Veiling: Veiling 47 sessie 1 maandag 17 juni
253. Vazen
Twee keramieken vazen waaronder een cilindrische vaas met lichtblauw bruisglazuur door Pieter Groeneveldt, aan de onderzijde gemerkt en voorzien van modelnummer 104/20. Daarnaast een bruin-blauwe cilindrische vintage vaas door Cor Unum gemonogrammeerd CU en vermelding modelnummer 407 A, jaren 60.
254. Art Nouveau buste, Gustave van Vaerenbergh
Keramieken bruin gepatineerd Art Nouveau buste van jonge vrouw in devotie op een marmeren basement, door Gustave van Vaerenbergh (1873-1927). Aan de achterzijde gesigneerd met vermelding van modelnummer 1117. België, begin 1900.
255. Borden
Twee Delfts blauwe handbeschilderde aardewerken borden met landschappelijk- en vogelmotief. Begin 1800.
256. Friese staartklok
Friese staartklok met handbeschilderde wijzerplaat met latoenkoperen bruidskrans en de vier jaargetijden uitgevoerd in latoenkoper in de hoeken, 19e eeuw.
257. Britains
Uit de W. Britains Collection het Middlesex Colour Party Escort bestaande uit negenhand beschilderde tinnen soldaten en een wachtershuisje in originele verpakking, catalogus nummer 8701 uit 1989.
258. Schilderij, Joop Luining
Schilderij van een havengezicht getiteld “Haven Lauwersoog” door Joop Luining (1935), acrylverf op board. Rechtsonder gesigneerd, verso informatie en datering 2021.
259. Tegels
Acht Delftsblauwe handbeschilderde tegels, zes tegels floraal gedecoreerd en twee tegels met honden gedecoreerd. Tegels met Wanli stijl hoeken. 17e eeuw.
260. Serveerschalen
Drie keramieken serveerschalen; een West Germany rond serveerbord met floraal motief, een Portugese schaal met diermotief en een cakeschaal gemerkt Pleysant Franeker. Jaren 70.
261. Vaas, Eva Lukkenaer
Polychroom geglazuurde vaas met meervoudig golvende kraag door Eva Lukkenaer (Pottenbakkerij De Vuurplaats te Wijster). Aan de onderzijde gesigneerd en gedateerd 2007.
262. Foo Dog beeldjes
Twee marmeren Foo Dog beeldjes op rechthoekig basement, 20e eeuw.
263. Rozenstekers, Art Deco
Twee keramieken Art Deco rozenstekers van de Plateelbakkerijen Regina en Goedewaagen, decornamen Libel en Vlucht. Aan de onderzijde gemerkt en voorzien van modelnummers en monogrammen plateelschilders. Tweede kwart 20e eeuw.
264. Schilderij
Schilderij van Rome, toegeschreven aan Chris Huidekoper, olieverfschilderij op linnen. Op lijst en verso vermelding C. Huidekoper. Tevens label H. De Bois, Haarlem. Jaren 20/30.
265. Fotoalbum
Fotoalbum met kleuren- en zwart-wit afbeeldingen in fotochroom techniek. Lithografieën vanaf 1898 met voornamelijk Duitse afbeeldingen uit het Keizerrijk, afbeeldingen Zuid-Frankrijk omstreeks 1900, Marokko omstreeks 1900, Midden-Duitsland omstreeks 1900 en Noord-Italië omstreeks 1911.
266. Schenkkan, Groninger Steenfabriek ADCO
Keramieken groen geglazuurde schenkkan door de Groninger Steenfabriek ADCO. Aan de onderzijde gemerkt en voorzien van modelnummer 1512. Jaren 50.
267. Kandelaren
Twee klassieke éénpits gepatineerde witmetalen kandelaren met bronskleurige pilaster. Omstreeks 1900.
268. Murano vaas
Kristallen Murano blokvaas in Sommerso techniek in een grijze kleurslag. Venetië, jaren 70.
269. Klok Oranjehuis
Klok uitgeven ter gelegenheid van de troonsbestijging van Beatrix, centraal in het medaillon komen alle Oranje Vorsten vanaf Willem I tot Beatrix voorbij. Te dateren 1980.
270. Schilderij
Schilderij van een eenden familie aan de waterkant, olieverfschilderij op linnen. Linksonder gesigneerd, derde kwart 20e eeuw.
271. Vaas, Bohemen
Kristallen Boheemse vaas met geslepen decor en voorzien van een 8 karaat gouden band met emaille florale beschildering. Handcut in Slovakia, eind 20e eeuw.
272. Luidsprekers, Dynaudio
Twee luidsprekers van Dynaudio, type Exite X34. Made in Denmark, gefabriceerd omstreeks 2018.
273. Lot Goedewaagen
Convoluut Goedewaagen Distel, Gouda keramiek met zwart banddecor bestaande uit een grote schaal, kom, zes kopjes, vier schoteltjes, lepelvaasje en dekselpotje. Jaren 30.
274. Schilderij Amsterdam
Schilderij van een oud Amsterdams mark tafereel, olieverfschilderij op linnen. Rechtsonder gesigneerd, midden 20e eeuw.
275. Kris, Indonesië
Javaanse kris met verfijnd gestoken houten greep en houten schede. Circa 1900.
276. Pennenset, Cross
Vergulde schrijfset bestaande uit ballpoint en vulpotlood van pennenfabrikant Cross. Gemerkt Cross 10K Rolled Gold, Made in Ireland. Jaren 80.
277. Regulateur
Notenhouten regulateur met witte geëmailleerde wijzerplaat voorzien van Romeinse becijfering. Duitsland, eerste kwart 20e eeuw.
9725 CT Groningen