Veiling: Veiling 47 sessie 3 woensdag 19 juni

1001. Schilderij, Reinhart Dozy

Schilderij van een melkende boer in weiland met boerenvrouwen door Reinhart Dozy (Nijmegen, 28 september 1880 – Elp, 27 januari 1947), olieverfschilderij op paneel. Ongesigneerd, tweede kwart 20e eeuw. Provenance: collectie zoon van de kunstschilder.

1002. Borden, China

Vijf Chinees porseleinen blauw-witte borden met floraal decor gemerkt aan de onderkant met Kangxi zegel. China 1700.

1003. Jugendstil schenkkan, Arnhemsche Fayencefabriek

Jugendstil aardewerken schenkkan met polychroom decor uitgevoerd door de Arnhemsche Fayencefabriek. Aan de onderzijde gemerkt met Haan, Arnhem en S.O. Begin 1900.

1004. Art Nouveau vaas, Plateelbakkerij Rozenburg

Art Nouveau vaas met floraal beschilderd lisdodde en iris decor door de Haagse Plateelbakkerij Rozenburg. Aan de onderzijde gemerkt met ooievaar, Rozenburg, Den Haag, initialen plateelschilder en nummer 383. Eerste kwart 20e eeuw.

1005. Yixing theepot, China, Kangxi periode

Chinese aardewerk theepot met floraal reliëfdecor, griffioenen en dekselknop in de vorm van een Foo Dog in rode Yixing klei. China, Kangxi periode, omstreeks 1700.

1006. Fles

Groene glazen fles met afgeplatte zijkanten. Vermoedelijk Engels, 18e eeuw.

1007. Jugendstil vaas, Plateelfabriek Amphora

Jugendstil plateel oorvaasje met floraal decor door Plateelfabriek Amphora te Oegstgeest. Gemerkt aan de onderzijde, vermelding van modelnummer en monogram plateelschilder. Productieperiode Amphora Oegstgeest (1908-1933).

1008. Zilveren vaas

Zilveren amfoorvormige vaas. Gekeurd met kroontje, meesterteken GK, lopende leeuw, Zeeman, 830S en V (vreemde werken, herkeur buitenlands zilver). Derde kwart 20e eeuw.

1009. Gouden tientje Willem III 1876

1010. Gemberpotten, China

Twee Chinese blauw-witte porseleinen gemberpotten met deksel gedecoreerd met rivierlandschap. Guanxu periode, 19e eeuw.

1011. Gouden hanger met camee

18 karaat gouden opengewerkte camee hanger, gemerkt 750. Derde kwart 20e eeuw.

1012. Vaasje, Daum Nancy

Oranje kristallen vaasje met bladgoud decor door glasfabrikant Daum, Nancy. Gesigneerd Daum, Nancy en Croix de Lorraine. Vierde kwart 20e eeuw.

1013. Tekening, Reinhart Dozy

Tekening met potlood en waterverf getiteld "La hautaine" door Reinhart Dozy (Nijmegen, 28 september 1880 – Elp, 27 januari 1947). De tekening komt uit de serie Reinhart Dozy & de Commedia dell' Arte, periode 1913-1919. Op de achterzijde een potloodtekening van een liefdespaar in innige omhelzing, gesigneerd rechtsonder Dozy. Beide tekeningen in dezelfde lijst met aan weerszijden glas. Provenance: collectie zoon van de kunstschilder.

Bijgeleverd de uitgave Reinhart Dozy & de Commedia dell' Arte.

1014. Schenkkan met glazen, W.J. Rozendaal

Uraniumglazen schenkkan met vier glazen naar ontwerp van W.J. Rozendaal, modelnaam Radio. Uitgevoerd door de Kristalunie Maastricht in de jaren 30.

1015. Stoeltjesklok

Friese stoeltjesklok met bronskleurige ombouw geflankeerd door bazuin spelende engelen. Vierde kwart 20e eeuw.

1016. Zilveren theeservies, Zilverfabriek Voorschoten

Zilveren theeservies bestaande uit theepot, komfoor en melk- en suikerstel door Zilverfabriek Voorschoten. Gekeurd met meesterteken V met halve maan, lopende leeuw 2, minervakop met een C (Den Haag) en jaarletter J/U/W (1944/1955/1956).

1017. Zilveren poederstrooier, Docker & Burn

Sterling zilveren poederstrooier. Gekeurd met meesterteken D&B (Docker & Burn, Birmingham), leeuw lopende links, Z en Z1 (herkeur). Engeland, begin 20e eeuw.

1018. Vaas, A.D. Copier

Amberkleurige kristallen vaas met tincraquelé naar ontwerp van Andries Dirk Copier. Sonoor collectie, modelnummer VS1101, groter model vaas. Uitvoering Glasfabriek Leerdam, ontwerp stamt uit 1950

1019. Gouden ketting met hanger

18 karaat gouden ketting met parel. Ketting gemerkt meesterteken UNO A.R en 750, hanger getoetst 14 karaat. Derde kwart 20e eeuw.

1020. Tekening

Tekening van een boerderij toegeschreven aan Jan Altink. Ongesigneerd, rechtsonder gedateerd 1946.

1021. Amsterdamse School theeservies, Metawa

Tinnen Amsterdamse School theeservies gefabriceerd door Metawa te Tiel. Set bestaande uit theelicht, theepot, suiker- en melkstel, lepelvaasje en kandijpotje, aan de onderzijde gemerkt. Tezamen met zeven verzilverde theelepels en dienblad met handgrepen gedecoreerd met vogels. Jaren 20/30.

1022. Teddybeer, Steiff

Steiff teddybeer, gemerkt met Knopf in het oor en label, betreft nummer 0168/32. Duitsland, gefabriceerd in de jaren 80.

1023. Gouden tientje Wilhelmina 1912

1024. Britains

Convoluut tinnen Britains met onder meer paarden, varkens, schapen, koe, hekwerk en personen. Made in England, midden 20e eeuw.

1025. Schaal, China, Qianlong periode

Chinees porseleinen serveerschaal gedecoreerd met hert en rund decor. Qing dynasty, Qianlong (1736-95).

9725 CT Groningen