Veiling: Veiling 47 sessie 1 maandag 17 juni

77. Ets, Reinhart Dozy

Ets getiteld “Afgedankt” door Reinhart Dozy (Nijmegen, 1880 – Elp, 1947). Rechtsonder gesigneerd Dozy, eerste kwart 20e eeuw.

78. Schenkkan, Cocéram

Keramieken schenkkan naar ontwerp van René Boschman voor Cocéram. België, jaren 50.

79. Zilveren lodereindoosje 1824

Zilveren schuitvormig lodereindoosje door P. Geyskes te Schoonhoven. Gekeurd met meesterteken PG met halve maan, minervakop en jaarletter P (1824)

80. Teddybeer, Steiff

Teddybeer van Steiff met modelnaam Dicky, een replica teddybeer van 1930. Teddybeer met Knopf in het oor en originele label. Made in Germany, 1985.

81. Jugenstil album met ansichtkaarten

Jugendstil album met voornamelijk polychrome ansichtkaarten vanaf 1900. Duits-, Nederlandse- en Italiaanse herkomst, meeste ansichtkaarten uit 1900-1910.

82. Gouden ring

14 karaat gouden ring met aquamarijn edelsteen. Gekeurd binnenzijde ring 14K en meesterkeur.

83. Schilderij

Schilderij van twee bloemenplukkende meisjes in een duinlandschap, olieverfschilderij op eikenhouten paneel. Rechtsonder gesigneerd J. Zoetelief Tromp, jaren 20/30.

84. Uil, Villeroy & Boch

Keramieken uil door Villeroy & Boch naar ontwerp van Rosemarie Benedikt, uit de modelreeks “Animal Park”. Aan de onderzijde van de staart gemerkt en geproduceerd in Luxemburg tussen 1995-2000.

85. Schilderij, Coby Doevendans

Schilderij in collage stijl door Coby Doevendans (1946), gemengde acryltechniek op papier. Rechtsonder met potlood gesigneerd en gedateerd 1974.

86. Schilderij, Chris de Bruijn

Schilderij van boerderijaanzicht met kippen door Chris de Bruijn Junior (1901-1974), olieverfschilderij op linnen. Rechtsonder gesigneerd, tweede kwart 20e eeuw.

87. Art Nouveau vaas, Plateelbakkerij Ivora Gouda

Art Nouveau plateel vaas van plateelbakkerij Ivora Gouda, decornaam Juliana. Aan de onderzijde gemerkt, vermelding van modelnummer 103 en initiaal plateelschilder. 1914- jaren 20.

88. Racefiets, Bridgestone

Rode racefiets van het merk Bridgestone, modelnaam Diamond Sports. Racefíets met twaalf versnellingen in de framemaat 69 (XL) en voorzien van een Selle Royal zadel. Geproduceerd in Japan begin jaren 80.

89. Schilderij

Schilderij met twee heren in kostuum en de drie gratiën, schildering op papier. Onderin gesigneerd Anton Heyboer, 20e eeuw.

90. Boek - Vondels Treurspelen 1654

Boek met Vondels Treurspelen in lederen band uit 1654. Convoluut met diverse treurspelen.

91. Borduurlap 1829

Borduurlap uit een Friese kroeg, bijgaand kaartje met tekst uitleg van het geborduurde. Gedateerd 1829.

92. Zilveren fotolijstjes

Drie zilveren portret lijstjes, 925 gekeurd. Tweede helft 20e eeuw.

93. Zeefdruk, Fon Klement

Zeefdruk getiteld “‘Fosse Bleue” van Fon Klement (1930-2000). Rechtsonder met potlood gesigneerd en duimdrukken, vermelding Eigen Druk, oplagenummer 9/35 en datering 1980.

94. Zilveren fotolijstjes

Zilveren Art Nouveau stijl fotolijstje en tweede ovale kleinere, 925 gekeurd. Tweede helft 20e eeuw.

95. Schilderij, E. Pieters

Schilderij van een Marker visserman met pijp door E. Pieters, olieverfschilderij op linnen. Rechtsonder gesigneerd, eerste helft 20e eeuw.

96. Vaas, Potterij Zaalberg

Keramieken vaas met lichtkleurig ingekerfd decor door Potterij Zaalberg. Aan de onderzijde gemerkt, jaren 60/70.

97. Pop, Simon & Halbig

Antieke pop door Simon & Halbig met porseleinen handbeschilderd hoofd. Hoofd achterzijde gemerkt met vermelding van modelnummer 1078, Germany. Opwindmechanisme aanwezig op de pop te laten lopen. Duitsland, eind 19e eeuw.

98. Jugendstil dienblad, Villeroy & Boch

Porseleinen Jugendstil dienblad met strak gestileerde decoratie van Villeroy & Boch, blad voorzien van nikkelen montuur en handvatten. Aan de onderzijde gemerkt Villeroy & Boch Dresden, omstreeks 1900.

99. Theebus

Porseleinen theebus gedecoreerd met floraal decor en voorzien van zilveren montuur en dop. Zilver gekeurd met zwaardje, midden 20e eeuw.

100. IJscoupes, W.J. Rozendaal

Zes uraniumglazen ijscoupes naar ontwerp van W.J. Rozendaal. Modelnaam Radio en uitgevoerd door de Kristalunie Maastricht, jaar van ontwerp 1932.

101. Karaf en glas, Bimini Lauscha

Groene glazen karaf met likeurglaasje voorzien van melkglazen dansend naakt door Bimini Laucha. Duitsland, jaren 30.

9725 CT Groningen