Veiling: Veiling 48 sessie 2 dinsdag 10 september

936. Accordeon, Scandalli

Groene accordeon van Scandalli (132 Bas), type Super. Made in Italy, derde kwart 20e eeuw.

937. Zilveren lepels

Convolutie zilver bestaande uit drie sauslepels gekeurd lopende leeuw 2, meesterkeur Van Kempen, roomlepel gekeurd lopende leeuw 2, meesterkeur Van Kempen en jaarletter 1852, klontjestang gekeurd 800 en zes theelepels meerdere zilverkeuren. 19e/20e eeuw.

938. Schilderij

Schilderij van een bloemstilleven met anemonen, olieverfschilderij op paneel. Anoniem, vierde kwart 20e eeuw.

939. Zilveren broches en hanger

Convoluut zilveren sieraden bestaande uit drie broches en een hanger. Zilver gekeurd 925 en overige keuren, 20e eeuw.

940. Zilveren vingerhoedjes

Vijf zilveren vingerhoedjes. Vier exemplaren 925 gekeurd, een exemplaar getoetst, 20e eeuw.

941. Pleet

Convoluut verzilverde voorwerpen met een Gero 90 handspiegel, borstel en kamhouder, een servetring en twee servethouders voor kinderen. 20e eeuw.

942. Schilderij

Schilderij van een meisje met hond in tuin setting, geïnspireerd op een werk van Franz Xaver Winterhalter getiteld “ Der treue Beschützer”. Olieverfschilderij op paneel. Anoniem, begin 20e eeuw. Bijgaand een lithografie met het gespiegeld beeld.

943. Zilveren vingerhoedjes

Vier zilveren vingerhoedjes waarvan een met een poezenmotief, 20e eeuw.

944. Vazen

Drie geglazuurde keramieken vazen, waaronder een vaas van Tineke Meinema, Nietap uit 1999, een grijze Eskaf vaas met modelnummer 1356 en een bolvaasje, gemerkt aan de onderzijde. 20e eeuw.

945. Zilver

Convolutie zilver bestaande uit twee asbakken, schaaltje, lodereindoosje, vaasje en zoutvaatje met lepel. Diverse merken, 20e eeuw.

946. Vazen en schaal, Potterie Kennemerland

Keramieken Art Deco schaal uitgevoerd door Kennemer Pottenbakkerij Velsen, ontwerp toegeschreven aan K. Mertens. Aan de onderzijde gemerkt Velsen, KTP en vermelding van modelnummer 39 uitgevoerd begin jaren 30. Een grijs geglazuurde Art Deco vaas naar ontwerp van C.J. Gellings voor KTP Velsen, gemonogrammeerd j.S.v. vermelding van modelnummer 183, jaren 30, tevens een grijs geglazuurde bolvaas Velsen Delfts, jaren 60.

947. Parfumflesjes

Drie glazen parfumflesjes met goudkleurige applicaties en ingelegde rode, blauwe en groene stenen. Begin 20e eeuw.

948. Zilveren vingerhoedjes

Vier zilveren vingerhoedjes, waarvan een gedecoreerd met vogel. 20e eeuw.

949. VOC munten

Vijf provinciale bronzen Vereenigde Oostindische Compagnie (VOC) munten vanaf jaartal 1755 tot 1781.

950. Zilveren armbanden

Vier zilveren armbanden, 835 gekeurd, midden 20e eeuw.

951. Kommen, Zuid-Amerika

Twee Zuid-Amerikaanse aardewerken kommen waarvan één gedecoreerd met Colombiaans motief. Eerste helft 20e eeuw.

952. Curiosa

Convoluut curiosa met kristallen piramide, geslepen kogel en Boeddha hologram, Zilmeta mosterdlepeltjes, taartscheppen, servetringen, suikertang, strooilepel en theezeeflepel. 20e eeuw.

953. Curiosa

Curiosa met een Ethiopisch Koptisch altaarstukje met icoon afbeeldingen, een Egyptische scarabee en een bronzen cinnaber dekseldoosje met floraal decor. 20e eeuw.

954. Vazen en schaal

Twee keramische objecten van Anno Smith (1915-1990); een turquoise geglazuurde schaal met onderbroken rand en een bruin geglazuurde vaas, aan de onderzijde gemerkt. Daarbij drie floraal gedecoreerde keramieken vazen en schenkkan van Pottery Huizen, Zenith en Goedewaagen. Derde kwart 20e eeuw.

955. Tekening, J. Spakler

Pasteltekening van een dame in Louis XIV stijl kledij. Linksonder gesigneerd J. Spakler en gedateerd 1919.

956. Schilderij, Douwe van der Zweep

Schilderij van een zandlandschap met boom door Douwe Jan van der Zweep (1890-1975), olieverfschilderij op linnen, marouflé. Linksonder gesigneerd DvdZweep en gedateerd 1934.

957. Schilderij

Schilderij van een bosgezicht met waterval en opvliegende fazant. Olieverfschilderij op linnen, rechtsonder gesigneerd, jaren 60/70.

958. Vaasjes, Art Deco

Vijf Art Deco vaasjes waaronder een A.D. Copier gemerkte, Glasfabriek Leerdam en Kristalunie Maastricht. Jaren 30.

959. Glazen en karaf

Convoluut waaiervormig geslepen kristal met twaalf likeurglazen, drie drinkglazen en een likeurkaraf. Midden 20e eeuw.

960. Etnografica

Etnografica met bronzen goudgewichtjes van de Akan stam te Ghana, een weegschaal, bronzen inheemse lepel, bronzen mondstuk, twee bronzen beeldjes van een rund uit India. 20e eeuw.

9725 CT Groningen