Veiling: Veiling 48 sessie 2 dinsdag 10 september

501. Beeld, Charles Muropa

Bronzen bustebeeld van een Xhosa vrouw door Charles Muropa. Aan de achterzijde gesigneerd, groter formaat beeld. Zimbabwe, begin 21e eeuw.

502. Wiener Werkstätte vaas, Gudrun Baudisch

Keramieken Wiener Werkstätte bolvaas met geometrisch decor en vier half cirkelvormige elementen door Gudrun Baudisch (1907-1982). Aan de onderzijde gemerkt met gestanst Wiener Werkstätte logo WW, GB (Gudrun Baudisch), Made in Austria en modelnummer 376. Wenen, ontwerp omstreeks 1928.

503. Schilderij, Hans Boer

Schilderij met abstracte paarse compositie door Hans Boer (Amsterdam, 1949), acrylverf op papier. Linksonder gemonogrammeerd en gedateerd 2005.

505. Gouden oorijzer 1890

20 karaat gouden Drents oorijzer, oorijzer gemerkt met staande leeuw, gegraveerd met initialen A.P.D. en datering 1890. Oorijzer komt van oorsprong uit de omgeving Roden in Drenthe, eind 19e eeuw.

506. Gouden tientje Willem I 1832

Gouden tientje Willem I uit 1832, bevat 900/1000 goud en gemerkt met muntmeesterteken palmtak. Op de voorzijde van de munt is het portret van Willem I, kijkend naar links afgebeeld. Ontworpen door graveur A.F. Michaut.

507. Aap en kabouters

Drie pluchefiguren, twee Pucki kabouters (begin jaren 60) en een aap met modelnaam Pupp-Coco of Cocoli, geproduceerd tussen 1952 en 1957. Gemerkte items, Made in Germany.

508. Vaas, David Reade

Kristallen vaas in blauw-beige kleurslag met horizontaal slingerend decor door de Zuid-Afrikaans glaskunstenaar David Reade (1960). Aan de onderzijde gesigneerd middels gravering met datering 2012. Betreft een vaas op groot formaat.

509. Schilderij, Erasmus Bernhard van Dulmen Krumpelman

Schilderij van een boerderijgezicht, weg en akker door Erasmus Bernhard van Dulmen Krumpelman (1897-1987). Olieverfschilderij op board, rechtsonder gesigneerd vDulmen. Midden 20e eeuw.

510. Theekopjes en schotels, China

Vier Chinees porseleinen famille rose theekopjes en schotels met floraal decor. China, 18e eeuw.

512. Beeld, Peru

Terracotta beeld van een paard met handbeschilderd decor in Pre-Colombiaanse stijl. Chili/Peru, 20e eeuw.

514. Vogel, Oiva Toikka

Groene horizontaal gestreepte vogel naar ontwerp van Oiva Toikka, modelnaam Whip poor Will, en uitgevoerd door Iittala Finland. Gesigneerd aan de onderzijde O. Toikka, Nuutajärvi en sticker Iittala, jaren 90.

516. Gouden zakhorloge

Gouden dames zakhorloge, 14 karaat, Remontoir 10 rubis, no. 74640. Begin 20e eeuw.

517. Beeld, Benin

Bronzen, groen gepatineerd koningshoofd. Benin, Afrika, eind 20e eeuw.

518. Gouden ring

14 karaat gouden herenring. Getoetst, 20e eeuw..

520. Lithografie, Johan Dijkstra

Lithografie getiteld “Visser in het Damsterdiep” door Johan Dijkstra (1896-1978). Rechtsonder een vervaagde signatuur, te dateren omstreeks 1920.

Literatuur: Vergezichten, het grafische werk van Johan Dijkstra. Auteur Anneke de Vries (2020).

521. Voorraadfles, Peru

Zwarte aardewerken dubbel buikige voorraadfles gedecoreerd met een vogelkop en streepdecor. Chimu cultuur 1000-1470 na Christus, Peru.

522. Borden, China, Kangxi periode

Imari stijl porseleinen Chinese borden gedecoreerd met dame in tuin en dame achter tafel in pagode. China, Kangxi periode, begin 18e eeuw

523. Kettingen

Twee koraalkettingen; een roze koraalketting met 925 gemerkte sluiting. Daarbij een rood, groen en oranje koraalketting met magnetische sluiting. Begin 20e eeuw.

524. Schilderij, Reinhart Dozy

Schilderij van de Nederlands Hervormde kerk te Beilen door Reinhart Dozy (Nijmegen, 28 september 1880 – Elp, 27 januari 1947). Olieverfschilderij op linnen, ongesigneerd, verso info en datering omstreeks 1911. Provenance: collectie zoon van de kunstschilder.

525. Album met aquarellen, Indonesië

Album met tweeëndertig Javaanse aquarellen op ansichtkaart formaat met afgebeeld Javaanse symbolische figuren. Indonesië, begin 1900.

527. Tekeningen, Reinhart Dozy

Tekening met potlood en waterverf getiteld “De betovering" door Reinhart Dozy (Nijmegen, 28 september 1880 – Elp, 27 januari 1947). De tekening komen uit de serie Reinhart Dozy & de Commedia dell' Arte, periode 1913-1919 Achterzijde een tweede tekening van een vrouwelijk naakt. Beide tekeningen in dezelfde lijst met aan weerszijden glas. Provenance: collectie zoon van de kunstschilder.

Bijgeleverd de uitgave Reinhart Dozy & de Commedia dell' Arte.

528. Vaas, Plateelbakkerij De Distel

Geglazuurde aardewerken vaas met polychrome florale decoratie uitgevoerd door Plateelbakkerij De Distel te Amsterdam. Aan de onderzijde gemerkt met vermelding van modelnummer 393, omstreeks 1917.

529. Voorraadfles, Peru

Zwarte aardewerken voorraadfles voor pacay zaden gedecoreerd met een vogel. Chimu cultuur 1000-1470 na Christus, Peru.

530. Ets, Jan Altink

Ets van een dorpsgezicht met bomenlaan door Jan Altink (1885-1971). Rechtsonder gestempeld Atelier Jan Altink, tweede kwart 20e eeuw.

531. Beeld

Beeld van een liggend naakt uitgevoerd in gepolijst graniet. Aan de achterzijde gesigneerd Tonde K. Afrika, eind 20e eeuw.

9725 CT Groningen