Veiling: Veiling 48 sessie 2 dinsdag 10 september

584. Teddybeer, Steiff

Mohair teddybeer van Steiff met originele Margerete Steiff kartonnen label en de merkloze gouden Knopf in het oor, modelnaam Lenard. Gefabriceerd in Duitsland in 2012 in een oplage van 1500 stuks.

585. Schilderij

Schilderij van een berglandschap met waterval, genrestuk in laat 19e-eeuwse traditie. Olieverfschilderij op linnen, anoniem. Verso vermelding schilderslinnen Windsors & Newton’s, Rathbone Place London.

586. Imari dekselvazen, Japan

Twee handbeschilderde Japanse Imari porseleinen dekselvazen, begin 1900.

587. Keramiek, Fris Edam

Convoluut lichtgrijs Fris Edam keramiek met een theepot, suikerpot, twee kop-en-schotels, botervloot, beker met schotel en een soepkom. Jaren 60.

588. Vaas

Oranje-rode glazen vaas met donutvormige opening. Pontil onderzijde gepolijst. begin 21e eeuw.

589. Ugentarium

Romeins blauwglazen ugentarium (zalf flesje) met iriserende kleurwerking. Periode 2e - 5e eeuw na Christus. Provenance: Antiques from a Princely Collection, Bonhams (London) Februari 2024.

590. Schilderij

Schilderij met afgebeeld “De Piëta” met de Heilige Maagd Maria en Jezus, olieverfschilderij op paneel. Anoniem, eerste helft 20e eeuw.

591. Vazen

Drie keramieken vazen, een biscuit vaas naar ontwerp van Jeroen Bechtold door Flora te Hardenberg, een Furstenberg Germany vaas en een vintage Fris Edam vaas. Jaren 60.

592. Schaal

Papier-maché polychroom beschilderde schaal met floraal decor. Tweede helft 20e eeuw.

593. Vaas, Pottenbakkerij Koch

Aardewerken bruine vaas met donkerblauw-grijs driehoek decor door Pottenbakkerij Koch te Workum. Aan de onderzijde gemerkt Koch Holland en aan de zijkant met monogram SK, Siete Koch, periode na 1997.

594. Bijbel 1778

Bijbel met het Oude- en Nieuwe Testament uitgegeven door Johan Enschede en Zonen in Haarlem in 1778. Geheel voorzien van zilveren sluitingen met meesterkeur JGZ (J. Gelderblom en Zonen, Schoonhoven), zilverkeur 835 en zwaardje.

595. Schilderij

Schilderij naar José Casado Del Alisal “Ultimos Momentos de Fernando IV el Emplazado”. Olieverf op linnen. Anoniem, midden 20e eeuw.

596. Zaadfles

Een groenglazen mondgeblazen zaadfles, om zaaigoed in te bewaren. Een malgeblazen fles, begin 1900.

597. Vaas, Mobach

Lichtgrijs geglazuurde aardewerken vaas door Mobach, Utrecht. Aan de onderzijde gemerkt en vermelding van het modelnummer 354. Jaren 60/70.

598. Beeld, India

Een bronzen beeld in de vorm van de God Indra met twee zwaarden in beide handen geflankeerd door figuren op een rijkelijk geornamenteerde olifant. Een traditionele zogenaamde "Bastar bronze", geproduceerd door de bronsgieters van de tribale stammen "adivasi’ in de dorpen van de deelstaten Orissa, Bihar, Maharashtra (Bengalen) West-India, 20e eeuw.

599. Bloempotten, Jan van Stolk

Twee aardewerken bloempotten met horizontaal streepdecor door Jan van Stolk (1920-1997). Aan de onderzijde gemonogrammeerd VS. Datering eind 60-70.

600. Schilderij, J.P. ter Maten

Schilderij van een bomenpartij door Johannes Petrus ter Maten (1867-1966). Olieverfschilderij op paneel, verso informatie van de schilder met vermelding van het ontstaansjaar 1916. Rechtsonder tevens gedateerd.

601. Schilderij, Erasmus Herman Van Dulmen Krumpelman

Schilderij getiteld “Madrid” door Erasmus Herman van Dulmen Krumpelman (1925-2000). Olieverfschilderij op linnen, rechtsonder gesigneerd EHnDK gedateerd 1965. Verso informatie.

602. Beeld

Art Deco stijl bronskleurig metalen beeld van een uil op granieten basement, vierde kwart 20e eeuw.

603. Mantelklok, Art Deco

Art Deco houten pendule met verchroomde elementen, jaren 30.

604. Vaas, Val Saint Lambert

Kristallen roze vaas naar ontwerp van René Delvenne, gefabriceerd door Val Saint Lambert, Seraing België in de jaren 60.

605. Schilderij, G. Buit Kuijk

Schilderij, portret van heer op stand in eind 19e-eeuwse kledij. Olieverfschilderij op linnen, rechtsboven gesigneerd G. Buit Kuijk en gedateerd 1885.

606. Dolfijn

Helderblauwe glazen dolfijn, 21e eeuw.

607. Naaikistje met inhoud

Houten naaikistje met fournituren, jaren 60.

608. Bank, Art Nouveau

Een eclectische Art Nouveau notenhouten bank met floraal en zweepslag houtsnijwerk, uitgevoerd met velours bekleding. Jaren 20.

9725 CT Groningen