerrigter (Nijmegen 1935-2023). Aan de onderzijde gemerkt met het monogram van Boerrigter, vierde kwart 20e eeuw.

511. Zeefdruk, Jo van Dijk

Zeefdruk met gouache accenten, getiteld “Compositie met gezichten” door Jo van Dijk (1931-2000). Oplagenummer 5/10, rechtsonder gesigneerd en gedateerd 1972.

512. Masker Mossi, Burkina Faso

Langwerpig Afrikaans houten masker, Mossi volk Burkina Faso. Midden 20e eeuw

513. Aquarel, Albert Torie

Aquarel van een dorpsgezicht met kerk door Albert Torie (Havelte 1896-Meppel 1969). Rechtsonder gesigneerd, midden 20e eeuw. Albert Torie behoorde tot de oprichters van de Drentse Schilders en van het Drents Schildersgenootschap.

514. Schilderij, Anton Heyboer

Schilderij, abstract verduidelijkt met tekst door Anton Heyboer (1924-2005). Olieverf op doek, linker- en rechterbovenhoek voorzien van signatuur en gedateerd 1979. Het betreft een groot formaat schilderij.

515. Zeefdruk, Corneille

Zeefdruk uit de reeks "Corneille Ajourd’hui" van Corneille (Cornelis Guillaume van Beverloo, 1922-2010). Oplagerummer 119/200, rechtsonder met potlood gesigneerd en gedateerd 1978. Uitgever: GKM Siwert Bergström te Malmö Zweden, 1978, linksonder stempel Edition GMK Suede.

516. Theebus, China, Kangxi periode

Chinees blauw-witte porseleinen theebus met zilveren montuur met een bloem. Zilver is gemerkt met zwaardje. Kangxi periode, eind 17e eeuw.

517. Schedel

Vrouwelijke schedel met onderkaak, omstreeks 1900.

519. Aquarel, Albert Torie

Aquarel van een boerderij aan een waterplas met brug door Albert Torie (Havelte 1896-Meppel 1969). Rechtsonder gesigneerd, midden 20e eeuw. Torie behoorde tot de oprichters van de Drentse Schilders en van het Drents Schildersgenootschap.

520. Schilderij

Schilderij van boerderijen in een besneeuwd landscha, Belgische school. Olieverfschilderij op linnen, rechtsonder gesigneerd en gedateerd 1960.

521. Plastiek, Mariet Smidt

Aardewerken vogel door Maria Harmina (Mariet) Smidt (Schiedam, 1935). Aan de onderzijde in klei gedrukt monogram., datering 1969.

522. Gouden tientje Wilhelmina 1925

Gouden tientje met het portret van Wilhelmina op oudere leeftijd met opgestoken haar uit 1925. Bevat 900/1000 goud en gemerkt met muntmeesterteken zeepaard. Rondom de munt is de tekst "KONINGIN WILHELMINA, GOD ZIJ MET ONS" geschreven en op de weerszijde is het gekroond Nederlands wapenschild afgebeeld.

523. Gouden tientje Wilhelmina 1912

524. Lithografie, Corneille

Lithografie getiteld “Femme et faune familière” door Corneille (Cornelis Guillaume van Beverloo, 1922-2010). Linksonder gesigneerd en gedateerd 1978, oplagenummer 33/100.

525. Zilveren terrine, 1926

Zilveren terrine op leeuwenpoten vervolmaakt met acanthusbladeren. Gekeurd met meesterkeur RC, lopende leeuw 2, minervakop en jaarletter Q (1926).

526. Beeld Songye, Democratische Republiek Congo

Afrikaans houten Songye machtsfiguur Nkishi met groot hoofd, licht uitstekende buik en met de handen op de buik. De onderkant is afgerokt met dierenhuid en de hals is omhangen met donkerblauwe kralen ketting. Democratische Republiek Congo, begin 20e eeuw.

9725 CT Groningen