Veiling: Veiling 47 sessie 1 maandag 17 juni

127. Art Deco vaas, Battuto

Donkergroene deels gematteerde Art Deco vaas door Battuto, Murano. Venetië, jaren 30/40.

128. Schaal, Tineke Meinema

Blauwe aardewerken schaal door Tineke Meinema (1943), Nietap. Aan de onderzijde gesigneerd en gemonogrammeerd, eind 20e eeuw.

129. Jugendstil schaal, Plateelbakkerij Zuid-Holland

Jugendstil plateel schaal met floraal handbeschilderd decor door de Plateelbakkerij Zuid-Holland, Gouda. Aan de onderzijde gemerkt met vermelding van modelnummer 4013 en monogram van de plateelschilder. Omstreeks 1920.

130. Art Deco keramiek, Mobach

Vier keramieken Art Deco objecten bestaande uit twee serveerschaaltjes, een dekselschaal en een suikerpot door Mobach, Utrecht. Aan de onderzijde gemerkt en vermelding van modelnummers 25 en 36. Tweede kwart 20e eeuw.

131. Beelden

Twee porseleinen beelden van honden met pups in mand. Aan de onderzijde gemerkt met drie bladeren. Duitsland, midden 20e eeuw.

132. Aquarel Anloo

Aquarel getiteld “Anloo” van het Drentse dorp met kerk en bebouwing, aquarel op papier. Rechtsonder gesigneerd en gedateerd 1999.

133. Objecten

Rijkelijk gesneden benen object met floraal- en vogelmotief op houten basement en een Balinees benen gestoken object. 20e eeuw.

134. Art Deco speelgoed auto’s, Frankrijk

Drie blikken Art Deco speelgoed auto’s waarvan één gemerkt J.M.L France en één MeMo. Alle drie de auto's in Frankrijk geproduceerd in de jaren 30.

135. Vaas, Rosenthal

Kristallen vaas met rode en blauwe kleurband door Rosenthal. Aan de onderzijde gemerkt en vermelding Studio Line, eind 20e eeuw.

136. Schaal, Glas Leerdam

Kristallen schaal op transparant heldere donkerblauwe voet, aan de onderzijde pontil aanwezig. Sticker met vermelding Glas Leerdam. Betreft een groter formaat schaal, eind 20e eeuw.

137. Pulpitrum

Eikenhouten dubbelgebogen pulpitrum met bronskleurig beslag en staande op leeuwenpoten, 19e eeuw.

138. Kopergravure Groningen

Kopergravure getiteld “Gezicht van de stad Groningen buiten de Aa-Poort”, gravure naar een tekening van Oosterhuis. Met een vers van vier regels: Dit's Groningen, door heldendaden. Juweel in 's lands historiebladen. Door vlijt en rijken bloei beroemd. En Neerland's kroonsieraad genoemd. Vervaardigd eerste helft 19e eeuw.

139. Speelgoed vrachtauto's, Dinky Toy

Zes metalen Dinky Toy vrachtauto’s, waarvan drie grotere Dinky Supertoys, Foden. Alle zes aan de onderzijde gemerkt, Made In England. Engeland, derde kwart 20e eeuw.

140. Prent Groningen

Prent naar kleuren kopergravure getiteld “Het oude Raadt en wijnhuis te Groningen, gebouwd in den jaare 1443 en afgebrooken in 1774”. Graveur H. Numan, Amsterdam. Oorspronkelijk vervaardigd tussen 1774 en 1800. Facsimile druk, vierde kwart 20e eeuw.

141. Halfdolls

Vier handbeschilderde porseleinen halfdolls. Duitsland, eerste helft 20e eeuw.

142. Zilveren kom en serveerschaal

Zilveren kommetje door Wilkens Bremen, gekeurd met Wilkens, zilvergehalte 830, halve maan en kroon. Tevens een zilveren serveerschaaltje gekeurd met meesterteken PH, zilvergehalte 830S, lopende leeuw 2. 20e eeuw.

143. Kop-en-schotels, Han Knaap

Zes porseleinen mintkleurige kop-en-schotels naar ontwerp en uitgevoerd door Han Knaap (Sint Maarten). Kopjes zijn in eierschaalkwaliteit. Aan de onderzijde gemerkt. Rhenen, jaren 50.

144. Schenkkannen, Plateelfabriek Zuid-Holland

Twee platelen schenkkannen door Plateelbakkerij Zuid-Holland, decornaam Goes. Aan de onderzijde gemerkt en vermelding van modelnummer 896. Gefabriceerd, jaren 20.

145. Wandpaneel, India

Rijkelijk houtgestoken Indiaas wandpaneel met figuren en runderen, 20e eeuw.

146. Theekommen en schotels, China, Kangxi revival

Elf porseleinen theekommen en twaalf schotels gedecoreerd met floraal decor. Aan de onderzijde voorzien van dubbele cirkel. China, Kangxi revival, 19e eeuw.

147. Regulateur

Regulateur met geëmailleerde wijzerplaat en notenhouten fineerinleg. Duitsland, eerste kwart 20e eeuw.

148. Lithografie

Chromo lithografie op celluloid van een erotisch tafereel naar J. H. Harding. Omstreeks 1900.

149. Lot zilver

Drie zilveren voorwerpen; een kommetje gekeurd meesterteken PH, lopende leeuw links, 830S, een beker gekeurd meesterteken VK (Van Kempen), lopende leeuw 2, minervakop met B (Utrecht) en jaarletter G (1941) en een theezeef gekeurd meesterteken VK (Van Kempen), lopende leeuw 2, minervakop met B (Utrecht) en jaarletter D(1938)

150. Jeneverkruik, Nederlandsche Gist & Spiritusfabriek Rotterdam

Machinaal geëtste glazen jeneverkruik met stop van de Nederlandsche Gist & Spiritusfabriek voorheen E. Kiderlen Rotterdam. Met op de fles de afbeelding van Paul Kruger en de tekst 'geduld en moed'. Te dateren omstreeks 1903.

151. Boeken - Voltaire 1773

Zesdelige geïllustreerde boekenserie van Voltaire getiteld Ouvres Theátre in lederen band. Gedateerd 1773.

9725 CT Groningen