Veiling: Veiling 47 sessie 1 maandag 17 juni

178. Boeken - Poëzie

Convoluut met negen oudere werken Nederlandse poëzie en Almanakken, 19e eeuw.

179. Beeld

Kristallen zwaan met goudaccenten uit de collectie Les Arcades. Eind 20e eeuw.

180. Schilderij Sliedregt

Schilderij in aquareltechniek getiteld “Het dorp Sliedregt”, ingelijst in tijd typische passe-partou. Anoniem, begin 1900.

181. Vazen, Rosenthal

Twee grijsblauwe porseleinen "paper bag" vazen, ontwerp van Tapio Wirkkala en uitgevoerd door Rosenthal Duitsland. Oorspronkelijk ontwerp stamt uit 1977, 21e eeuw.

182. Beelden, Pfeiffer

Twee kristallen katten in blauw-geel gespikkelde kleurslag door glasblazerij Pfeiffer. Musselkanaal, vierde kwart 20e eeuw.

183. Potloodtekening, Cis Koetse

Potloodtekening van vrouwelijk naakt met appel getiteld “Verloren paradijs” door Cis Koetse (1943), rechtsonder gesigneerd en gedateerd 2003.

184. Seaforth Highlanders, Britains

Doos met twaalf handbeschilderde tinnensoldaten Seaforth Highlanders uit de Britains Special Limetid Edition. Catalogusnummer 5188 oplagenummer 2109/7000 uit 1988.

185. Zilveren lepel 1876 Van Kempen

Zilveren lepel door Van Kempen, Voorschoten met bijbehorend etui. Gekeurd met meesterteken VK en halve maan, lopende leeuw 2, minervakop met een C (Den Haag) en jaarletter R (1876).

186. Zilveren bonbonmandje 1915

Zilveren bonbonmandje met ajour bewerking en parelrand. Gemerkt meesterkeur P. in cirkel, lopende leeuw 2, onduidelijke minervakop met een D (Rotterdam) en jaarletter F (1915)

187. Rendieren, Steiff

Twee rendieren van Steiff, modelnaam Renny. Beide pluchedieren gemerkt met zilveren Knopf in het oor, grootste rendier met papieren naamlabel en geel identificatielabel. Made in Germany, jaren 70.

188. Kandelaar

Bronzen éénpits kandelaar gedragen door ridderfiguur, begin 1900.

189. Middlesex Drum & Bugle set, Britains

Uit de W. Britains Collection het Middlesex Drum & Bugle orkest bestaande uit tien handbeschilderde tinnen militaire muziekkanten in originele verpakking. Catalogus nummer 8703. 1989.

190. Wandkleed, Annet Gaaikema

Van linnen geweven en geknoopt wandkleed door kunstenares Annet Gaaikema (1944). Gemerkt A.G. 1971.

191. Lampenvoet

Lampenvoet met daarin verwerkt een röntgen lamp van Philips. Röntgenlamp gemerkt en Made In Germany, eind 20e eeuw.

192. Zilveren lepeltjes

Zes zilveren borrellepeltjes met getordeerde steel. Gekeurd met zwaardje, eerste helft 20e eeuw.

193. Olielamp, Perzië

Bronzen Perzische olielamp met scharnierend deksel. Eerste helft 20e eeuw.

194. Kruik en tegel, Perzië

Aardewerken kruik en tegel met handgeschilderd floraal decor. Perzië, 19e eeuw.

195. Imari kom, China

Porseleinen Imari kom met draken motief in cartouche en centraal in de bodem kraanvogels. Japan, 19e eeuw. Groot formaat kom.

196. Plantengieter, Klaus Kunis

Zwart-witte design kunststoffen plantengieter naar ontwerp van Klaus Kunis. Aan de onderzijde gemerkt, gefabriceerd in de glasfabriek in Zittau in de jaren 60.

197. Serveerschaal en serveerbordjes, Meissen

Porseleinen Meissen serveerschaal met verzilverd hengsel en twee serveerbordjes voorzien van Zwiebelmuster. Aan de onderzijde gemerkt Meissen, gekruiste zwaarden gemerkt met modelnummers. Midden 20e eeuw.

198. Lithografie, Adriaan van ‘t Hoff

Lithografie van een witte pauw op stok door Adriaan van ‘t Hoff (1893-1939). Rechtsonder gesigneerd in de druk, uitgave Koninklijke Kunstzaal Kleykamp. Jaren 20/30.

199. Murano geode kom

Kristallen meerdere lagen paars-kobaltblauwe Murano geode kom in Sommerso techniek. Venetië, jaren 60.

200. Parfumflesjes met zilveren dop

Twee glazen parfumflesjes met zilveren montuur en dop. Zilver gemerkt met zwaardjes, eind 19e eeuw.

201. Vickers machine gun with 2 M.G.C. gunners, Britains

Uit de W. Britains Premier Series ontworpen door Charles Biggs, kartonnen doos met twee handbeschilderde tinnensoldaten met machinegeweer. Catalogusnummer 8917 uit 1995.

202. Vrachtauto's, Japan

Twee blikken vrachtauto’s waarvan de grotere vrachtauto gemerkt is S.S.S Japan, vrachtauto met houten staven gemerkt Lumber. Japan, jaren 50/60.

9725 CT Groningen