Veiling: Veiling 48 sessie 2 dinsdag 10 september

659. Schilderij

Schilderij getiteld “Dubrownik”, olieverfschilderij op linnen. Rechtsonder gesigneerd en getiteld, jaren 60/70.

660. Aquarel, Willem Wolthuis

Aquarel van “De Vlindertuin” te Zuidlaren door Willem Wolthuis (1940). Linksonder gesigneerd en gedateerd 1996.

661. Vazen

Convoluut van vijf wit geglazuurde porseleinen vazen waaronder KPM (Königliche Porzellan-Manufaktur Berlin), Gerold, H &Co Selb, KPM München. Duitsland, jaren 60.

662. Schilderij, Harry Boiten

Schilderij getiteld “Gammerswolde” door Harry Boiten (1929-2005), olieverfschilderij op board. Linksonder gesigneerd Boiten en gedateerd 2002. Provenance: Solo tentoonstelling Museum Smallingerland 2008.

663. Gemberpotten, China

Twee Chinese handbeschilderde blauw-witte porseleinen gemberpotten met landschappelijke voorstelling, 19e eeuw.

664. Art Deco theeservies, Schramberg Majolika

Art Deco keramieken theeservies door Schramberg Majolika bestaande uit een theepot, melk- en suikerstel en elf kop-en-schotels. Aan de onderzijde gesigneerd SMF Schramberg Majolika en modelnummer. Duitsland, jaren 30.

665. Schilderij

Schilderij “Vanitas” met schedel en flessen, olieverfschilderij op linnen. Anoniem, jaren 30/40.

666. Mantelklok, Art Deco

Art Deco houten pendule met verchroomde elementen en voorzien van een Minuta uurwerk, jaren 30.

667. Houtdrukken, Keisai Eisen

Japanse houtdrukken met strijderstafereel met boogschutter, samoerai worstelaars en demoon op een wolk, door Keisai Eisen (1790-1838) uit de serie "Pictures of Valiant Warriors". Eerste publicatie in 1838.

668. Borden en wandborden

Twee grote klassieke tinnen borden en twee reliëf wandborden, 20e eeuw.

669. Spiegel, Art Deco

Houten Art Deco spiegel met verchroomde elementen en spiegelomlijsting. Jaren 30.

670. Schilderij

Schilderij, stilleven met bokking en broodjes, olieverfschilderij op linnen. Anoniem, jaren 30/40.

671. Schenkkan met bekers, Potterie De Driehoek

Keramieken okerkleurige schenkkan met twee drinkbekers door Potterie De Driehoek Huizen Holland. Aan de onderzijde gemerkt, jaren 60/70.

672. Keramiek, Koch

Keramieken kaarsenstandaard, vaas en object door pottenbakkerij Koch te Workum. Eind 20e eeuw.

673. Prent, H.N. Werkman

Facsimile druk uit de Chassidische Legenden reeks getiteld “De bisschop en de Baalschem” van H.N. Werkman. Rechtsonder in de prent gesigneerd, uitgave van het Groninger Museum 1985.

674. Vintage speelgoed

Kunststoffen vogels, vissen, hond en drie rubberen piepfiguren. Derde kwart 20e eeuw.

675. Schilderij

Schilderij van een havengezicht Rotterdam met sleepboten en stationsgebouw, olieverfschilderij op linnen. Anoniem, jaren 30.

676. Murano vaas

Kristallen Murano vaas in blauw-rode kleurslag. Italië, jaren 60.

677. Schilderij

Schilderij van een stilleven met aker, uien en knoflookpers, olieverfschilderij marouflé op triplex. Anoniem, eerste helft 20e eeuw.

678. Ets, Helmut Voight

Kleurenets met aquarel kleuring getiteld “In der Klemme” door Helmut Voight. Rechtsonder met potlood gesigneerd en gemonogrammeerd in de prent met datering 1939.

679. Tabaksdoos

Messing tabaksdoos gedecoreerd met driemaster, 19e eeuw.

680. Schilderij, B. C. Koekkoek

Schilderij van reizigers in een panoramisch Rijnlandschap gesigneerd B. C. Koekkoek olieverfschilderij op board. Rechtsonder gesigneerd B.C. Koekkoek. Omstreeks 1900.

681. Sluitgewichten

Twee messing sluitgewichten, een kleinere achtdelige met vermelding 500 Wigtjes en 5 Ned Uncen, jaarletter D (1823) en een grotere twaalfdelige groen gepatineerde en aan de bovenzijde gedateerd MDCCCXX (1820).

682. Tekening

Tekening van een landschap met waterpartijen en bomen. Rechtsboven gesigneerd en gedateerd 1920.

683. Brievensecretaire

Teakhouten brievensecretaire met lade. Eind 20e eeuw.

9725 CT Groningen