Veiling: Veiling 48 sessie 2 dinsdag 10 september

559. Borduurlap 1912

Borduurlap met naamsvermelding AvdAkker, Pniël en datering 1912.

560. Schilderij

Schilderij in Middeleeuwse stijl van ruiter met trompet en paard, olieverfschilderij op paneel. Anoniem, eerste helft 20e eeuw.

561. Trekpotje, China, Kangxi periode

Chinees blauw-wit porseleinen handbeschilderd trekpotje met botanische decoratie. China, Kangxi periode, 18e eeuw.

562. Bijbel met zilveren slot 1823

Bijbel, Het Nieuwe Testament, uitgegeven door Johannes Enschede, Haarlem in 1823. Bijbel is voorzien van een zilveren slot, gekeurd.

563. Wandelstok, Afrika

Afrikaanse houtgestoken Nyami wandelstok, 20e eeuw.

564. Sluitgewichten

Twee bronzen sluitgewichten bestaande uit vier- en vijf delen, eind 19e eeuw.

565. Schilderij, C. Ritter

Schilderij van een riviergezicht met behuizing en waterrad, marouflé schilderij. Rechtsonder gesigneerd C. Ritter, Duitse School, begin 20e eeuw.

566. Vazen

Drie keramieken solifleur vazen door Plateelbakkerij Flora, Gouda. Gestreepte vaas aan de onderzijde gemerkt met vermelding van modelnummer 1482. Daarbij een een groen geglazuurde vaas door Plateelbakkerij Regina, voorzien van label. Gouda, jaren 60.

567. Glaswerk

Twee Boheemse blauwe vaasjes naar ontwerp uit 1963 van František Vízner en uitgevoerd door Heřmanova Huť, modelnummer 20053. Daarbij een ambachtelijk ruitvormig heldergroen vaasje met ingesloten luchtbellen met geslepen pontil, eind 20e eeuw.

568. Merklap 1855

Engelse merklap met alfabet, letters en floraal stiksel. Naamsvermelding Hannah Kerr Aged 9 years en datering 1855.

569. Art Deco schenkkannen, Bihl

Twee Art Deco schenkkannen door Bihl keramiek. Tsjechoslowakije, jaren 30.

570. Schilderij

Schilderij van een Zuid-Duits berglandschap met chalet en bergweg. Olieverfschilderij op linnen, rechtsonder gesigneerd. Duitse School, eind 19e eeuw.

571. Vazen, Floris Meydam

Drie solifleur keramieken vazen naar ontwerp van Floris Meydam en gefabriceerd door Flora Keramiek, Hardenberg. Vierde kwart 20e eeuw.

572. Imari borden, China

Drie Chinees porseleinen floraal beschilderde borden in Imari kleurstelling met goud. Aan de onderzijde gemerkt met dubbele ring en karakter. Begin 18e eeuw

573. Beeld, India

Houten beeld van Indiase olifant met opgeheven slurf en hoogwaardigheidsbekleders. Beeld is rijkelijk polychroom beschilderd. India, tweede helft 20e eeuw.

574. Vaas, Jan van der Vaart

Zwarte conische keramieken vaas naar ontwerp van Jan van der Vaart (1931-2000) uitgevoerd door Flora. Sticker aanwezig Flora Keramiek, Holland. Eind 20e eeuw.

575. Schilderij, Indonesië

Schilderij van Balinese bruiloft, linksonder gesigneerd. Indonesië, tweede helft 20e eeuw. Schilderij op groter formaat.

576. Murano aquarium

Murano glazen aquarium met vissen. Ongesigneerd, Italië, vierde kwart 20e eeuw.

577. Beeld, Marc Wensma

Keramieken beeld van een kip door Marc Wensma (1954), Alkmaar. Aan de onderzijde voorzien van sticker, eind jaren 80.

578. Vaas, Kees van Rensen

Keramieken flesvaas met abstract decor door Kees van Rensen (1941). Aan de onderzijde gemonogrammeerd en gedateerd 1974.

579. Vaas, Reneé Neue

Keramieken langhals vaas met iriserende lusterglazuur naar ontwerp van Reneé Neue en uitgevoerd door Hutschenreuther, Bavaria. Duitsland, jaren 70.

580. Schilderij

Schilderij van een berglandschap met waterval, genrestuk in laat 19e-eeuwse traditie. Olieverfschilderij op linnen, anoniem.

581. Wijnglazen

Zes Boheemse groene kristallen wijnglazen met geslepen sterdecor. Tsjechoslowakije, jaren 70/80.

582. Vaas

Zwart gematteerde keramieken vaas. Nederland, jaren 80.

583. Kom

Eierschaal porseleinen kom met teksten van Gustave Flaubert, Iris Murdoch en Wang Gho Zhen. Aan de onderzijde gemonogrammeerd I.N., eind 20e eeuw.

9725 CT Groningen