Veiling: Veiling 49 sessie 3 woensdag 4 december

1026. Schilderij, Tjibbe Hooghiemstra

Schilderij getiteld “Angel” door Tj́ibbe Hooghiemstra (1957). Gemengde techniek op papier, verso naamsvermelding met titel en datering 1999.

Startbod: € 5

1027. Gouden broche

18 karaat geelgouden schilder emaille strikbroche met hangende parel, voorzien van witgouden bolhaaksluiting. Goudgehalte 750/1000-18 karaat geel- en witgoud. Eind 20e eeuw.

Startbod: € 5

1028. Gouden broche

14 karaat geelgouden schilder emaille broche met een afbeelding van een vrouw, goudgehalte 585/1000-14 karaat geelgoud. Voorzien van oog- en bolhaaksluiting, 20e eeuw.

Startbod: € 5

1029. Zilveren miniatuur

Zilveren conische koffiekan met drie kranen naar 18e-eeuws voorbeeld. Gemerkt met zwaardje, 20e eeuw.

Startbod: € 5

1030. Boek, Flavius Josephus 1642

Geïllustreerd boek “Joodse Historiën” door Flavius Josephus met lederen band, uitgegeven in Amsterdam in 1642.

Startbod: € 5

1031. Halsketting met gouden sluiting

Bloedkoraal halsketting met gouden sluiting, gekeurd 585. Midden 20e eeuw.

Startbod: € 5

1032. Gravure Groningen en Westerwolde

Handgekleurde kopergravure van Groningen en Westerwolde, genummerd 633 uit de uitgave "Schauplatz der fünf Theile der Welt" uitgegeven door Franz Johann Joseph von Reilly omstreeks 1790.

Startbod: € 5

1033. Jardinière, Art Nouveau

Tinnen Art Nouveau jardinière met kobaltblauwe glasinzet. Vermoedelijk WMF, genummerd op een van de pootjes 18. Begin 1900.

Startbod: € 5

1034. Propaganda poster, Rusland

Russische propaganda poster uit de jaren 70 met de tekst "RODE ROUTE". Tekst en muziek door V. Ivasjoek (in het Oekraïens) "Muzikaal Oekraïne". Artiesten V. IN. Fedorenko, V. M. Ivanov. Redacteur G. O. Nikolayeva Literair redacteur M. I. Bakhtynskyi.

Startbod: € 5

1035. Eetkamerstoelen, Fristho

Vier design eetkamerstoelen van de firma Fristho Franeker. Palissanderhout met kunstleder, ontwerper Inger Klingenberg. Catalogusnummer Stoel IK, jaren 60.

Startbod: € 5

1036. Propaganda poster 1971, Rusland

Russische propaganda poster uit 1971 met de tekst "Waar een roofdier ook rondsnuffelt, groeit de weerstand tegen hem. Amerikaans roofdier. Schaam je voor hem, schaam je voor hem!". Uitgeverij “Schone Kunsten” Kunstenaars M. Abramov, V. Dobrovolsky, redacteur S. Kochanov. A10248 gedateerd 5/11-71, 8-2-2 71 Kalinin, drukkerij, Lenin Avenue 5.

Startbod: € 5

1037. Vaas, Jan van der Vaart

Kubistische bruine dubbellaags aardewerken vaas van Jan van der Vaart (1931-2000). Aan de onderzijde gesigneerd VDVAART en gedateerd 1974.

Startbod: € 5

1038. Murano glas, Gino Cenedese

Kristallen Murano bowlglas door glasblazer Gino Cenedese met gekleurd element. Venetië, omstreeks 1980-1985.

Startbod: € 5

1039. Jugendstil bank, Jacob & Josef Kohn Wien

Jugendstil bank met velours bekleed door Jacob & Josef Kohn, Wenen. Aan de onderzijde gemerkt middels papieren label. Oostenrijk, eerste kwart 20e eeuw.

Startbod: € 5

1040. Tulpvaas, Frans Ottink

Blauwe keramieken tulpenvaas naar ontwerp van Frans Ottink. Aan de onderzijde gemerkt Terra Products Delft, Design Frans Ottink. 21e eeuw.

Startbod: € 5

1041. Art Deco vaas, Auguste Mouzin et Cie

Keramieken Art Deco vaas door Auguste Mouzin et Cie, Wasmuel. Aan de onderzijde gemerkt A.M.C, Made in Belgium, modelnummer 208 en decornummer 739/B. België, jaren 30. Betreft een groter formaat vaas.

Startbod: € 5

1042. Beeld, Indonesië

Balinees polychroom houtgestoken beeld van een bedelaar. Indonesië, omstreeks 1900.

Startbod: € 5

1043. Vaas, Rosenthal

Bruin-okerkleurige keramieken vaas uit de Studio-Line, naar ontwerp van Karl en Ursula Scheid, gefabriceerd door Rosenthal, Germany, Aan de onderzijde gemerkt. Duitsland, jaren 70.

Startbod: € 5

1044. Vide-poche met Weens brons

Marmeren vide-poche met Weens bronzen hinde beeld. Oostenrijk, omstreeks 1900-1910.

Startbod: € 5

1045. Vazen, Jugendstil

Twee amethistkleurige kristallen Jugendstil vazen met iriserende kleurwerking. Toegeschreven aan Kralik und Söhne, Bohemen, omstreeks 1910-20.

Startbod: € 5

1046. Murano kandelaar, Antonio da Ros

Kristallen Murano kandelaar naar ontwerp van Antonio da Ros (1936-2012) uitgevoerd door Gino Cenedese. Venetië, jaren 60/70.

Startbod: € 5

1047. Sake kommetjes, Japan

Tien Japanse handgedecoreerde porseleinen sake kommetjes in houten kistje. Meiji-periode, eind 19e eeuw.

Startbod: € 5

1048. Zilveren bestek, Van Kempen

Zilveren ontbijtbestek met zes lepels en zes vorken, model Haags Lofje. Gekeurd meesterteken VK met halve maan (Van Kempen, Voorschoten), lopende leeuw 2, minervakop en jaarletter H (1917).

Startbod: € 5

1049. Schenkkan, Jacob Leopold Knoedgen

Kobaltblauwe keramieken schenkkan door JLK (Jacob Leopold Knoedgen). Aan de onderzijde gemerkt met JLK, Handarbiet en vermelding modelnummer 28/20. Duitsland, jaren 80.

Startbod: € 5

1050. Zilveren miniatuur

Zilveren miniatuur van een molen, gekeurd met zwaardje. 20e eeuw.

Startbod: € 5

9725 CT Groningen