Veiling: Veiling 47 sessie 1 maandag 17 juni

203. Fotoportretten

Twee fotoportretten in eikenhouten lijsten van dame en heer in gelegenheidskledij. Ingelijst Vijzelstraat 126 Amsterdam, te dateren tussen 1904 en 1912.

204. Beelden Staffordshire

Twee paar handbeschilderde keramieken Staffordshire honden in roodbruine kleurslag. Engeland, omstreeks 1900.

205. Schilderij

Schilderij, facsimile van de Victory Boogie Woogie van Mondriaan, acrylverf op linnen. Eind 20e eeuw.

206. Dienblad, Jugendstil

Porseleinen Jugendstil dienblad met gestileerd floraal decor voorzien van nikkelen montuur met handvatten. Aan de onderzijde vermelding van modelnummer, eerste kwart 20e eeuw.

207. Tsuba, Japan

Bronzen Samoerai tsuba gedecoreerd met krijger. Japan, 20e eeuw.

208. Britains

Twee doosjes met elk twee handbeschilderde tinnen soldaten uit de W. Britains Special Collectors Edition The Delby Durbar Range. Een doos met catalogusnummer 00132 met twee Mace Bearers en een doos met catalogusnummer 138 met 17th Purbiah pipe Major & piper. Beide dozen uit 1999.

209. Vaas, Herman Zaalberg

Keramieken vaas met bruin glansglazuur en zeegroene cirkel door Herman Zaalberg. Aan de onderzijde gesigneerd H. Zaalberg, jaren 70.

210. Vazen

Twee annagroene uraniumglazen bolvazen waarvan de kleinere met iriserende oppervlak. Jaren 30/40.

211. Boeken - Theologie

Lot met zes antiquarisch theologische boeken waaronder Hugo de Groot; Aentekeningen over het evangelie van Markus uit 1688.

212. Hazen, Steiff

Zes pluche hazen van Steiff, meerdere dieren voorzien van Knopf in het oor en één haas voorzien van het originele papieren label met naamsvermelding Niki. Gefabriceerd in Duitsland, jaren 60-80.

213. Boeken - DR. H. TH. Bossert

Zesdelige boekenreeks getiteld “Geschichte des Kunstgewerbes” door DR. H. TH. Bossert in halflederen banden 1928-1935.

214. Dekselpot

Aardewerken dekselpot met hengsels gedecoreerd in Grieks Myceense traditie. 20e eeuw.

215. Globes

Twee aluminium globes, 21e eeuw.

216. Art Deco schaal en schenkkan, Mobach

Keramieken Art Deco schaal en schenkkan met druip- en spuitglazuur door Mobach, Utrecht. Aan de onderzijde gemerkt. Schenkkan met vermelding van modelnummer 50. Jaren 30

217. Boek - M. Buret de Longchamps 1821

Halflederen uitgave “Les fastes universels out tableaux historiques, chronologiques et géographiues door M. Buret de Longchamps. Oblongformaat uitgegeven in 1821.

218. Lot plateel, Plateelbakkerij Flora Gouda

Convoluut onbeschilderd zwart-crèmekleurig Flora plateel bestaande uit twee kaarsenstandaards, vaas en drie schenkkannen. Midden 20e eeuw.

219. Boeddha

Bronzen donker patineerde Boeddha. Azië, eind 20e eeuw.

220. Glasobject, Mieke Pontier

Cilindrisch glasobject uitgevoerd in blank kristal met ingesloten blauwe en groene vormen naar ontwerp van Mieke Pontier. Deze Leerdam serica is het jaarobject 1991 van het Nationaal Glasmuseum Leerdam. Onderin gesigneerd met vermelding oplagenummer 250-191 en datering.

221. Beeld, Duitsland

Houtgestoken Schwarzwald beeld van een jager met gems op de rug. Aan de achterzijde gemonogrammeerd en vermelding 80. Duitsland, 20e eeuw.

222. Schilderij, Arnout van Gilst

Schilderij van een binnenplaats met kippen door Arnout van Gilst (Den Haag 1898-1982 Bennebroek), olieverfschilderij op linnen. Rechtsonder gesigneerd, derde kwart 20e eeuw.

223. Kinderboeken

Lot kinderboeken, 19e/20e eeuw.

224. Schenkkan, Han Boerrigter

Keramieken polychroom geglazuurde schenkkan met lichtblauw geglazuurde binnenzijde door Johan Alexander (Han) Boerrigter (Nijmegen 1935-2023). Aan de onderzijde gemerkt met het monogram van Boerrigter, vierde kwart 20e eeuw.

225. Borden, Frankrijk

Twee Samson porseleinen borden met floraal beschilderd decor. Frankrijk, omstreeks 1900.

226. Fotolijstjes

Zeven klassieke bronskleurige staande lijstjes voor portretten, begin 1900.

227. Telefoon Hot Lips, Telequest

Telefoon in de vorm van rode lippen. Vierde kwart 20e eeuw.

9725 CT Groningen