Veiling: Veiling 47 sessie 1 maandag 17 juni
228. Lithografie, Philip Boileau
Kleurenlithografie, damesportret van Peggy door Philip Boileau. Links in de litho gesigneerd en gedateerd 1903/05.
229. Schilderij, G. v.d. Woude
Schilderij van een landschappelijk meergezicht door G. v.d. Woude, acrylverf op board. Rechtsonder gesigneerd, vierde kwart 20e eeuw.
230. Deurklopper
Gepatineerd bronzen deurklopper gedecoreerd met duivelskop. Eind 19e eeuw.
231. Schilderij
Surrealistisch schilderij, olieverf op linnen. Onderin gemonogrammeerd B.E.M. Tweede helft 20e eeuw.
232. Frenologiehoofd
Porseleinen frenologiehoofd met florale- en vogel afbeeldingen en karakter eigenschappen, 21e eeuw.
233. Lot curiosa
Lot curiosa met snuff bottle, armband, lepeltjes, flessenstop en meer. 20e eeuw.
234. Borduurwerk
Convoluut borduurwerk bestaande uit tweeëntwintig afzonderlijk werkjes. Met diverse borduurwerken betreffende examenwerk n.a.v. acte 1926, andere borduurwerken van latere datum..
235. Boeken - Lycée ou cours de littérature 1786, J.F. Laharpe
Zestiendelige Franstalige boekenreeks getiteld Lycée ou cours de littérature door J.F. Laharpe. Uitgegeven in Parijs in 1786.
236. Bureaulamp
Tiffany stijl glas-in-lood bureaulamp met geometrisch decor op bronskleurige basis, 21e eeuw.
237. Kruitbus
Oriëntaalse koperen en messing rijkelijk bewerkte kruitbus, 19e eeuw.
238. Wandborden
Twee Delftsblauwe wandborden met floraal decor. 19e Eeuw.
239. Vaasjes en dekselpotje, China
Twee bronzen cloisonné vaasjes en een bronzen cloisonné dekselpotje op houten standaards voorzien van floraal decor. China, vierde kwart 20e eeuw.
240. Beeld
Keramieken crèmekleurig beeld van klassiek dameskledingstuk met opstaande kraag. Anoniem, vierde kwart 20e eeuw.
241. Boeken - Franse literatuur
Lot met acht oud Franstalige werken waaronder werk van Milton en Telemachus. 19e eeuw.
242. Glaswerk Bohemen
Convoluut Boheemse kristal met geslepen decor en voorzien van een 8 karaat gouden band met emaille florale beschildering. Bestaande uit twee whisky glazen, twee longdrink glazen, twee glaasjes en twee schoteltjes. Handcut Czech Republic. Eind 20e eeuw.
243. Schaal, Bohemen
Kristallen Boheemse schaal met geslepen decor en voorzien van een 8 karaat gouden band met emaille florale beschildering. Handcut in Slovakia, eind 20e eeuw.
244. Brandweerauto en kraanwagen
Metalen kraanwagen met kunststoffen machinist deel door de Duitse speelgoedfabrikant GAMA (Georg Adam Mangold), aan de onderzijde gemerkt Made in Western Germany, jaren 50/60. Daarnaast een blikken brandweerauto door STI. Made in China, jaren 60/70.
245. Comtoise, Frankrijk
Franse comtoise met wit geëmailleerde wijzerplaat en polychroom beschilderde floraal gedecoreerde latoenkoperen slinger en wijzerplaat ombouw, 19e eeuw.
246. Beeld
Zwart natuurstenen en gepolijst beeld van een vogel, op de basis gesigneerd Nyahoda. Zuidelijk Afrika, omstreeks 2000.
247. Rookgarnituur, Indonesië
Messing rookgarnituur met rijkelijk geciseleerd decor van wajangpoppen en slangen. Dekselbus is gesigneerd aan de onderzijde, midden 20e eeuw.
248. Imari vaasjes, Japan
Zeven porseleinen miniatuur Imari vaasjes. Japan, eind 19e eeuw.
249. Parfumflacon en etui
Lederen etui met 14 karaat gouden sluiting en een parfumflacon met gouden montuur in lederen foedraal. Goud gekeurd met eikenblad, 19e eeuw.
250. Sigarendroogtrommel met sigaren
Metalen sigarendroogtrommel met Nozom droogstenen, droogtrommel met zeventien deels gevulde sigarendozen van Ritmeester, Agio en Willem II. Trommel uit de jaren 30.
251. Modelauto Mercedes
Blikken auto, model Mercedes 250 SE, type W108. Fabrikant Ichiko, Japan, jaren 60.
252. Lot keramiek
Vier Makkumer aardewerken wandborden van Tichelaar met florale motieven en vogel. Tevens een serveerbord, gemerkt Zilpla met floraal decor met verzilverd handvat. Alle borden aan de onderzijde gemerkt en vermelding modelnummers. 20e eeuw.
9725 CT Groningen