Veiling: Veiling 47 sessie 1 maandag 17 juni

328. Kleurenlithografie, Johan Dijkstra

Affiche, kleurenlithografie door kunstenaar Johan Dijkstra met de titel “Beschermt het Groninger Landschap“. Uitgeven door Johan Enschede en Zonen - Haarlem, derde kwart 20e eeuw.

329. Bijzettafel, Art Deco

Eikenhouten Art Deco bijzettafel met palissanderhouten inlegwerk. Jaren 30.

330. Schommelpaard

Houten schommelpaard. Derde kwart 20e eeuw.

331. Stoelen, Pastoe

Twee metalen stoelen naar ontwerp van Cees Braakman, modelnaam Pauw. Uitgevoerd door Pastoe in de jaren 50.

332. Stoelen, Meubelfabriek Gelderland

Drie lederen stoelen met gebogen multiplex achterzijde staande op metalen poten, gefabriceerd door Meubelfabrikant Gelderland, modelnaam Lande Pencil. Begin 20e eeuw.

333. Bureaustoel, Gispen

Gispen bureaustoel met wijnrode stoffen bekleding naar ontwerp van A.R. Cordemeyer, modelnummer 1637. Ontwerp stamt uit 1963.

334. Vloerlamp, Microdata Milano

Italiaanse design vloerlamp met glazen lampenkap op verzwaard metalen basis, compleet met dimmer. Uitgevoerd door Microdata Milana, Italië, jaren 90.

335. Theekastje, Art Deco

Notenhouten Art Deco theekastje, jaren 30/40.

336. Piëdestal

Geëboniseerde houten piëdestal met bronskleurige decoratieve balletjes en guirlande. Middenstuk pilaar met velours stof bekleed. Te dateren omstreeks 1900.

337. Theewagen, ontwerp Cesare Lacca voor Cassina

Vintage walnotenhouten serveertafel naar ontwerp van Cesare Lacca en uitgevoerd door Cassina in Italië. Ontwerp stamt uit 1956.

338. Vloerlamp, Luceplan

In hoogte verstelbare design lamp naar ontwerp van Alberto Meda en Paolo Rizzatto en uitgevoerd door Luceplan, modelnaam Lola. Compleet met dimmer. Made in Italy, ontwerp stamp uit 1987.

339. Vloerlamp, Luceplan

340. Karaffen, Gero

Twee groene glazen Gero karaffen met tinnen montuur, gemerkt Gero. Tweede kwart 20e eeuw.

341. Hoekstoeltje

Notenhouten hoekstoeltje met marqueterie en floraal geborduurd zitvlak. Midden 20e eeuw.

342. Jampot, Art Deco

Keramieken Art Deco jampot voorzien van spuitglazuur door Bhil, Czechoslovakia, jaren 30.

343. Bijzettafel, Engeland

Engelse bijzettafel met mahoniehouten onderstel en lichtkleurig gefineerd tafelblad. Eerste helft 20e eeuw.

344. Bijzettafel

Bijzettafel met eikenhouten onderstel, lade en vruchtenhouten tafelblad. 19e eeuw.

345. Satsuma theepot, Japan

Porseleinen Satsuma theepot gedecoreerd met krijgers. Japan, begin 20e eeuw.

346. Kinderbank

Houten kinderbank in Franse stijl met crèmekleurige bekleding en webbing leuning. 20e eeuw.

347. Bijzettafel

Eikenhouten bijzettafel met krullend houtsnijwerk in het tafelblad en getordeerde tafelpoten. Begin 20e eeuw.

348. Stoel, Biedermeier

Mahoniehouten biedermeier stoel met geborduurd floraal gedecoreerd zitvlak. Eerste helft 20e eeuw.

349. Haardscherm

Mahoniehouten haardscherm met driedimensionaal floraal borduurwerk. Jaren 20/30.

350. Krijttekening

Pastelkrijttekening van een liggend vrouwelijk naakt. Rechtsonder gesigneerd, jaren 70/80.

351. Prent Groningen

Reproductie van een steendruk van Groningen vanaf de Grote Markt richting de Vismarkt omstreeks 1840 getiteld “Tusschen de beide Markten”. Naar een tekening van Sybolt Berghuis, lithografie oorspronkelijk uitgevoerd door Steendrukkerij J.H. v. d Weijer, Groningen, omstreeks 1860. Deze uitvoering eind 20e eeuw.

352. Dressoir, Amsterdamse School

Eikenhouten Amsterdamse School dressoir, toegeschreven aan Piet Kramer. Jaren 30.

9725 CT Groningen