Veiling: Veiling 48 sessie 3 woensdag 11 september

1054. Ketting

Halsketting van zoetwaterparels in drie kleurschakeringen, 20e eeuw.

1056. Karaffen

Twee glazen karaffen met geëtst botanisch decor en voorzien van zilveren montuur, zilver gemerkt met zwaardje. Begin 1900.

1057. Parelketting

Halsketting met tweekleurige zoetwaterparels en zilveren verbindingen. Tweede helft 20e eeuw.

1058. Lodereindoosje 1871

Zilveren lodereindoosje door Jan Schijfsma te Sneek. Gemerkt met meesterkeur JS 160 (Jan Schijfsma), lopende leeuw 2, minervakop met F (Leeuwarden) en jaarletter M (1871).

1059. Karaf, François-Theodore Legras

Glazen gespikkeld roze-wit karaf met stop door François-Theodore Legras. Frankrijk, begin 1900.

1062. Zilveren munten

Acht zilveren Koningin Wilhelmina guldens van 1929 tot 1943.

1064. Zilveren munten

Acht zilveren Koningin Wilhelmina Guldens van 1922 tot 1950.

1065. Zilveren bestek

Vijf zilveren lepels en twee vorken met dateringen vanaf 1742, alle objecten voorzien van zilverkeuren.

1066. Schaal

Kristallen schaal met zwart-wit aangebrachte glasdraden, 21e eeuw.

1068. Zilveren lepeltjes

Vier zilveren roomlepels, een suikerlepel, twee theelepels en een lepel. Zilver gekeurd met diverse keuren, 20e eeuw.

1069. Imari vaas, Japan

Japanse porseleinen Imari vaas met floraal handbeschilderde decor. Begin 20e eeuw.

1070. Schenkkan, Vieux Bruxelles

Keramieken schenkkan met oor, voet en schenktuit voorzien van tinhoudende faience, bedoeld om bier uit te schenken. De kan is van Brusselse herkomst en behoort tot het zogeheten ‘Vieux Bruxelles’- schenkgerei, gedecoreerd met een ‘entre deux arbres’-thema: een leeuw met hoed en stok tussen twee bomen. Aan de onderzijde gemerkt EBII, midden 19e eeuw.

1071. Beeld, China

Keramieken polychroom geglazuurde Chinese fruit etende dame. Aan de binnenzijde gemerkt met Chinese karakters. 21e eeuw.

1072. Beeld, Vilca Italië

Kristallen beeld van een meeuw door Vilca, Italy Crystal Art Glass. Gemerkt middels sticker en aan de onderzijde een signatuur van de glaskunstenaar. Beeld op groter formaat, Made in Italy, eind 20e eeuw.

1073. Beeld

Keramieken beeld van een vogel met blauw gestileerde verenkleed. Aan de onderzijde gesigneerd May, eind 20e eeuw.

1074. Vazen, Westraven

Vier bruine keramieken vazen van Westraven, Utrecht. Drie vazen aan de onderzijde gemerkt en voorzien van modelnummers. Jaren 60/70.

1075. Vazen

Twee glazen vazen; een groene vierkante accuvaas en donkerrode vaas met geplooide rand en tincraquele optiek. Tweede helft 20e eeuw.

1076. Draad- en craqueléglas

Vier draadglas vaasjes en een hengselschaal en twee craquelé glazen vaasjes. Derde kwart 20e eeuw.

1077. Vazen, Plateelbakkerij Regina en Plazuid

Twee keramieken Regina objecten, een zwarte schenkkan uit 1955 en vaas naar ontwerp van Floris Meydam uit 1960. Beide aan de onderzijde gemerkt met vermelding van modelnummers 1289 en 1285. Daarbij een zwart keramieken hengselvaas door Plateelbakkerij Zuid Holland, decornaam Nigeria, modelnummer 4773. Gouda jaren 50/60

1078. Vaas en schenkkannen, Plateelbakkerij Zuid-Holland en Zenith

Plateel vaas en schenkkan door Plateelbakkerij Zuid-Holland, Gouda met floraal handgeschilderd decor, aan de onderzijde gemerkt en vermelding van decornamen May Flower en Lima. Daarbij een schenkkannetje plateelbakkerij Zenith. Gouda, derde kwart 20e eeuw.

1079. Urn

Messing urn met geëmailleerde floraal decor, 21e eeuw.

1080. Vaas, China

Chinese cloisonné vaas met floraal pioenrozen decor en vogel. 20e eeuw.

1081. Fossiele tand

Tand van een vermoedelijk een Carcharodontosaurus, grote vleesetende dinosaurus die ongeveer 100 miljoen jaar geleden leefden.

1082. Vaas, Schoonhoven Keramiek

Keramieken vaas met vogel en vis patroon van M.C. Escher, gefabriceerd in gelimiteerde oplage en genummerd 321/450 door Schoonhoven Keramiek, jaren 90.

1083. Imari vaas en bloempot, Japan

Japanse porseleinen Imari vaas en bloempot met handbeschilderd floraal decor. Begin 20e eeuw.

9725 CT Groningen