Veiling: Veiling 48 sessie 2 dinsdag 10 september
709. Vaas, Jan van Stolk
Aardewerken bruine vaas met ingekerfd decor door Jan van Stolk. Aan de onderzijde gemonogrammeerd, jaren 60/70.
710. Gravure Groningen
Handgekleurde kopergravure van de Provincie Groningen getiteld “Von Groningen” uitgegeven in het Nieuw Nederlandtsch Caerboeck door Abraham Goos te Amsterdam. Gepubliceerd tussen 1616-1625.
711. Schaal, Gerrit Spijker
Aardewerken trechtervormige schaal aan de binnenzijde bruin geglazuurd door Gerrit Spijker (Zuidlaren). Aan de onderzijde gemerkt, eind 20e eeuw.
712. Vaas en pul, Meyer en Mobach
Twee keramieken objecten, een grijze pul door Meyer Groningen, onderzijde gesigneerd, jaren 20 en een blauw geglazuurde aardewerken vaas door Mobach Utrecht met modelnummer 504, jaren 60/70.
713. Schilderij Damrak
Schilderij het het Damrak te Amsterdam met de gebouwen op nummers 11 t/m 25, olieverfschilderij op linnen. Anoniem, jaren 30/40.
714. Vaas, Plateelbakkerij Flora
Blauwe geglazuurde keramieken vaas met geschilderd bandrecorder door Flora, Gouda. Aan de onderzijde gemerkt, vermelding van decornaam Lotus en modelnummer 1523. Groter model vaas, gefabriceerd vanaf 1977.
715. Gravure Oost-Friesland
Kopergravure van Oost-Friesland, Duitsland getiteld “DESCRIPTIO COMITATVS EMBDANI” uit de Atlas van Bertius 1616. Verso kopergravure tekst in het Latijn, met kopie van de tekst op de achterzijde lijst.
716. Speelgoed, Schuco
Convoluut metalen speelgoed van Schuco met een benzinestation, rails, viaduct, twee tunnels, splitsingen en twee complete bussen type Varianto-Bus 3044. Duitsland, alles gemerkt met US-zone Germany, jaren 50-55.
717. Schilderij, Jacob Kuijper
Schilderij met landschappelijke voorstelling door Jacob Kuijper (1919-2007), gouachetechniek op papier. Rechtsonder gesigneerd, tweede helft 20e eeuw
718. Imari vazen, Japan
Drie porseleinen Imari vazen, een pijpvaas en twee trechtervormige vazen met floraal handbeschilderd decor. Japan, 19e en begin 20e eeuw.
719. Kruik, James Pearson
Keramieken kruik met schroefdop door James Pearson and Co. Whittington Moor, Chesterfield. Aan de onderzijde gemerkt en datering 1939.
720. Schilderij
Schilderij naar het werk “De doop van Christus" door Andrea del Verrocchio, olieverfschilderij op paneel. Anoniem, eind 19e eeuw.
721. Prent, H.N. Werkman
Facsimile druk uit de Chassidische Legenden reeks getiteld “De herberg in de Karpathen” van H.N. Werkman. Rechtsonder in de prent gesigneerd, uitgave van het Groninger Museum 1985.
722. Koper en messing
Convoluut messing en koper, een messing evenveeltjespan met houten handvat, twee koperen ketels, een messing pijpenstandaard, poffertjespan en kooltjeshouder met houten handvat. 19e/20e eeuw.
723. Schilderij, Ivo de Weerd
Schilderij getiteld “Kleine legende V” door Ivo de Weerd (1948), acrylverf/bladgoud op board. Verso gesigneerd, getiteld en gedateerd 1995. Herkomst: Galerie Année, Haarlem.
724. Speerpunten
Twee smeedijzeren speerpunten. Europees, 18e eeuw.
725. Tegel, Portugal
Aardewerken sepia beschilderde tegel met de voorstelling van Maria met kind, zogenaamde “Azulejo”. Portugal, eerste helft 20e eeuw.
726. Hanglamp
Victoriaanse messing kaarslicht hanglamp met auberginekleurige glas. Eind 19e eeuw.
727. Schilderij, A.P. de Graaff
Schilderij van een Hollands stadstafereel door A.P de Graaff, olieverfschilderij op paneel. Linksonder gesigneerd, midden 20e eeuw.
728. Imari borden, Japan
Drie porseleinen Imari borden waarvan één in Jacobsschelp model, gedecoreerd met botanische motieven en vogels, een bord met floraal decor en een bord met hoogwaardigheidsbekleders onder parasol. Japan, begin 1900.
729. Spaarpot Bulldog
Gietijzeren bruine Bulldog spaarpot, begin 21e eeuw.
730. Schilderij
Schilderij van een kruidenierszaak naar een werk van Gerard Dou, olieverfschilderij op linnen. Anoniem, eerste helft 20e eeuw.
731. Pul, Jan van Stolk
Aardewerken donkergroene pul met ingekerfd decor door Jan van Stolk (1920-1997). Aan de onderzijde gemonogrammeerd VS, datering eind jaren 50/60.
732. Humidor, Japan
Japanse humidor lakdoos gedecoreerd met Japanse dame aan tafel met een kamerscherm op de achtergrond. Plaats voor 96 sigaren van verschillend formaat, links gemerkt met vier Japanse karakters. Eerste helft 20e eeuw.
733. Schilderij, Albert Torie
Schilderij getiteld “Boer met hooipraam aan de Kiersche Wijde” door Albert Torie (Havelte 1896-Meppel 1969), olieverfschilderij op paneel. Rechtsonder gesigneerd, midden 20e eeuw. Albert Torie behoorde tot de oprichters van de Drentse Schilders en van het Drents Schildersgenootschap.
9725 CT Groningen