Veiling: Veiling 47 sessie 1 maandag 17 juni

51. Aquarel, Erasmus Bernhard van Dulmen Krumpelman

Aquarel van meisje door Erasmus Bernhard van Dulmen Krumpelman (1897-1987). Aquarel op papier, rechtsonder gesigneerd Dulmen en gedateerd 1979.

52. Servies, Droste

Porseleinen Droste servies bestaande uit chocoladekan met zes kop-en-schotels en serveerblad. Serveerblad aan de onderzijde gemerkt Victoria Czechoslovakia, schotels bedrukt met Cacao Droste Haarlem Holland. Datering 1930-1939.

53. Lithografie, Bram van Velde

54. Schilderij, F. Los

Schilderij van een bloemstilleven door F. Los, marouflé. Linksonder gesigneerd en gedateerd 1881.

55. Platenspeler, Pathé

Essenhouten Pathé platenspeler, model 11 met twee bijbehorende Pathé elpees die van binnen naar buiten worden afgespeeld. Geproduceerd in Frankrijk omstreeks 1910.

56. Tafelklok, Thomas Son London

Engelse stijl tafelklok met maan aanduiding, gemerkt Thomas Son, London. Tweede helft 20e eeuw.

57. Miniatuur portretten

Drie miniatuur portretten van 19e-eeuwse dames in houten lijst, eerste helft 20e eeuw.

58. Aquarel

Aquarel van een vrouwelijk naakt op de rug gezien, rechtsonder gesigneerd J. Altink en gedateerd 1944.

59. Portret, Vanbesien

Reliëfportret van een jong meisje en profil uitgevoerd in groen-grijs gepatineerd tin in eikenhouten omlijsting. Rechtsonder gesigneerd Vanbesien en gedateerd 1911.

61. Vaas

Beige keramieken vaas met lichtblauw geglazuurd decor. Aan de onderzijde gemonogrammeerd, eind 20e eeuw.

62. Schooltas

Eikenhouten antieke schooltas met scharnierklep. Eind 19e eeuw.

63. Art Deco kom, Pottenbakkerij De Vier Paddenstoelen

Art Deco keramieken kommetje met paars-mintkleurig glazuur door Pottenbakkerij De Vier Paddenstoelen te Utrecht. Aan de onderzijde gemerkt met logo en Utrecht, gefabriceerd jaren 30.

64. Camee

Ingelijste camee van schelp met zilveren omranding. Camee 19e eeuw, inlijsting jaren 70.

65. Friese kortstaartklok

Friese kortstaartklok met dubbele kap en beschilderde wijzerplaat met een mechaniek van soldaten. 20e eeuw.

66. Art Nouveau vaasje, Plateelbakkerij Zuid-Holland

Art Nouveau vaasje van Plateelbakkerij Zuid-Holland gedecoreerd met floraal decor. Aan de onderzijde gemerkt en vermelding initialen plateelschilder M.v.d.K. Begin 1900.

67. Vaasje, Floris Meydam

Kristallen serica zeeblauw vaasje naar ontwerp van Floris Meydam. Uitgevoerd door Glasfabriek Leerdam, jaren 60.

68. Theepotjes met theekopje en suikerpot, ontwerp Matteo Thun voor Arzberg

Twee porseleinen theepotten en kopjes, modelnaam “Tea for one” van de Duitse porselein fabrikant Arzberg, naar het ontwerp van designer Matteo Thun, die onderdeel was van de Memphis-groep. Tevens een suikerpot van dezelfde ontwerper. Twee deksels met DE logo (Douwe Egberts). Jaren 80/90.

69. Zilveren gulden 1793

Provinciale zilveren gulden uit 1793 West-Friesland, bodemvondst

70. Tafellamp, Manifattura Artistica Le Porcellane

Porseleinen polychroom beschilderde lampenvoet met paradijsvogel door Manifattura Artistica Le Porcellane, handbeschilderd Dipinto a Maro. Geheel met oorspronkelijke lampenkap, gemerkt aan de onderzijde. Italië, jaren 70/80.

71. Prent Groningen

Prent naar kleuren kopergravure getiteld “Het oude Raadt en wijnhuis te Groningen, gebouwd in den jaare 1443 en afgebrooken in 1774”. Graveur H. Numan, Amsterdam. Oorspronkelijk vervaardigd tussen 1774 en 1800. Facsimile druk, vierde kwart 20e eeuw.

72. Schilderij Nieuwmarkt Amsterdam

Schilderij van een Amsterdamse Nieuwmarkt, marktscéne in de stijl van Breitner. Olieverfschilderij op paneel, rechtsonder gemonogrammeerd HHK. Tweede kwart 20e eeuw.

73. Beeld Madonna, Steph Uiterwaal

Gesatineerd perskristallen beeld "Madonna” naar ontwerp uit 1928 van Steph Uiterwaal (1889-1960), uitvoering Glasfabriek Leerdam. Aan de achterzijde basis gemerkt.

74. Foto, Herbert van Hoogdalem

Foto van de Witte kerk van Breede door fotograaf Herbert van Hoogdalem (1970). Te dateren omstreeks 2000.

75. Zilveren dienblad, Jezler

Zilveren dienblad met gecontourneerde rand. Gekeurd met meesterteken Jezler, 800 zilvergehalte en modelnummer 33-35. Schaffhausen (Duitsland), vierde kwart 20e eeuw.

76. Schilderij, Reinhart Dozy

Schilderij van meisje met roze strik en profile door Reinhart Dozy (Nijmegen, 28 september 1880 – Elp, 27 januari 1947). Olieverfschilderij op metaal. Rechtsonder gesigneerd Dozy, jaren 20/30.

9725 CT Groningen