Veiling: Veiling 49 sessie 3 woensdag 4 december

1053. Aquarel, Reinhart Dozy

Tekening met potlood en waterverf, een afbeelding van clowneske figuur door Reinhart Dozy (Nijmegen, 28 september 1880 – Elp, 27 januari 1947). De tekening komt uit de serie Reinhart Dozy & de Commedia dell' Arte, periode 1913-1919. Provenance: collectie zoon van de kunstschilder.

Bijgeleverd de uitgave Reinhart Dozy & de Commedia dell' Arte.

Startbod: € 5

1054. Parelsnoer met gouden sierslot

Doorlopend geknoopt akoya cultivé zoutwater parelsnoer, zonder sluiting, met een 9 karaat gouden parelketting verkortingssluiting/sierslot voorzien van veiligheidsachtje, gezet met circa 0.25 ct briljant geslepen saffier en circa 0.18 ct 8-kant geslepen diamant. Goudgehalte 375/1000-9 karaat geelgoud, 20e eeuw.

Startbod: € 5

1055. Gouden ring met robijn en diamant

14 karaat geelgouden bandring met circa 0.20 ct hart gelsepen robijn en circa 0.35 ct briljant geslepen diamant, H/SI. Goudgehalte 585/1000-14 karaat geelgoud. Eind 20e eeuw.

Startbod: € 5

1056. Gouden zakhorloge met ketting

Een 14 karaat gouden Zwitsers herenzakhorloge met een 14 karaat gouden horlogeketting. Zakhorloge getoetst 14 karaat goud en ketting gemerkt met eikenblad. Remontoire Ancre Ligne droits, Genève. Begin 20e eeuw.

Startbod: € 5

1058. Zilveren miniatuur, Arnoldus van Geffen

Zilveren miniatuur emmer met hengsel, gemerkt stadskeur Amsterdam en meesterkeur hoorn in hart (zilversmid Arnoldus van Geffen werkzaam te Amsterdam van 1728 tot 1769).

Startbod: € 5

1059. Zilveren broodmand, Jan Krins

Zilveren ajour bewerkte broodmand met parelrand. Gemerkt meesterteken J.K. (Jan Krins), lopende leeuw II, minervakop met een M (Schoonhoven) en jaarletter h (1967)

Startbod: € 5

1060. Mantelklok, Junghans

Duitse houten Junghans mantelklok met Jugendstil becijferde wijzerplaat. Duitsland, eind 19e eeuw.

Startbod: € 5

1061. Parfumflesjes met zilveren dop

Drie geslepen glazen parfumflacons met zilveren montuur en doppen. Voorzien van verschillende keuren, eind 19e eeuw.

Startbod: € 5

1062. Geweer, DWM Berlin

Geweer type Mauser-Vergueiro, geproduceerd door de Deutsche Waffen- und Munitionsfabriken DWM Berlin, voor het Portugese leger. Op meerdere punten gemerkt met vermelding “Espingarda Portugueza 6.5 Mod. 1904” en Deutsche Waffen- und Munitionsfabriken Berlin. Eerste helft 20e eeuw.

Startbod: € 5

1063. Beelden

Twee blauwe Murano stijl glazen katten met insloten zilver metallic en millefiori elementen. 21e eeuw.

Startbod: € 5

1064. Hangbloempotten

Twee aardewerken geglazuurde wandhangpotten door Hannie Mein (Utrecht 1933-2003 Vinkega), aan de onderzijde gesigneerd, jaren 70. Tevens een hangbloempot met blauw verticaal geribbeld decor, gemonogrammeerd aan de onderzijde.

Startbod: € 5

1065. Horloge, Bruno Ninaber

Zwart aluminium design hals horloge naar ontwerp van Bruno Ninaber van Eyben. Achterzijde gemerkt, Swiss Made Quartz uurwerk. Jaar van ontwerp 1976.

Startbod: € 5

1067. Mantelklok, Art Deco

Houten Art Deco mantelklok van Mauthe met verchroomde elementen en verzilverde wijzerplaat. Duitsland, jaren 30.

Startbod: € 5

1069. Gouache, R. Duchamp

Gouache met erotische voorstelling. Rechtsonder gesigneerd R. Duchamp, Paris. 20e eeuw.

Startbod: € 5

1070. Schilderij, A. van der Burg

Schilderij van landschap met huis, boerin en boer met schaapskudde door A. van der Burg. Olieverfschilderij op paneel, linksonder gesigneerd. Jaren 30/40.

Startbod: € 5

1071. Vaas, Groninger Steenfabriek ADCO

Mintgroene keramieken vaas met horizontaal geribbelde structuur door de Groninger Steenfabriek ADCO. Aan de onderzijde gemerkt en vermelding modelnummer 1016. Betreft een groter formaat vaas, jaren 60.

Startbod: € 5

1072. Blikken speelgoed

Blikken speelgoed; een klassieke auto, locomotief, twee trams en een brandweerauto. China, derde kwart 20e eeuw.

Startbod: € 5

1073. Gouache

Schilderij van een Pierrot, gouache op papier. Linksonder gesigneerd, vermoedelijk Duitse School, tweede helft 20e eeuw.

Startbod: € 5

1074. Olifanten, Afrika

Vier hardhouten geeboniseerde olifanten in aflopend formaat. Afrika, vierde kwart 20e eeuw.

Startbod: € 5

1075. Vazen en schenkkan

Convoluut keramiek met groentevormige schenkkan en drie vazen, waaronder Steuler, West-Germany, tweede helft 20e eeuw.

Startbod: € 5

1076. Schilderij, Willem van der Ven

Schilderij van een landschap met korenveld door Willem van der Ven (1898-1958). Olieverfschilderij op linnen, rechtsonder voluit gesigneerd, jaren 40/50.

Startbod: € 5

1077. Slagwapen, Nieuw-Caledonië

Houten slagwapen (Kanak Massue) van de Kanak stam, Nieuw-Caledonië. 20e eeuw.

Startbod: € 5

1078. Murano vaas

Rode glazen Murano vaas in visvorm. Venetië, jaren 60/70.

Startbod: € 5

1079. Stoommachine attributen

Vijf metalen speelgoed attributen behorend bij een stoommachine door H. Langes Legetøj, Copenhagen, met onder andere een houtbewerkingsmachine en klophamer. Denemarken, jaren 50/60.

Startbod: € 5

1082. Zilveren bestek

Convoluut zilveren bestek met onder andere een vleesvork, sauslepel, twee opscheplepels, vork en vijf lepels. Diverse keuren, eerste helft 20e eeuw.

Startbod: € 5

9725 CT Groningen