Veiling: Veiling 48 sessie 3 woensdag 11 september

1001. Sterling zilveren theeservies, Sanborns

Vierdelige Sterling zilveren theeservies, bestaande uit een dienblad, theepot met Mexican pine handvat en suiker- en melkstel door Sanborns, Mexico. Aan de onderzijde gemerkt, Sanborns Mexico, Sterling silver, 0.925/1000. Mexico, midden 20e eeuw.

1002. Gouden tientje Wilhelmina 1912

Gouden tientje Wilhelmina met hermelijnen mantel uit 1912, bevat 900/1000 goud en gemerkt met muntmeesterteken zeepaard. Rondom de munt is de tekst "KONINGIN WILHELMINA, GOD ZIJ MET ONS" geschreven en op de keerzijde is het gekroond Nederlands wapenschild afgebeeld. Het gouden tientje is ontworpen door J. C. Wienecke.

1003. Inkttekening, Hans Landsaat

Inkttekening met abstracte compositie door Hans Landsaat (Amsterdam, 1935), Chinese inkt op papier. Rechtsonder gesigneerd Landsaat en gedateerd 1999. Verso informatie.

1004. Bureaustoel, Charles & Ray Eames

Bureaustoel met verchroomd draaibaar onderstel van gepolijst aluminium naar ontwerp van Charles & Ray Eames uit 1958, model EA108, gefabriceerd door Vitra Zwitserland. Achterzijde onder de netwave stoelbekleding het label. Begin 21e eeuw.

1005. Teddyberen, Steiff

Vier pluche teddyberen van Steiff waaronder de Replica Dicky, Teddy Baby Rosé en een Classic. Alle beren gemerkt met gouden Knopf in het oor. Made in Germany, jaren 60-90.

1006. Art Nouveau vaas, Leo Maes-Vereenooghe

Keramieken Art Nouveau vaas door Leo Maes-Vereenooghe gedecoreerd met opgelegd gestileerd paddenstoel decor, onderin gemonogrammeerd LMV. Werkzaam in Torhout (België) 1891-1909.

1007. Olifanten, Steiff

Vier pluche olifanten van Steiff, gemerkt met een Knopf in het oor en met label. Duitsland, derde kwart 20e eeuw

1008. Theekommen en schotels, China

Vier famille rose porseleinen theekommen met schotels voorzien van floraal decor en kapucijner buiten-en onderzijde. China, eerste helft 18e eeuw.

1009. Gouden broche en ring

Gouden ring met agaat en gouden broche bezet met granaten. Getoetst: ring 8 karaat goud en broche 14 karaat goud, 20e eeuw.

1010. Wandtegel, Lisa Larson

Keramieken wandtegel naar ontwerp van Lisa Larson, modelnaam “Dam”. Rechtsonder in de tegel gesigneerd Lisa L, gefabriceerd bij Gustavsberg in Zweden. Ontwerp stamt uit 1961.

1011. Gouden hanger met gouden vijfje 1912

Gouden vijf gulden munt, Wilhelmina 1912, met op de voorkant van de munt een portret van Koningin Wilhelmina met opgestoken haar. Munt in 14 karaat gouden hanger montuur.

1012. Naslag gouden Nederlandse veertien gulden munt

Gouden rijder veertien Gulden munt 1750 naslag. Galopperende ruiter naar rechts, daaronder Provinciewapen van Holland. Gekroond wapen van de Zeven Provinciën tussen waarde aanduiding 14 en Gl. Met toevoeging van het muntmeesterteken 'Visje' en het muntteken 'Mercuriusstaf' van 's Rijksmunt. Getoetst 21 karaat goud.

1013. Gouden tientje Wilhelmina 1898

Gouden tientje Wilhelmina, zogenaamd Kroningstientje uit 1898, bevat 900/1000 goud en gemerkt met muntmeesterteken Hellebaard. Op de keerzijde is het gekroond Nederlands wapenschild afgebeeld. Het gouden tientje is ontworpen door Pier Pander.

1014. Beeld, Zuid-Amerika

Keramieken beeld van een haas gedecoreerd met beschildering. Zuid-Amerika, 20e eeuw.

1015. Kom, Peru

Peruaanse Amazone Shipibo-Conibo stam aardewerken kom, begin 20e eeuw.

1016. Gouden hanger/broche

14 karaat gouden broche/hanger met getordeerde omranding voorzien van een gesigneerd klassiek damesportret. Getoetst 14 karaat, 19e eeuw.

1017. Kommen, China, Kangxi revival

Drie porseleinen kommen met licht gecontourneerde rand en floraal gedecoreerd met landschappelijke en vissers decor ter invulling van de cartouches, China, 19e eeuw, Kangxi revival.

1018. Bord, China, Qianlong periode

Chinese famille rose porseleinen bord uit de Qianlong periode, voorzien van gecontourneerde rand met centraal en op de rand pioenrozentakken, 18e eeuw.

1019. Bord

Aardewerken handgeschilderde bord met in het centrale deel een rund. Nederland, 18e eeuw.

1020. Tekeningen, Reinhart Dozy

Tekening met potlood en waterverf van Colombine en Pierrot en Cupido door Reinhart Dozy (Nijmegen, 28 september 1880 – Elp, 27 januari 1947). Beide tekeningen komen uit de serie Reinhart Dozy & de Commedia dell' Arte, periode 1913-1919. Achterzijde een tweede tekening met aquarel van Colombine en Pierrot. Beide tekeningen in dezelfde lijst met aan weerszijden glas. Provenance: collectie zoon van de kunstschilder.

Bijgeleverd de uitgave Reinhart Dozy & de Commedia dell' Arte.

1021. Vaas, Emili Biarnes

Aardewerken vaas voorzien van polychrome raku glazuur door Emili Biarnes (Spanje, 1956). Aan de onderzijde gemonogrammeerd en te dateren omstreeks 2003.

1023. Pattipan, China

Chinees familie rose porseleinen pattipan gedecoreerd met floraal decor, 18e eeuw.

1024. Beeld, India

Bronzen beeld van Dhokra paard met ruiter gemaakt in Bastar, regio Chhattisgarh. India, 20e eeuw.

1025. Beeld, Afrika

Houten gestoken geëboniseerd beeld van een waterkruik dragende vrouw. Afrika, 20e eeuw.

1026. Schilderij, Reinhart Dozy

Schilderij van het Oranjekanaal door Reinhart Dozy (Nijmegen, 1880 – Elp, 1947). Olieverfschilderij op paneel. Ongesigneerd, eind jaren 20. Provenance: collectie zoon van de kunstschilder.

9725 CT Groningen