Veiling: Veiling 48 sessie 2 dinsdag 10 september

609. Fauteuils, Art Nouveau

Twee eclectische Art Nouveau notenhouten fauteuils met floraal en zweepslag houtsnijwerk, uitgevoerd met velours bekleding. Jaren 20.

610. Schilderij

Schilderij, portret van dame op stand in eind 19e-eeuwse kledij. Olieverfschilderij op linnen, te dateren omstreeks 1885. Van dezelfde hand als het gesigneerde schilderij van kavel 605; G. Buit Kuijk.

611. Art Deco schenkkan, Potterie Kennemerland

Keramieken Art Deco schenkkan van de Potterie Kennemerland naar ontwerp van C. J. Gellings. Aan de onderzijde gemerkt Velsen Holland en modelnummer 132, geproduceerd omstreeks 1936.

612. Lot doosjes

Koperen- en messing tabaksdoos, koperen pillendoosje en een messing gelddoosje met compartimenten. Begin 20e eeuw.

613. Lepeldruk, Boudewijn Wolthuis

Lepeldruk getiteld “Innerlijke vriend” door Boudewijn Wolthuis (1949), lepeldruk techniek op rijstpapier. Linksonder gesigneerd en gedateerd 1989. Verso informatie.

614. Schilderij, Boudewijn Wolthuis

Schilderij “zonder titel” door Boudewijn Wolthuis (1949). Arabische gom en olieverf op papier, onderin voluit gesigneerd op passé-partoe met datering 1978-79. Verso informatie.

615. Vaas, Meyer Groningen

Keramieken roestbruine vaas uitgevoerd in druipglazuur door Meyer Groningen, de voorganger van ADCO Groningen. Aan de onderzijde gemerkt, jaren 20/30.

616. Gemberpot, China, Guanxu periode

Een Chinese porseleinen gemberpot met deksel, gedecoreerd in blauw-wit met een rivierlandschap. Ongemerkt, Guanxu periode, 19e eeuw.

617. Schilderij, Harry Boiten

Schilderij getiteld “Wilgen aan de IJsel” door Harry Boiten (1929-2005). Olieverfschilderij op board, rechtsonder gesigneerd Boiten en gedateerd 1997.

Provenance: Solo tentoonstelling Museum Smallingerland 2008.

618. Pul en kom, Jan van Stolk

Aardewerken donkerbruine pul met ingekerft vis decor en een kommetje met geometrisch motief door Jan van Stolk (1920-1997). Beide items aan de onderzijde gemonogrammeerd VS. Datering eind jaren 60/70.

619. Krekelmandje, Japan

Bamboe met metalen krekelmandje met handbeschilderde porseleinen voeder- en waterbakjes. Japan, eerste helft 20e eeuw.

620. Schilderij

Schilderij van Jezus Christus, olieverf op linnen. Anoniem, Zuid-Europese school, eerste helft 20e eeuw.

621. Imari borden, Japan

Drie Japans porseleinen Imari borden met handbeschilderd floraal en botanisch decor. Eind 19e eeuw.

622. Edelhert

Beeld van een edelhert met leder overtrokken, eind 20e eeuw.

623. Vaas, Jaap Ravelli

Aardewerken crème geglazuurde vaas met bruine elementen door Jaap Ravelli, Potterie Ravelli, Valkenburg. Aan de onderzijde gemerkt en vermelding van modelnummer 4, derde kwart 20e eeuw.

624. Aquarel, J.E. Mulder

Aquarel getiteld “Kolhol Ao ‘37”, een boerenerf met paardenwagen door J.E. Mulder. Linksonder gesigneerd en gedateerd 1998.

625. Schoolplaten

Twee schoolplaten; Los Angeles. S. Miguel Y Luzbel en El Sacrificio del Elias. Midden 20e eeuw.

626. Beeld

Natuurstenen beeld van een Afrikaanse vrouw in de stijl van Colleen Madamombe. Zimbabwe, begin 20e eeuw.

627. Tafellamp, Philips

Vintage tafellamp van Philips naar ontwerp van Alfred van Elk, modelnaam Manhattan. Typeaanduiding QTG 200, Philips coolbeam 7660/6761. Gefabriceerd in de jaren 80.

628. Dekenkist

Eikenhouten oud-Hollandse dekenkist met geschubd verticaal houtsteekwerk, 19e eeuw.

629. Struisvogeleieren

Drie struisvogeleieren.

630. Schilderij

Schilderij van de Chinees stilleven met poppen en pot. Olieverfschilderij op linnen, anoniem, 19e eeuw.

631. Borden, China, Qing-dynastie

Twee handbeschilderde porseleinen Qing-dynastie borden met floraal decor. China, 18e eeuw.

632. Bloempotten, Westraven

Drie bruine keramieken bloempotten van Westraven, Utrecht. Aan de onderzijde gemerkt en modelnummers H53.3 en H53.2 Jaren 60/70.

633. Schenkkan, Jan van Stolk

Aardewerken beige schenkkan met donkerbruin vis decor door Jan van Stolk (1920-1997). Aan de onderzijde gemonogrammeerd. Datering eind jaren 50/60.

9725 CT Groningen