Veiling: Veiling 47 sessie 1 maandag 17 juni

353. Fauteuil, Rohé

Rotan fauteuil op metalen buisframe door Rohé Noordwolde. Jaren 50/60.

354. Kraantjespot en pijpkomfoor

Koperen kraantjespot met flankerend messing leeuwenkoppen, ring en kolenslede, geheel op bolpootjes met leeuwenklauwen. Tevens een koperen pijpkomfoor met messing elementen op houten basis. 19e eeuw.

355. Paspop, Parijs

Damesmodel paspop op een geëboniseerde driesprant, opschrift Haute Couture Stockman, Paris, met Franse maataanduiding 52. Gefabriceerd door fabrikant Siegel, Paris. Tezamen met stola van vos. Frankrijk, tweede kwart 20e eeuw.

356. Ikat

Geweven Ikat met streep patroon, 20e eeuw.

357. Ikat

Geweven ikat met gestileerd en floraal decor, 20e eeuw.

358. Bureaustoel, Meubelfabriek Ahrend

Vintage bureaustoel door Meubelfabriek Ahrend met groene ribcord bekleding en wengéhouten armleuningen. Jaren 70.

359. Schilderijen

Schilderij van een Noord Italiaans meergezicht met roeiers aan de waterkant. Olieverfschilderij op linnen. Anoniem, jaren 50/60. Daarbij een schilderijtje met landschappelijke voorstelling door G. van der Woude, eind 20e eeuw.

360. Bijzettafel met Delftsblauwe tegels

Bijzettafel op smeedijzeren onderstel met twaalf ingelegde 18e/19e-eeuwse handbeschilderde tegels.

361. Vloerlamp, Gepo

Vintage vloerlamp met verstelbare verchroomde lampenkap gefabriceerd door Gepo, Amsterdam in de jaren 60/70.

362. Wijntafel

Essenhouten wijntafel/bijzettafel in Biedermeier stijl met gecontourd tafelblad. Eerste helft 20e eeuw.

363. Art Nouveau ornamenten, Frankrijk

Twee Art Nouveau gietijzeren ornamenten met floraal decor, begin 1900.

364. Pubklok

Pubklok met crèmekleurige geëmailleerde wijzerplaat met Romeinse becijfering. Begin 1900.

365. Nachtkastje

Eikenhouten nachtkastje met lade. Begin 1900.

366. Tekening

Tekening met pastelkrijt details, studie van zittend vrouwelijk model. Anoniem, vierde kwart 20e eeuw.

367. Vazen, Mobach

Twee geglazuurde keramieken vazen door Mobach, Utrecht. Aan de onderzijde gemerkt, jaren 70-80.

368. Maskers, Japan

Zes porseleinen geglazuurde maskers in Noh stijl met verschillende gezichtsuitdrukkingen. Aan de achterzijde gemerkt met karakter, klein formaat maskers. Japan, eerste helft 20e eeuw.

369. Fauteuils, Art Deco

Twee zwarte Art Deco stoelen met vinyl bekleding en houten applicaties. Midden 20e eeuw.

370. Stoel, Engeland

Kastanjehouten Engelse stoel met zadelzitting, zogenaamde Captains Chair, 20e eeuw.

371. Friese staartklok, Wuba

Friese staartklok door klokkenmaker Wuba. Almelo, jaren 70/80.

372. Lamp

Keramieken lampenvoet met polychroom horizontaal polychroom streepdecor, tezamen met rode lampenkap. Betreft op lamp op groter formaat, 21e eeuw.

373. Hyacintvazen

Zes glazen hyacintvazen in diverse kleuren van onder meer Glasfabrikant Rimac en Leerdam. Derde kwart 20e eeuw.

374. Vaas, Potterie Zaalberg

Keramieken vaas met roze-beige-crèmekleurig glansglazuur door Potterie Zaalberg. Aan de onderzijde gemerkt en gemonogrammeerd AE. Jaren 70/80.

375. Eetkamerstoelen, Lloyd Loom

Vier verschillende modellen Lloyd Loom eetkamerstoelen in zwarte kleurslag. Gewoven metaal met papier omwonden, 20e eeuw.

376. Schilderij, Carel Lodewijk Dake Junior

Schilderij van Indonesisch landschap met bergkammen door Carel Lodewijk Dake Junior (Schaarbeek 1886 – Batavia 1946), olieverfschilderij op paneel. Rechtsonder gesigneerd, verso informatie over de locatie. Tweede kwart 20e eeuw.

377. Topografische kaart Provincie Groningen

Facsimile van een topografische kaart van de Provincie Groningen getiteld “Groninga dominium” door Barthold Wicheriinga naar de kaart van Willem Jansz Blaeu omstreeks 1630. Betreft een vroeg 20e-eeuwse ingekleurde kaart.

9725 CT Groningen