Veiling: Veiling 49 sessie 3 woensdag 4 december

1201. Zilveren lodereindoosje 1876

Zilveren lodereindoosje gekeurd met meesterteken B77 (Christiaan Bruinings, Joure), lopende leeuw 2 en jaarletter R (1876).

Startbod: € 5

1202. Ton en spuit

Eikenhouten ton/emmer met smeedijzeren spanbanden en handvatten. Daarbij een messing spuit met houten handvat. Eerste helft 20e eeuw.

Startbod: € 5

1203. Wierookbrander, Japan

Keramieken Japanse Celadon wierookbrander. Gemerkt aan de onderzijde, Edo periode, omstreeks 1850.

Startbod: € 5

1204. Kom, Japan

Japanse geglazuurde aardewerken kom ten behoeve van de theeceremonie, Meiji periode, omstreeks 1900.

Startbod: € 5

1205. Tekeningen, Derksen Staats en Bolling

Vier tekeningen van Jan Derksen Staats (1897-1974) met twee dorpsgezichten waaronder Noordlaren, vogelhuisje en kerktoren Aa-kerk te Groningen, datering 1917-22. Hierbij een potloodtekening J.H. Bolling, Groninger Ploeg, getiteld “Kermis”. Rechtsboven gesigneerd en gedateerd mei 1937.

Startbod: € 5

1206. Pijpen

Twee pijpen; hout met keramieken pijpenkoppen gedecoreerd met Nederlands landschap en landschap met hert. Duitsland, begin 1900.

Startbod: € 5

1207. Vazen

Twee keramieken vazen; een groene bolvaas aan de onderzijde genummerd 852 en een beigekleurig porseleinen vaas gemonogrammeerd PB. Tweede helft 20e eeuw.

Huidig bod: € 5

1208. Beelden, Azië

Drie Aziatische messing beelden en een donker gepatineerd witmetalen Boeddha beeld. 20e eeuw.

Startbod: € 5

1209. Collimator, Siemens

Messing collimator, type 1106 Small G.P. In houten doos gemerkt Siemens en gedateerd 1938.

Startbod: € 5

1210. Theepotten

Vier keramieken theepotten; een porseleinen miniatuur theepot met Hollands decor, twee Chinese theepotten en een zwart trekpotje gemerkt Hindeloopen Handwerk. 20e eeuw.

Startbod: € 5

1211. Vaas en schenkkannen

Art Deco keramieken schenkkannen en vaas met Nederlands spuitdecor landschap geproduceerd bij Bihl in Tsjechoslowakije, jaren 30. Daarbij een blauw geschilderd schenkkannetje met visdecor, gemerkt 2K en gedateerd 1947.

Startbod: € 5

1212. Kapstok

Kunststoffen kapstok, model haas als jager. 21e eeuw.

Startbod: € 5

1213. Art Deco glazen met dienblad

Zeventien helderglazen Art Deco drinkglazen met paarskleurige voet van het servies Logos, naar ontwerp van W.J. Rozendaal uit 1929, uitvoering Kristalunie Maastricht. Compleet met bakelieten dienblad.

Startbod: € 5

1214. Beeld, China

Chinees houtgestoken beeld van een wijsgeer met kind. China, vierde kwart 20e eeuw.

Startbod: € 5

1215. Kommen

Zeven Oriëntaalse verzilverde kommen met twee verschillende decors. Begin 20e eeuw.

Startbod: € 5

1216. Gouache

Schilderij van een winterlandschap naar Louis Apol, gouache op papier. Linksonder gesigneerd, tweede kwart 20e eeuw.

Startbod: € 5

1217. Vaasjes, Hannie Mein

Vijf keramieken vaasjes door Hannie Mein (Utrecht 1933-2003 Vinkega). Aan de onderzijde gesigneerd en gemonogrammeerd, jaren 70.

Huidig bod: € 5

1218. Schilderij, Alex Claude

Schilderij, een landschap door Alex Claude (1971- ), Olieverf op doek, Frankrijk, 21e eeuw.
Collectie Galerie Muskee Groningen.

Startbod: € 5

1219. Tapijten

Twee wollen handgeknoopte tapijten. 20e eeuw.

Startbod: € 5

1220. Schilderij, Peter Klashorst

Schilderij met naaktportret door Peter Klashorst (1957-2024), acrylverf op doek. Links op de zijkant gesigneerd, 21e eeuw.

Huidig bod: € 10

1221. Kandelaren

Twee staande messing kandelaren op groter formaat. Tweede helft 20e eeuw.

Startbod: € 5

1222. Lithografie

Lithografie van een fresco getiteld “Amorini Metallurgici” van Casa die Vetttii in Pompei. Uitgegeven door De Luca Gentile & Co, Napoli. Italië, tweede kwart 20e eeuw.

Startbod: € 5

1223. Wandbord 1808 en wandplaquette

Tinnen wandbord gedecoreerd met Jonas en de walvis, aan de achterzijde gedateerd 1808. Daarbij een Indiaas messing wandplaquette gedecoreerd met olifanten en menselijke figuren, midden 20e eeuw.

Startbod: € 5

1224. Katrol

Scheepskatrol, ijzer gemerkt en gedateerd 1976.

Startbod: € 5

1225. Mantelklok, Frankrijk

Franse marmeren mantelklok met bronskleurig gepatineerd witmetalen beeld van een dame, klok tezamen met twee vijfpits kandelaren. Eind 19e eeuw.

Startbod: € 5

9725 CT Groningen