Veiling: Veiling 48 sessie 2 dinsdag 10 september

684. Fotolithografie, Sol LeWitt

Fotolithografie van Sol LeWitt uit de serie “Brushstrokes: Horizontal and Vertical”, nummer 24. Rechtsonder met potlood gesigneerd en links vermelding van oplagenummer 23/25. Jaar van publicatie 1996. Provenance: factuur Kunsthandel & Galerie De Vries, Leeuwarden.

685. Schilderij, Camprio

Schilderij, blik op het Gardameer met zeilboten door Camprio (pseudoniem van John Bevort (1917-1996). Olieverfschilderij op linnen. Rechtsonder gesigneerd, jaren 60-80.

686. Schilderij, Jacob van Rossum

Schilderij van een Hollandse molen door Jacob van Rossum (1881-1963)., olieverf op triplex. Linksonder gesigneerd Jac. v Rossum. Tweede kwart 20e eeuw.

687. Etsen, Arnegge en Prins

Twee etsen, een ets van de stadsmuur met poort door A. Arnegge en een ets getiteld Bergummermeer 28-8-43 door Riekele Prins.

688. Vazen, Glasfabriek Leerdam

Twee lichtgrijze glazen vazen naar ontwerp van Andries Dirk Copier, modelnummer 0837/0839, jaar van ontwerp 1945 en aan de onderzijde geëtste CL merk. Tevens een grotere fumékleurige vaas van de Glasfabriek Leerdam, midden 20e eeuw.

689. Schilderij, Ger Supheert

Schilderij van een bosgezicht met naaldbomen door Ger Supheert (Amsterdam-1938), acrylschildering op board. Linksonder gesigneerd en gedateerd 1987.

690. Schilderij, Cornelis Pieter de Wit

Impressionistisch schilderij van een boerderij met bomen door Cornelis Pieter de Wit (1882-1975), olieverf maarouflé op board. Linksonder gesigneerd, derde kwart 20e eeuw. De Wit was tussen 1908 en 1947 leraar was aan Academie Minerva, daar gaf hij onder andere les in vrij tekenen en anatomie.

691. Flesvaas

Rode mondgeblazen flesvaas met gemarmerd vlekken decor. 21e eeuw.

692. Vaas

Helderblauwe glazen vaas met blauwe glasdraad. Eind 20e eeuw.

693. Schilderij, Tilly Moes

Schilderij van een bloemstilleven door Tilly Moes, olieverfschilderij op linnen. Rechtsonder gesigneerd, jaren 30.

694. Hyacintvazen

Acht glazen hyacintvazen onder meer uitgevoerd door Glasfabriek Leerdam, jaren 60.

695. Aquarel, Ad M. Oudes

Aquarel van een zeegezicht met stoomsleepboot door Ad. M. Oudes. Rechtsonder gesigneerd, midden 20e eeuw.

696. Schaal

Glazen dubbellaags schaal in rode-melkglazen kleurslag. Eind 20e eeuw.

697. Aquarel, Albert Torie

Aquarel van een boerderij aan de Belt-Schutsloot door Albert Torie (Havelte 1896-Meppel 1969). Rechtsonder gesigneerd, midden 20e eeuw. Abert Torie behoorde tot de oprichters van de Drentse Schilders en van het Drents Schildersgenootschap.

698. Nanking vazen, China

Twee keramieken polychroom beschilderde Nanking vazen gedecoreerd met krijgers. China, midden 20e eeuw.

699. Schilderij, John Bevort

Schilderij van zeilboten op het meer door John Bevort (1917-1997). Olieverfschilderij op linnen, rechtsonder gesigneerd. Jaren 70.

700. Schilderij, Wim Cadee

Schilderij met portret van Petrus door Wim Cadee (1875-1956), olieverfschilderij op paneel. Linksonder gesigneerd, verso extra documentatie. Eerste helft 20e eeuw.

701. Metronoom, De Maelzel

Metronoom in houten piramidevormige kast gemerkt Mètronome De Maelzel. Frankrijk, midden 20e eeuw.

702. Imari dekselvazen, Japan

Twee handbeschilderde Japanse Imari porseleinen dekselvazen met handbeschilderd floraal decor. Begin 1900.

703. Schilderij, F. van Dam-Vissher

Schilderij met abstract landschap bij avondschemering door F. van Dam-Vissher, olieverfschilderij op linnen. Rechtsonder gesigneerd en gedateerd 1993.

704. Vaas, Jan Beranek

Kristallen vaas in blauw-bruine kleurslag naar ontwerp van Jan Beranek, modelnaam Atlas. Boheems vintage glas uit de jaren 60.

705. Kaart Winschoten

Kadastrale kaart van Winschoten getiteld “Minuutplan van Winschoten plusminus 1823”. Facsimile druk, 20e eeuw.

706. Schaal

Vintage licht auberginekleurige Murano stijl glazen schaal met ingesloten luchtbellen. Jaren 60.

707. Ets, Martin van Waning

Ets van de haven van Enkhuizen met de Drommedaris door Martin van Waning (1889-1972). Rechtsonder in de ets met potlood gesigneerd, eerste helft 20e eeuw.

708. Prent, H.N. Werkman

Facsimile druk uit de Chassidische Legenden reeks getiteld “De rit naar Berlijn” van H.N. Werkman. Rechtsonder in de prent gesigneerd, uitgave van het Groninger Museum 1985.

9725 CT Groningen