Veiling: Veiling 49 sessie 3 woensdag 4 december
1451. Kom, China, Kangxi periode
Porseleinen handbeschilderde verte Imari kom met floraal decor en vogels. China, Kangxi periode, omstreeks 1700.
Huidig bod: € 5
1452. Kachel, Godin
Gietijzeren kachel met zwart geëmailleerde ombouw van het merk Godin, Brussel. België, omstreeks 1900.
Huidig bod: € 5
1453. Drankwagen, DDR
Drankwagen uit voormalig DDR, flessen onderin en glazen op het dienblad. Metaal, formica en riet. Oost-Duitsland, jaren 70.
Huidig bod: € 15
1454. Zilveren schrijfset
Sterling zilveren schrijfset in houten doos, Gasunie 25 jaar. Zilveren pennen en briefopener, gekeurd Z1 en 925. Set stamt uit 1988.
Huidig bod: € 30
1455. Theedoos, China
Chinese gelakt houten theedoos met twee tinnen theebussen met deksels en hoornen knopjes. Compleet met afsluitbaar slot en bijbehorende sleutel. Begin 1900.
Huidig bod: € 5
1456. Zilveren brievenopener
Djokja zilveren briefopener in de vorm van een Indonesisch mes. Heft in de vorm van Hanoman Vanara. Indonesië. Getoetst zilver, eerste helft 20e eeuw.
Startbod: € 5
1457. Bestekcassette, Gero
Complete bestekcassette met verzilverd bestek van Gero uit de jaren 70. Bestaande uit vier opscheplepels, een soeplepel, een broodmes, een taartschep, twee sauslepels, twee vleesvorken, botermesje, drie servetringen, twaalf gebaksvorkjes, twaalf theelepels, negen grote soeplepels, negen dessertlepels, negen grote vorken, negen kleine vorken, negen grote messen en negen kleine messen
Huidig bod: € 40
1458. Theekisten
Twee houten theekistjes. Nederland, eind 19e eeuw.
Huidig bod: € 5
1459. Waxinelichthouders, Kosta Boda
Zes kristallen waxinelichthouders, modelnaam “Snowballs” ontworpen door Ann Wärff voor Kosta Boda, het ontwerp stamt uit 1973.
Huidig bod: € 5
1460. Etagèremeubel , Arts & Crafts
Zwart geëboniseerd Arts & Crafts etagèremeubel voorzien van gefacetteerd spiegelglas, met naamplaatje R. Maddox LTD, Shrewsbury. Engeland, eerste kwart 1900.
Startbod: € 5
1461. Kom in doos, China
Eierschaal porseleinen kom gedecoreerd met een winterlandschap met figuren in bijpassende doos, China, omstreeks 1960.
Startbod: € 5
1462. Tafellamp, Herda
Verchroomd metalen Mushroom tafellamp met wit kunststoffen lampenkap en met trekschakelaar in het midden van de voet. Gefabriceerd door Herda (Nederland) omstreeks 1980.
Huidig bod: € 10
1463. Champagnekoeler
Aluminium goudkleurige wijn/champagnekoeler in met zadellederen beklede houten emmer, jaren 70.
Startbod: € 5
1464. Kopergravure Friesland
Kopergravure getiteld Frisia Occidentalis”, handgekleurde gravure van Friesland; Adriano Metio en Gerardo Freitag. Later gekocht door Willem Bleau die zelf zijn naam toevoegde, deze druk is van 1640.
Startbod: € 5
1465. Kopergravure Groningen
Kopergravure getiteld 'Groninga Dominium' uit de Hondius Janssonius series (Amsterdam). Tekenaar Bartoldo Wicheringe 1616, uitgave omstreeks 1680.
Huidig bod: € 5
1466. Tuba, Antoine Courtois
Tuba van het Franse merk Antoine Courtois Paris, in originele koffer. Midden 20e eeuw.
Huidig bod: € 10
1467. Dekselpotten en beeld, China
Twee polychroom floraal gedecoreerde cloisonné dekselpotten en een donker gepatineerd metalen draak. China, tweede helft 20e eeuw.
Startbod: € 5
1468. Keramiek
Convoluut keramiek, grootste vaas is Sumida Gawa uit Japan omstreeks 1900, groene schaal gesigneerd Brouwer, meerdere stukken gesigneerd Mobach en een potje gemerkt Zaalberg. 20e eeuw.
Huidig bod: € 20
1469. Kopergravure Drenthe
Handgekleurde kopergravure getiteld “Drentia Comitatus” door Cornelis Pijnacker en uitgegeven door Joan Blaeu 1662. Drukwerk Henricus Hondius (Amsterdam).
Huidig bod: € 10
1470. Parfumflessen
Twee display parfumflessen en een mondgeblazen parfumfles. De winkelflessen zijn van Yves Saint Laurent en Armani Mania, eind 20e eeuw De kleine parfumfles is gemaakt door Gail D. Gill ( Engeland, eind jaren 80 ). De inhoud van de Armani fles is licht geurend maar geen parfum.
Startbod: € 5
1471. Keramiek, Mobach
Convoluut van elf keramieken vazen van de firma Mobach uit Utrecht. Alle stukken zijn gemerkt aan de onderzijde. Met onder meer vazen van Joke Stroes en Piet Knepper, periode 1950 tot circa 2010.
Huidig bod: € 20
1472. Carbidlamp, Duitsland
Bakelieten Wehrmacht carbidlamp naar verluid voor verlichting bunkers of treinen. Aan de bovenzijde gemerkt. Duitsland, omstreeks 1943.
Startbod: € 5
1473. Theeservies, Derk Holman
Handgedraaid bruin aardewerken achtdelig theeservies van Derk Holman (Buitenpost 1916 - 1982 Groningen). Delen zijn gesigneerd met monogram en voluit op de theepot. Gedateerd 1955.
Startbod: € 5
1474. Toplicht, Seahorse
Groot toplicht voor schepen, Seahorse Great Brittain. Koper, messing en glas. Engeland, eerste helft 20e eeuw.
Huidig bod: € 30
1475. Art Deco vazen, W.J. Rozendaal
Twee fumékleurige Art Deco glazen vazen naar ontwerp van W.J. Rozendaal en uitgevoerd door de Kristalunie Maastricht, model Mira. Datering jaren 30.
Startbod: € 5
9725 CT Groningen