Veiling: Veiling 48 sessie 2 dinsdag 10 september

634. Prenten

Een gebatikte voorstelling van een wajangpop op textiel en een zijdebeschildering met thee drinkende dames voorzien van goudkleurige details. 20e eeuw.

635. Schilderij

Schilderij van een Heilige. Olieverfschilderij op linnen, Zuid-Europese School, 19e eeuw.

636. Beeld Boeddha

Teakhouten geëboniseerd Boeddha beeld, eind 20e eeuw.

637. Schilderij, Ninke Kast

Schilderij getiteld “Montezuma en zoon” door Ninke Kast (1929-2023). Acrylschilderij op board, verso informatie kunstenares en datering 1998.

638. Tekening, Reinhart Dozy

Tekening van een oud-Drentse rouwstoet met paarden, boerenkar en stoet door Reinhart Dozy (Nijmegen, 28 september 1880 – Elp, 27 januari 1947). Onderin gesigneerd Dozy en gedateerd 1909. Provenance: collectie zoon van de kunstschilder.

639. Schilderij, Lex Agterbos

Schilderij getiteld “Appelbloesem” door Lex Agterbos (1933-2018), olieverfschilderij marouflé op board. Linksonder gesigneerd, verso getiteld en datering 1988.

640. Schilderij

Schilderij van Josef, Maria en Jezus met ezel op de vlucht voor Herodes, olieverfschilderij op board. Anoniem, 20e eeuw.

641. Dekseldoosje en vaasje, China

Een Chinees porseleinen blauw-wit dekseldoosje en een porseleinen blauw-wit vaasje met floraal beschilderd decor. China, eind 19e eeuw.

642. Vazen

Drie biscuit porseleinen vazen van Kaiser Porzellan, Hutschenreuther en KPM München. Duitsland, jaren 60.

643. Prent, H.N. Werkman

Facsimile druk uit de Chassidische Legenden reeks getiteld “De kinderen in het bosch” van H.N. Werkman. Rechtsonder in de prent gesigneerd, uitgave van het Groninger Museum 1985.

644. Vaas, Bohemen

Zwarte kristallen vaas met een rode spiraal. Tsjechoslowakije, jaren 70.

645. Schilderij

Schilderij van het “Visioen van de heilige Antonius van Padua”, olieverfschilderij op linnen. Anoniem, 19e eeuw.

646. Karaf met likeurglazen, Val Saint Lambert

Kristallen karaf en twee likeurglazen door Val Saint Lambert. Ongesigneerd, modelnaam Gevaert. België, jaren 50/60.

647. Tekeningen, Reinhart Dozy

Negen potloodtekeningen met plattelands romantiek door Reinhart Dozy (Nijmegen, 1880 – Elp, 1947). Rechtsonder gesigneerd Dozy. Verso informatie en vermelding van datering, jaren 40. Daarbij zes tekeningbladen met schetsen van linnenwagens, klederdracht, boerderijen en meer.
Provenance: collectie zoon van de kunstschilder.

648. Vulpen en ballpoints, Gino Vivace

Een bruin gemarmerde vulpen en twee ballpoints in houder van Gino Vivace, vulpennip deels verguld iridium. Duitse herkomst, begin 21e eeuw

649. Schenkkan

Glazen schenkkan met gemarmerd decor op vrijgevormde standvoet. Gemerkt aan de onderzijde Kaly met vermelding van 81-310, vierde kwart 20e eeuw.

650. Schilderij, Willem Witjens

Schilderij van een boerenhoeve aan de rivier door Willem Witjens (1884-1962). Olieverfschilderij op linnen, rechtsonder gesigneerd en gedateerd 1948.

651. Keramiek

Convoluut keramiek met onder meer DOK (De Olde Kruyk), Ravelli en Westraven. Derde kwart 20e eeuw.

652. Glazen, Max Verboeket

Zes bierglazen met uraniumglazen voet naar ontwerp van Max Verboeket en uitgevoerd door de Kristalunie Maastricht. Serienaam Carnaval en modelnummer K7. Jaren 50.

653. Inkttekening, Jan Rijlaarsdam

Inkttekening van het Woonwagenkamp Hilversum door Jan Rijlaarsdam (1911-2007). Rechtsonder gesigneerd. Jaren 40.

654. Emaille bord

Emaille bord van Ketel 1 graanjenever, eind 20e eeuw.

655. Schilderij, A.J. Vriens

Schilderij van een non met lezend kind door A.J. Vriens. Olieverfschilderij op linnen, rechtsonder gesigneerd en gedateerd 1919.

656. Schaal

Groene organisch vormgegeven keramieken schaal met overhangende rand. Anoniem, 21e eeuw.

657. Tekening, O. Zeegers

Kleurentekening van een liggende hond. Rechtsonder gesigneerd O. Zeegers, tweede kwart 20e eeuw.

658. Vitrinekast

Oud-Hollandse vitrinekast met beglaasde bovenzijde en beschilderde paneeldeuren, 18e eeuw.

9725 CT Groningen