Veiling: Veiling 48 sessie 2 dinsdag 10 september

759. Tapijt

Handgeknoopt wollen Oriëntaals tapijt. Midden 20e eeuw.

760. Schilderij

Schilderij van Amor met pijl en boog. Olieverf op linnen, marouflé op triplex. Anoniem, 19e eeuw.

761. Bovenlicht

Gietijzeren bovenlicht met acanthus decor, 19e eeuw.

762. Spiegel

Klassieke houten spiegel met gipsopbouw met decor van bazuin spelende engelen en strijdkar voortgetrokken door leeuwen. Omstreeks 1900.

763. Aquarel, Jan Korthals

Tekening/aquarel van een straatscene bij de Basilique du Sacré-Cœur getiteld “Paris” door Johannes (Jan) Korthals (1916-1972). Gemengde techniek op papier, rechtsonder gesigneerd. Jaren 50/60.

764. Haardplaat 1779

Gietijzeren haardplaat gedecoreerd met tuinvaas en bloemen, gedateerd 1779.

765. Schilderij, Willem Witjens

Schilderij getiteld “Langs het strand bij Torremolinos Malaga” door Willem Witjens (1884-1962). Olieverfschilderij op linnen, linksonder gesigneerd en gedateerd 1954. Verso informatie.

766. Verkeerszuil, AGMI

Verkeerszuil gemaakt door AGMI uit Tegelen, naamplaatje op voet. Jaren 60.

767. Lithografie, Herman Bolling

Lithografie getiteld “Beesterzwaag” door Johan Herman Bolling (1918-1997). Rechtsonder met potlood gesigneerd en gedateerd 1943.

768. Bureaulamp, Nordlux

Metalen bureaulamp met verchroomde lampenvoet en montuur door Nordlux (Denemarken), modelnummer 7340. Gefabriceerd in 2007.

769. Imari borden, China

Vier porseleinen handbeschilderde Imari borden met floraal decor. China, begin 18e eeuw

770. Prent, Michael Parkes

Kunstprent van een ballerina op koord van Michael Parkes. Eind 20e eeuw.

771. Bureaulamp, Hillebrand

Donkergrijs met een vleugje bruin bureaulamp met messing elementen door lampenfabrikant Hillebrand, modelnummer 7004 211 naar ontwerp van Heinz F.W. Stahl. Ontwerp stamt uit de jaren 70 en gefabriceerd in West-Duitsland.

772. Chiffonnière

Eikenhouten Empire chiffonnière met zes lades voorzien van messing ringbeslag, met aan weerszijden geëboniseerde pilaren. Eerste helft 19e eeuw.

773. Gravure hunnebed Midlaren

Kleurengravure getiteld “Hunnebed bij Midlaren”. Uitgevoerd door graveur H. Schwegeman, op basis van een werk van Egbert van Drielst (1745-1818). Uit de serie van negen gezichten in en bij het landschap Drenthe, gedrukt door Cornelis S. Roos te Amsterdam, 19e eeuw.

774. Ladekast

Ladekast met vier laden voorzien van wortelnotenhout optiek. Vierde kwart 20e eeuw.

775. Schilderij

Schilderij van de Heilige Catharina van Alexandrië met cherubijn, 0lieverfschilderij op triplex. Anoniem, begin 20e eeuw.

776. Spiegel, Frankrijk

Franse Louis Philippe spiegel. Frankrijk, 19e eeuw.

777. Schilderij, Doris Berkel

Schilderij van meergezicht met riet en en eenden door Doris Berkel, olieverfschilderij op linnen. Rechtsonder gesigneerd, jaren 60/70.

778. Kabinet

Mahoniehouten dubbelgebogen kabinet voorzien van klauwpoten, bronskleurig rococo beslag en dito houten ornamenten. Holland, 18e eeuw.

779. Theekastje, Jugendstil

Eikenhouten theekastje met losliggend serveerblad, aan drie zijden beglaasd met goudkleurig Jugendstil decor. Eerste kwart 20e eeuw.

780. Schilderij

Schilderij van een cherubijn. Olieverf op linnen, gemaroufleerd op triplex. Anoniem, 19e eeuw.

781. Glaswerk

Convoluut glas met geslepen zoutvaatje in de vorm van een eend, appel met groen decor binnenzijde, paprika en vogel. 20e eeuw.

782. Imari borden, Japan

Twee ronde Imari porseleinen borden met gecontourneerde rand en floraal decor. Daarbij een octogonaal Imari bord met floraal decor. Japan, begin 20e eeuw.

783. Schilderij

Schilderij van een staand vrouwelijk naakt, olieverfschilderij op linnen. Anoniem, midden 20e eeuw.

9725 CT Groningen