Veiling: Veiling 48 sessie 2 dinsdag 10 september

734. Schaal

Keramieken polychroom geglazuurde schaal met Corneille stijl met decor van vrouw met vogel. Anoniem, vierde kwart 20e eeuw.

735. Schilderij

Schilderij van Heilige maagd Maria met kind omringd door vier cherubijnen, olieverfschilderij op linnen. Anoniem, eerste helft 20e eeuw.

736. Halskettingen

Drie halskettingen met een parelketting, een bewerkte aventurijn ketting en een donkergroene jade ketting. Eind 20e eeuw.

737. Schilderij, Henk Munnik

Schilderij van een interieur met gang, trap en keuken door Henk Munnik (1912-1997), olieverfschilderij op linnen. Linksonder gesigneerd H. Munnik, derde kwart 20e eeuw.

738. Olifant

Beeld van een olifant met leder overtrokken. Eind 20e eeuw.

739. Glaswerk

Convoluut glas met rode gelobde glazen Art Deco vaas, Bohemen, jaren 30. Een helderglazen solifleur vaas, een blauw glazen vaasje met horizontaal ribbelpatroon en een glazen schotel met ster. 20e eeuw.

740. Schilderij, J.P. ter Maten

Schilderij van een dorpsgezicht met landerijen en koeien door Johannes Petrus ter Maten (1867-1966). Olieverfschilderij op linnen, rechtsonder gesigneerd. Jaren 20/30.

741. Vaas

Boheemse kristallen cilindrische vaas met donkerblauwe bovenzijde, in de stijl van Jaroslav Svoboda. Pontil onderzijde gepolijst, jaren 60-80.

742. Vaas, Art Deco

Boheemse glazen Art Deco vaas met gevlamd oranje-zwart-beige decor en licht iriserende werking. Tsjecho-Slowakije, jaren 30.

743. Tekening

Tekening van een Zuid-Europese bebouwing in berglandschap. Rechtsonder gemonogrammeerd XM en gedateerd 1952.

744. Graanmaat

Koperen 10 liter graanmaat, met jaarkeuren inzake het ijken, messing 10 Liter plaatje met vermelding van Th. T.N. Eerste keur letter F (1930-31), 19e eeuw.

745. Schilderij

Schilderij van een Hollands interieur met moeder en kind, olieverfschilderij op linnen. Anoniem, eerste 20e eeuw.

746. Dekenkist, Engeland

Eikenhouten Engelse dekenkist met drie floraal gestoken panelen, 17e eeuw.

747. Vaas, Roger Guerin

Bruingroen geglazuurde aardewerken bolvaas door Roger Guerin (1896-1954). Aan de onderzijde gemerkt en vermelding van modelnummer R015 en VIII. België, tweede kwart 20e eeuw.

748. Stoel, Gerrit Thomas Rietveld

Houten stoel naar ontwerp van Gerrit Thomas Rietveld (1888-1964) en Vilmos Huszár inzake de kleur toepassing. Modelnaam Berlijn, oorspronkelijk ontwerp stamt uit 1923. Latere uitvoering omstreeks 2000.

749. Bank, Giorgetti

Bank van Giorgetti naar ontwerp van Umberto Asnago (1949), een tweezits bank in Art Deco stijl vormgeving. Gemerkt op de onderkant bekleding en met plaquette. Made in Italy, jaren 90.

750. Schilderij

Schilderij van een draverij met sjezen, olieverfschilderij op paneel. Anoniem, eind 19e eeuw.

751. Tapijt, India

Handgeknoopt wollen Oriëntaals rond tapijt. India, vierde kwart 20e eeuw.

752. Stoel, Casala

Oranje Spage Age stoel naar ontwerp van Alexander Begge en gefabriceerd door Casala in de jaren 70, modelnaam Casalino. Aan de onderzijde gemerkt Casala, Made in West Germany.

753. Ets, Henri Cassiers

Kleurenets van een winters landschap door de Vlaamse kunstenaar Henri Cassiers (1858-1944). Rechtsonder met potlood gesigneerd. België, eerste kwart 20e eeuw.

754. Dekselpot, schenkkom en beker, Jan van Stolk

Aardewerken donkergrijze dekselpot, schenkkom en beker met ingekerfd decor door Jan van Stolk (1920-1997). Aan de onderzijde gemonogrammeerd VS, datering eind jaren 60-70.

755. Schilderij

Schilderij in naïeve schilderstijl van dorpsgezicht met het oude Gemeentehuis van Oud Beijerland, olieverfschilderij op triplex. Rechtsonder gesigneerd, 20e eeuw.

756. Fauteuil, Wim Mulder

Houten modernistische fauteuil met gebiesde zitting naar ontwerp van Wim Mulder, modelnaam Sedes en uitgevoerd door Meubelatelier Allerhanden omstreeks 1985.

757. Mondharmonica’s

Drie Hohner mondharmonica’s waaronder een jubileum uitgave 150-jarig bestaan, type Orchester Bravo en een Blues Harp. Daarbij een dubbel mondharmonica Swing Band. Tweede helft 20e eeuw.

758. Vaasjes

Convoluut glas met lichtblauw cilindrisch vaasje naar ontwerp van Per Lütken aan de onderzijde gemerkt Holmegaard met modelnummer 220293. Frans opaalkleurig vaasje met noppen, midden 20e eeuw. Rode kristallen bolvaas en een helder kristallen vaas met ingesloten luchtbellen, 20e eeuw.

9725 CT Groningen