Veiling: Veiling 47 sessie 1 maandag 17 juni
26. Steiff op wielen
Een teddybeer op een messing onderstel met wielen en een wipkar met teddybeer en aap. Gemerkt met Knopf in het oor en twee met wit label. Duitsland, eind 20e eeuw.
27. Leeuw, hond en konijn, Steiff
Drie Steiff vilt dieren, een leeuw, hond en konijn op houten kegel, replica’s van Steiff dieren uit 1897. Gemerkt met Knopf in het oor en label, gefabriceerd in Duitsland omstreeks 2005.
28. Art Nouveau vaas, Faience de Purmerende
Art Nouveau Faience de Purmerende keramieken vaasje met lelie decoratie. Aan de onderzijde gemerkt met vermelding initialen plateelschilders JS NB en Dec.1, modelnummer 1003. Omstreeks 1900.
29. Gouden ketting met hanger
18 karaat gouden schakelketting met zonnestraal, bloem optiek hanger/broche. Ketting gemerkt 750 en hanger/broche getest 18 karaat goud. Derde kwart 20e eeuw.
30. Art Nouveau vaas, Plateelbakkerij Rozenburg
Art Nouveau vaas met floraal beschilderd decor door de Haagse Plateelbakkerij Rozenburg. Aan de onderzijde gemerkt met ooievaar, modelnummer 103 en initialen plateelschilder. Eerste kwart 20e eeuw.
31. Vaas, Mobach
Keramieken bolvaas met groene iriserende lusterglazuur uit de serie "collectie Soesbergen" van Mobach, Utrecht. Aan de onderzijde gemerkt Mobach en monogram Johan Soesbergen, jaren 90.
32. Beeldje, Sabino
Opaliserend glazen beeldje van een eekhoorn met noot door Sabino te Parijs. Aan de onderzijde voorzien van originele sticker Rene Agnel, 16 Reu de L’Opera Paris, gemerkt, Sabino France. Frankrijk, ontwerp stamt uit de jaren 30.
33. Kerkkandelaar
Messing kerkkandelaar gedecoreerd met religieuze figuren, acanthusbladeren en rijke geciseleerd decor. Frankrijk, 19e eeuw.
34. Art Deco melkkan, Pottenbakkerij De Vier Paddenstoelen
Art Deco keramieken melkkan met deksel door Pottenbakkerij De Vier Paddenstoelen te Utrecht, ontwerp J.C. van Ham. Aan de onderzijde gemerkt met logo, modelnummer 106 en monogram JVH. Gefabriceerd omstreeks 1930.
35. Presse-papier, Sabino
Opaliserend Art Deco glazen presse-papier van een stekelvarken door de glasfabrikant Sabino, Parijs. Aan de onderzijde gesigneerd Sabino, France. Ontwerp stamt uit de jaren 30.
36. Haardplaat met allegorie op de Vrede van Munster
Gietijzeren haardplaat met halfronde bovenkant, in het midden onder het opschrift PAX de Godin van de vrede met een palmtak in de hand staande op twee gesneuvelde soldaten met wapens. Het geheel omlijst met florale decoratie en de bovenkant bekroont met drie knoppen en aan beide kanten twee dolfijnen. 19e eeuw.
37. Vaas, Faience de Purmerende
Plateelvaas door Faience de Purmerende met florale decoratie. Aan de onderzijde gemerkt Faience de Purmerende, Holiande, vermelding modelnummer 1022B, monogram van de plateelschilder MW en jaarletter Dec G 1902.
38. Zilveren wolmandje 1812-1813
Zilveren wolmandje met hengsel door J. Frijhoff Rotterdam te dateren 1812-1813. Gekeurd met meesterteken F, haan lopend naar links met een 2 (zilver gehalte keur gebruikt voor Nederlands zilver in de Franse tijd van 1812-1813, 2e gehalte zilver), onduidelijke minervakop en inscpriptie binnenzijde D.V.D.K.
39. Art Deco vaasje, Kennemer Pottenbakkerij
Keramieken Art Deco vaasje met horizontale streepdecoratie door de Kennemer Pottenbakkerij Velsen, model toegeschreven aan K. Mertens. Aan de onderzijde gemerkt Velsen, KTP, Holland en modelnummer 61/3. Jaren 30.
40. Stoplap 1805
Linnen stoplap met naamsvermelding Mary Ann Jerry, Aged 10 Years, met 2 linnen-, 1 keper- en 1 hoekstop. Gedateerd 1805.
41. Tekening
Tekening van een boerderij toegeschreven aan Jan Altink. Ongesigneerd, rechtsonder gedateerd 1946.
42. Schilderij, Jan Knikker Junior
Schilderij van een havengezicht met de Grote Kerk van Dordrecht door Jan Knikker Junior (1911-1990). Olieverfschilderij op linnen, rechtsonder gesigneerd. Derde kwart 20e eeuw.
43. Schenkkan, Han Boerrigter
Keramieken olijfgroene schenkkan met deksel en bamboe hengsel door Johan Alexander (Han) Boerrigter (Nijmegen 1935-2023). Aan de onderzijde gemerkt met het monogram van Boerrigter. Vierde kwart 20e eeuw.
44. Beeld, Nelleke Allersma
Bronzen beeld van vrouwelijk staand naakt door de Groningse kunstenares Nelleke Allersma (1940). Gesigneerd op de sokkel, te dateren omstreeks 1996.
45. Aquarel, Erasmus Bernhard van Dulmen Krumpelman
Aquarel van een akker met hooibergen door Erasmus Bernhard van Dulmen Krumpelman (1897-1987). Rechtsonder gesigneerd en gedateerd oktober 1963.
46. Bord, China
Porseleinen handbeschilderd blauw-wit bord gedecoreerd met de acht onsterfelijken, onderzijde Xaunde merk. China, 19e eeuw.
47. Bevrijdingsvaasje, A.D. Copier
Oranje persglazen bevrijdingsvaasje naar ontwerp van Andries Dirk Copier en uitgevoerd door Glasfabriek Leerdam in 1945.
48. Schilderij, Andries Verleur
Schilderij van een heidelandschap met herder en schapen door Andries Verleur (1876-1953). Marouflé op board, rechtsonder gesigneerd en gedateerd 1929.
49. Vaas, ontwerp Gerard Thomassen voor Royal Leerdam
Kristallen serica vaas met slinger en omgeslagen rand in de kleuren blauw-oranje-rood met heldere voet. Ontwerp van Gerard Thomassen voor Royal Leerdam, gelimiteerde uitgave nummer 635/999. Vaas is aan de onderzijde gesigneerd met Royal Leerdam, nummering 999/635 en G. Thomassen, 2002.
50. Schedel, Jan Born
Delfts blauwe handbeschilderde keramieken schedel naar ontwerp en beschilderd door Jan Born, één van de eerste tattoo artists in Nederland. Aan de onderzijde logo en gemonogrammeerd J.B. Begin 21e eeuw.
9725 CT Groningen