Veiling: Veiling 49 sessie 3 woensdag 4 december
1109. Stijgbeugels
Twee Zuid-Europese/Oriëntaalse smeedijzeren paarden stijgbeugels, 18e/19e eeuw.
Startbod: € 5
1110. Keramiek, Ravelli en Schlossberg Keramiek
Keramieken vaas met berkenbast decor en mok door Ravelli te Valkenburg omstreeks 1950/60, aan de onderzijde gesigneerd Ravelli. Daarbij een bruine bolvaas met crèmekleurig decor naar ontwerp van Liesel Spornhauer, onderzijde gemonogrammeerd TS (Schlossberg Keramik) en vermelding van modelnummer 22/16. Duitsland (Langenaubach), begin jaren 60.
Startbod: € 5
1112. Strijkinstrument Masenqo, Afrika
Etnisch houten en lederen strijkinstrument, een langhalsluit “Masenqo” met normaal één snaar van paardenhaar die van de stem pen via een kam naar het uiteinde van de klankkast loopt. Ethiopië, eerste helft 20e eeuw.
Startbod: € 5
1114. Vazen, Cor Unum
Drie keramieken vazen van de firma Cor Unum. Modelnaam "De Kardinaalsmuts van Zweitse Landheer", jaren 80.
Startbod: € 5
1115. Vazen
Twee glazen vazen; een blauwe serica vaas naar ontwerp van Floris Meydam, ontwerp stamt uit 1962 en gefabriceerd door de Glasfabriek Leerdam. Daarbij een lichtblauwe mondgeblazen glazen vaas, 21e eeuw.
Startbod: € 5
1116. Serviesfragment, Gardner
Russisch handbeschilderd floraal gedecoreerd porseleinen theeservies bestaande uit vier kop-en-schotels, suikerpot en zes gebaksbordjes. Geproduceerd door Gardner (sinds 1766) uit Verbilki, Rusland. Russisch Empire Porselein, aan de onderzijde gemerkt, begin 20e eeuw.
Startbod: € 5
1118. Curiosa
Convoluut curiosa met een zilveren gemerkte neobarok driedelige kapset, een zilveren Engelse inktpot, twee houten staanders en een wierrookhouder. 20e eeuw.
Startbod: € 5
1119. Frenologie hoofd
Frenologie, porseleinen hoofd van L.N. Fowler, naar antiek voorbeeld. Eind 20e eeuw.
Startbod: € 5
1120. Wandmasker, Afrika
Etnisch houten polychroom beschilderd wandmasker. Afrika, tweede helft 20e eeuw.
Startbod: € 5
1121. Vazen, Ravelli
Twee gegoten keramieken vazen in donkerbruine kleurslag met crèmekleurige rand, gefabriceerd door Ravelli te Valkenburg, omstreeks 1955. Aan de onderzijde gesigneerd en vermelding van modelnummers 42-II en 46-I.
Startbod: € 5
1123. Murano schaal
Lichtgroene kristallen Murano schaal met geplooide lichtpaarse rand, uitstulpingen en ingesloten luchtbellen. Venetië, jaren 60.
Startbod: € 5
1124. Trekhaak
Smeedijzeren trekhaak met houten handvat oorspronkelijk gebruikt in de walvisvaart. IJzer genummerd 74, 19e eeuw.
Startbod: € 5
1125. Violofoon
Houten violofoon, zogenaamde Stroh viool met strijkstok. 20e eeuw.
Startbod: € 5
1126. Sabel, Frankrijk
Franse infanterie sabel met messing handvat, gemerkt en gedateerd 1899. IJzer gemerkt Solingen, 19e eeuw.
Startbod: € 5
1128. Schilderij, Pisetto
Schilderij van een Noord-Italiaans landschap met bergen en boten op het meer, olieverfschilderij op linnen. Rechtsonder gesigneerd Pisetto. Italië, jaren 50/60.
Startbod: € 5
1129. Schilderij
Schilderij van een dame met halsketting, olieverfschilderij op linnen. Anoniem, midden 20e eeuw.
Startbod: € 5
1130. Foto Noord-Afrika
Sepiakleurige foto van bedoeïen met kamelen bij een waterput. Noord-Afrika, eerste helft 20e eeuw.
Startbod: € 5
1132. Dienbladen
Porseleinen dienblad met Zwiebelmuster decor en vernikkeld montuur met handvatten. Tevens een los porseleinen Art Deco inleg voor een dienblad. Tweede kwart 20e eeuw.
Startbod: € 5
1135. Karaffen
Drie kristallen karaffen waaronder een vierkant whisky karaf van Stuart Crystal, England, gemerkt aan de onderzijde. Daarbij twee geslepen likeur/wijn karaffen en een vierde glazen likeur karaf. 20e eeuw.
Startbod: € 5
1139. Collier met gouden slot
Parel met koraal collier, zes-rijig met een 14 karaat gouden steekslot, gemerkt 585. Midden 20e eeuw.
Startbod: € 5
1140. Blik met inhoud
Voorraadblik gemerkt Paré Den Haag gevuld met ronde metalen bollen, verzilverde strooiers, geldkluisje, dekseldoosjes, sigaren- en sigarettenhouders, houten Schotse botervorm en een set met negen herdenkingsmunten uit de serie Ruimteavontuur. 20e eeuw.
Startbod: € 5
1143. Onderzetters, Art Deco
Drie Art Deco porseleinen onderzetters met landschappelijk decor en vernikkeld Jugendstil montuur. Aan de onderzijde gemerkt en voorzien van modelnummers. Duitsland, jaren 20/30.
Startbod: € 5
1144. Klisteerspuiten
Twee klisteerspuiten, een messing en tinnen spuit met houten handgreep. Begin 20e eeuw.
Startbod: € 5
9725 CT Groningen