Veiling: Veiling 47 sessie 1 maandag 17 juni
278. Wandbord, Tichelaar Makkum
Aardewerken handbeschilderd wandbord met florale beschildering door Tichelaar, Makkum. Aan de onderzijde gemerkt en vermelding van modelnummer 1045. Vierde kwart 20e eeuw.
280. Schilderij, Hans Lenteman
Schilderij van een meergezicht in avondschemering door Hans Lenteman (1876-1953), olieverfschilderij op linnen. Linksonder gesigneerd, midden 20e eeuw.
281. Anatomische modellen
Vijf kunststoffen modellen van kniegewrichten, heupgewricht, bekkendeel en ellebooggewricht. Gemerkt Cataflam en Voltaren Geigy. Jaren 70/80.
282. Aquarel, Edwin Brandt
Aquarel op papier met landschappelijke voorstelling en bomenpartij door Edwin Brandt (1942). Linksonder gesigneerd en gedateerd 1984.
283. Theepot, China
Chinese aardewerk theepot met reliëfdecor in rode Yixing klei. China, 20e eeuw.
284. Borden, Royal Worcester
Drie porseleinen Royal Worcester borden met chinoiserie decor, aan de achterzijde gemerkt met vermelding modelnummer. Engeland, eind 19e eeuw.
285. Bord, China
Chinees porseleinen famille rose bord met florale beschildering, eerste helft 20e eeuw.
286. Art Dec schenkkannen, Mobach
Twee keramieken Art Deco schenkkannen door Mobach, Utrecht. Aan de onderzijde gemerkt en vermelding modelnummers 684, 432. Jaren 20/30
287. Beeldjes, Jan Oosterman Junior
Twee groen geglazuurde aardewerken beeldjes van vrome vrouwen door Jan Oosterman Junior (1911-1996). Aan de binnenzijde label met informatie, midden 20e eeuw.
288. Vaas, Kunstaardewerkfabriek Velsen
Aardwerken groengrijs geglazuurde vaas met horizontale gelaagde opbouw door Kunstaardewerkfabriek Velsen. Aan de onderzijde voorzien van modelnummer 11, jaren 30
289. Vazen, Max Verboeket
Twee kristallen vazen naar ontwerp van Max Verboeket en uitgevoerd door de Kristalunie Maastricht. Aan de onderzijde gemerkt en vermelding van modelnummers. Jaren 60.
290. Kralentasje
Vintage kralentas gedecoreerd met floraal gestikte kralen, jaren 60-80.
291. Art Deco schenkkan, Mobach
Keramieken bruin-beige geglazuurde Art Deco schenkkan door Mobach Utrecht. Aan de onderzijde gemerkt Mobach, Utrecht en vermelding van modelnummer 482. Tweede kwart 20e eeuw.
292. Visbestek 1911, Engeland
Zilver floraal gedecoreerd visbestek met origineel etui. Zilveren gemerkt meesterteken JS, Kroon (Sheffield), Lopende Leeuw en jaarletter t (1911).
293. Kurkentrekker, Columbus
Duitse kurkentrekker met splitframe model Columbus gemerkt Original, patent Eduard Becker Solingen. Duitsland, omstreeks 1900.
294. Bureaulamp, Matsushita Electric
Mintgroene bureaulamp National door fabrikant Matsushita Electric, modelnummer F-1558. Aan de onderzijde restant label fabrikant. Japan, eind jaren 60.
295. Imari kom, China
Chinees porseleinen Imari kom, zeebodem vondst volgens overlevering van de Nanking cargo scheepsramp die plaatsvond op 3 januari 1752.
296. Scarabeeën
Drie scarabeeën waarvan twee als hanger, middelgrote met Egyptische hiërogliefen onderzijde. Onyx scarabee beeldje van recente datum, 20e eeuw.
297. Mounted Lifguards, Britains
Uit de Britains Metal-Models serie drie handbeschilderde Mounted Lifeguards in originele rode vensterdoos. Catalogus nummer 7228 uit 1986.
298. Schenkkannen, Art Deco
Vier glazen Art Deco amberkleurige schenkkannen. Tweede kwart 20e eeuw.
299. Art Deco vaas, Mobach
Keramieken bruin-beige geglazuurde Art Deco vaas door Mobach. Aan de onderzijde gemerkt Mobach, Utrecht en vermelding van modelnummer 500. Tweede kwart 20e eeuw.
300. Vaas, dekselpot en stopflessen, Bohemen
Convoluut Boheems amethistkleurig loodkristal met goud rand en geëmailleerd floraal decor. Tsjechië, vierde kwart 20e eeuw.
301. Nachtkastje
Nachtkastje uitgevoerd in essenhout, begin 20e eeuw.
302. Vazen en schenkkan, Plateelbakkerij Zuid-Holland
Twee floraal beschilderde vazen en een schenkkan door Plateelbakkerij Zuid Holland, decornamen Wally en Faroga. Aan de onderzijde gemerkt en voorzien van modelnummers. Midden 20e eeuw.
9725 CT Groningen