Veiling: Veiling 47 sessie 1 maandag 17 juni

278. Wandbord, Tichelaar Makkum

Aardewerken handbeschilderd wandbord met florale beschildering door Tichelaar, Makkum. Aan de onderzijde gemerkt en vermelding van modelnummer 1045. Vierde kwart 20e eeuw.

279. Kelim

Handgeknoopte wollen kelim tapijt, 20e eeuw.

280. Schilderij, Hans Lenteman

Schilderij van een meergezicht in avondschemering door Hans Lenteman (1876-1953), olieverfschilderij op linnen. Linksonder gesigneerd, midden 20e eeuw.

281. Anatomische modellen

Vijf kunststoffen modellen van kniegewrichten, heupgewricht, bekkendeel en ellebooggewricht. Gemerkt Cataflam en Voltaren Geigy. Jaren 70/80.

282. Aquarel, Edwin Brandt

Aquarel op papier met landschappelijke voorstelling en bomenpartij door Edwin Brandt (1942). Linksonder gesigneerd en gedateerd 1984.

283. Theepot, China

Chinese aardewerk theepot met reliëfdecor in rode Yixing klei. China, 20e eeuw.

284. Borden, Royal Worcester

Drie porseleinen Royal Worcester borden met chinoiserie decor, aan de achterzijde gemerkt met vermelding modelnummer. Engeland, eind 19e eeuw.

285. Bord, China

Chinees porseleinen famille rose bord met florale beschildering, eerste helft 20e eeuw.

286. Art Dec schenkkannen, Mobach

Twee keramieken Art Deco schenkkannen door Mobach, Utrecht. Aan de onderzijde gemerkt en vermelding modelnummers 684, 432. Jaren 20/30

287. Beeldjes, Jan Oosterman Junior

Twee groen geglazuurde aardewerken beeldjes van vrome vrouwen door Jan Oosterman Junior (1911-1996). Aan de binnenzijde label met informatie, midden 20e eeuw.

288. Vaas, Kunstaardewerkfabriek Velsen

Aardwerken groengrijs geglazuurde vaas met horizontale gelaagde opbouw door Kunstaardewerkfabriek Velsen. Aan de onderzijde voorzien van modelnummer 11, jaren 30

289. Vazen, Max Verboeket

Twee kristallen vazen naar ontwerp van Max Verboeket en uitgevoerd door de Kristalunie Maastricht. Aan de onderzijde gemerkt en vermelding van modelnummers. Jaren 60.

290. Kralentasje

Vintage kralentas gedecoreerd met floraal gestikte kralen, jaren 60-80.

291. Art Deco schenkkan, Mobach

Keramieken bruin-beige geglazuurde Art Deco schenkkan door Mobach Utrecht. Aan de onderzijde gemerkt Mobach, Utrecht en vermelding van modelnummer 482. Tweede kwart 20e eeuw.

292. Visbestek 1911, Engeland

Zilver floraal gedecoreerd visbestek met origineel etui. Zilveren gemerkt meesterteken JS, Kroon (Sheffield), Lopende Leeuw en jaarletter t (1911).

293. Kurkentrekker, Columbus

Duitse kurkentrekker met splitframe model Columbus gemerkt Original, patent Eduard Becker Solingen. Duitsland, omstreeks 1900.

294. Bureaulamp, Matsushita Electric

Mintgroene bureaulamp National door fabrikant Matsushita Electric, modelnummer F-1558. Aan de onderzijde restant label fabrikant. Japan, eind jaren 60.

295. Imari kom, China

Chinees porseleinen Imari kom, zeebodem vondst volgens overlevering van de Nanking cargo scheepsramp die plaatsvond op 3 januari 1752.

296. Scarabeeën

Drie scarabeeën waarvan twee als hanger, middelgrote met Egyptische hiërogliefen onderzijde. Onyx scarabee beeldje van recente datum, 20e eeuw.

297. Mounted Lifguards, Britains

Uit de Britains Metal-Models serie drie handbeschilderde Mounted Lifeguards in originele rode vensterdoos. Catalogus nummer 7228 uit 1986.

298. Schenkkannen, Art Deco

Vier glazen Art Deco amberkleurige schenkkannen. Tweede kwart 20e eeuw.

299. Art Deco vaas, Mobach

Keramieken bruin-beige geglazuurde Art Deco vaas door Mobach. Aan de onderzijde gemerkt Mobach, Utrecht en vermelding van modelnummer 500. Tweede kwart 20e eeuw.

300. Vaas, dekselpot en stopflessen, Bohemen

Convoluut Boheems amethistkleurig loodkristal met goud rand en geëmailleerd floraal decor. Tsjechië, vierde kwart 20e eeuw.

301. Nachtkastje

Nachtkastje uitgevoerd in essenhout, begin 20e eeuw.

302. Vazen en schenkkan, Plateelbakkerij Zuid-Holland

Twee floraal beschilderde vazen en een schenkkan door Plateelbakkerij Zuid Holland, decornamen Wally en Faroga. Aan de onderzijde gemerkt en voorzien van modelnummers. Midden 20e eeuw.

9725 CT Groningen