Veiling: Veiling 47 sessie 1 maandag 17 juni

1. Lithografie, Corneille

Lithografie getiteld "L'Esprit de L'Oiseau" van Corneille (Cornelis Guillaume van Beverloo, 1922-2010). Epreuvé d’Artist uitgave (E/A), rechtsonder met potlood gesigneerd en gedateerd 1994.

2. Graffiti schilderij, Blade

Graffiti schilderij, spuitverf/stift op canvas, getiteld “Smiles and smiles to go!” van de New Yorkse graffiti kunstenaar Steven Ogburn (1957), pseudoniem Blade. Verso informatie, handtekening en datering september 1992. Provenance: rechtstreeks verworven van de kunstenaar in 1992.

3. Vogel, Oiva Toikka

Roodglazen vogel naar ontwerp van Oiva Toikka, modelnaam Ruby Bird, en uitgevoerd door Iitala Finland. Gesigneerd aan de onderzijde O. Toikka, Iittala en sticker Iittala, jaren 90.

4. Zilveren brandewijnkom Groningen 1685/86, Geert Jacobs van Ootmarssen

Zilveren Groningse brandewijnkom met acht lobben op zowel de kom als voet, op de middelste lob aan de voorzijde van de kom is een alliantiewapen gegraveerd. De S-vormige oren zijn afgewerkt met een drakenkopje. Gemerkt onder de voet met meesterteken GVO (Geert Jacobs van Ootmarssen) en onduidelijke jaarletter 4/H 1685/86.

5. Kom, China, Kangxi periode

Porseleinen handbeschilderde verte Imari kom met floraal decor en vogels. China, Kangxi periode, omstreeks 1700.

6. Art Nouveau vaas, Gallé

Art Nouveau vaasje met botanisch geëtst decor in bruin-okerkleurige kleurslag gesigneerd Gallé. Begin 20e eeuw.

7. Kommen en schotels, China, Chien-lung periode

Lot famille rose porselein bestaande uit acht kommen en drie schotels. China, Chien-lung periode, 18e eeuw.

8. Schedel

Menselijke schedel van een volwassen vrouw met onderkaak. Omstreeks 1900.

9. Aquarel, Reinhart Dozy

Aquarel van een boerenbegrafenis door Reinhart Dozy (Nijmegen, 28 september 1880 – Elp, 27 januari 1947), aquarel op papier. Rechtsonder gesigneerd, eerste helft 20e eeuw. Provenance: collectie zoon van de kunstschilder.

10. Zilveren dienblad, Spritzer & Fuhrmann

Sterling zilveren dienblad met floraal geciseleerd decor, gemerkt Spritzer & Fuhrmann, modelnummer 281 en gekeurd Sterling zilver 925. Denemarken, tweede helft 20e eeuw.

11. Gouden tientje Willem I 1825 B

Gouden tientje Willem I uit 1825, bevat 900/1000 goud en gemerkt met muntmeesterteken palmtak en muntteken B (Brussel) Op de voorzijde van de munt is het portret van Willem I, kijkend naar links afgebeeld. Ontworpen door graveur A.F. Michaut, munt is geslagen in Brussel.

12. Borden, China, Chien-lung periode

Vijf famille rose porseleinen borden. China, Chien-lung periode, 18e eeuw.

13. Kom, China, Kangxi revival

Porseleinen blauw-witte kom met decor van draak en brandende parel. China, Kangxi revival, 19e eeuw.

14. Katten, Steiff

Negen pluche Steiff katten in rieten mandje waarvan vier voorzien van Knopf in het oor en één met papieren naamlabel Topsy. Duitsland, jaren 50-90.

15. Art Nouveau vaasje, Faience de Purmerende

Plateel Art Nouveau vaasje door Faience de Purmerende. Aan de onderzijde gemerkt Faience de Purmerende, Holland, vermelding modelnummer 1101, monogram G.V. van de plateelschilder en jaarletter Dec A 1895.

16. Art Nouveau vaas, Legras

Art Nouveau glazen vaasje met geëmailleerd winters decor door Legras, gesigneerd onderin. Frankrijk, 20e eeuw.

17. Gouden tientje Willem III 1876

18. Hout- en linosneden, Jan van der Zee

Elf hout- en linosneden door Jan van der Zee (1898-1988) waarvan tien in oorspronkelijke map, één is ingelijst. Alle drukken zijn afzonderlijk met potlood gesigneerd. Uitgegeven ter gelegenheid van de 90 jarige leeftijd in 1988.

19. Unica vaas, A.D. Copier

Kristallen lichtblauwe unica vaas met ingesloten luchtbelletjes naar ontwerp van Andries Dirk Copier. Aan de onderzijde een gegraveerde ondertekening van AD Copier, vermelding W461 en Leerdam Unica. Gefabriceerd door Glasfabriek Leerdam in 1952.

20. Schenkkan

Polychroom geglazuurde Friese kerfsnede aardewerken schenkkan, begin 20e eeuw.

21. Tekeningen, Reinhart Dozy

Tekening met potlood en waterverf getiteld "La tentation de Pierrot" door Reinhart Dozy (Nijmegen, 28 september 1880 – Elp, 27 januari 1947). De tekening komt uit de serie Reinhart Dozy & de Commedia dell' Arte, periode 1913-1919. Achterzijde van de tekening een potloodtekening van een ploegende boer. Beide tekeningen in dezelfde lijst met aan weerszijden glas. Provenance: collectie zoon van de kunstschilder.

Bijgeleverd de uitgave Reinhart Dozy & de Commedia dell' Arte.

22. Jugendstil vaas, Arnhemsche Fayencefabriek

Keramieken Jugendstil vaas met florale beschildering naar ontwerp van Klaas Vet en uitgevoerd door de Arnhemsche Fayencefabriek. Aan de onderzijde miniem gemerkt, uitvoering omstreeks 1915.

23. Murano aquarium

Murano glas aquarium in de vorm van een gestileerde schelp met aan weerszijde neon tetra vissen. Formia Vetri di Murano, Made in Italy, jaren 80. Groter formaat object

24. Lithografie, Corneille

Kleurenlithografie getiteld "L'allongeé" door Corneille (Guillaume van Beverloo 1922-2010). Épreuve d'Artiste uitvoering, linksonder gesigneerd met potlood, getiteld en gedateerd 1976.

25. Schaal, China

Porseleinen blauw-witte schaal met decor van Foo dogs. China, 19e eeuw. Groot formaat schaal.

9725 CT Groningen