Veiling: Veiling 30 sessie 2

1164. Goud, damesring met cabochon geslepen turkoois

14 karaats geelgouden ring met turkoois, midden 20e eeuw.

1016. Schilderij, H.J. Neuland

Schilderij, olieverf op doek, rechtsonder gesigneerd H.J. Neuland. Hendrik-Jan Nijland (1928-2009) was succesvol in Duitsland en signeerde voor de Duitse markt met H.J. Neuland.

641. Chinese ladenkast, eind 19e eeuw

Chinese ladenkast, eind 19e eeuw.

646. Kantonese vazen vermaakt tot lampvoeten, China, eind 19e eeuw

Twee Kantonese vazen vermaakt tot lampvoeten, China, eind 19e eeuw.

1108. Zilver, koffie-en theeservies

Zilver, koffie-en theeservies afgewerkt met parelrand + andere (9x), 2e helft 20e eeuw. D'Aubert Den Haag. Set bestaat uit: Dienblad, koffiepot, theepot, melkkan, suikerpot, alle delen(4x) zijn gemerkt: 835 en meesterteken D'Aubert Den haag behalve de koffie pot! die is gemerkt met ZII + ander onbekend meesterteken. Andere: klein dienblad met komfoor/brander en een losse theezeef + voet. Gemerkt: o.a. Minerva Lopende leeuw II ( 835/1000), jaarletter en meesterteken.

603. Stemcup

Blauw wit met drakendecor. Onderzijde met 6 karaktermerk.

807. Tapijten

Drie verschillende tapijten waaronder een witte loper uit China en een uit Pakistan.

405. Mahjong, Japanse doos, ca. 1924

Smalle Japanse doos met zwart metalen ornamenten. De doos van, aan de buitenkant mat geworden, zwart gelakt hout. Versierd met gouden illustraties. Het front is iets gebarsten en er ontbreken kleine stukjes lak. De stenen zijn toegevoegd. De stenen zijn Chinees, klein en goed gegraveerd been en bamboe. De stenen missen cijfers en letters en er zijn 4 reservestenen. De fiches zijn ook toegevoegd en zijn van been met westerse puntentelling. De 4 dobbelstenen zijn van been met Chinese punten, punt 1 is een ronde stip. De dobbelstenen zitten in een zelfgemaakt cricketdoosje. De 2 windenschijfjes zijn van been en hebben aan elke kant een windkarakter. De schijfjes passen in een iets beschadigd houdertje van zwart bakeliet.

475. Mahjong speelkaarten

De doos is Chinees, gevouwen van dun karton met vaste deksel. Beplakt met lichtgroen papier dat is bedrukt met een Chinese tekst en een kader in blauw. Binnenin zijn drie vakjes voor de kaarten. De kaarten zijn Chinees, een breed formaat. Gemaakt van karton met traditionele afbeeldingen. De achterkant heeft een groenig blauwe bedrukking. Er zijn geen reservekaarten. Er zitten/horen geen fiches, dobbelstenen, windwijzer en handleiding bij het spel.

472. Mahjong, Parker Brothers Mah Jongg Card Game, 1923

De doos is Amerikaans, van karton beplakt met inmiddels vaal geworden geel papier. Plat en vierkant formaat met los deksel waarop o.a. het Babcock-logo voorkomt. Binnenin zijn vier vakken voor drie pakjes kaarten en de fiches. De kaarten zijn Amerikaans en hebben een standaard formaat. Op de achterkant zijn een Chinese draak en windenkarakters afgebeeld. Er zitten geen reservekaarten bij het spel. De fiches zijn gekleurde houten staafjes. Er horen geen dobbelstenen en windindicators bij het spel. De handleiding is een bijbehorend boekje "Babcock Rules Card Game ". Uitgave van Parker Brothers 1923.

468. Mahjong speelkaarten, 1923

De doos is Chinees, van karton beplakt met pakpapier. Met bovenop een etiket met een Mahjong spelend Chinees gezin. Binnenin zijn 2 doosjes voor kaarten en fiches. Plus 4 houten latjes met bandjes waarvan één is bijgemaakt. De kaarten zijn Chinees, smal formaat en bedrukt met karakters en Engelse tekst. Er horen geen reservekaarten bij het spel. De fiches zijn van been en zitten apart in een doosje. De waarden zijn afwijkend; p.p. 9 fiches van 10p en dus maar 5 fiches van 2p. De 4 dobbelstenen zijn van been met Chinese punten, het Cricketdoosje ontbreekt. Ook de windenschijfjes en Mingdoosje ontbreken. De handleiding is Chinees, een vierkant bijbehorend boekje uit 1923. Er is ook een bestelkaart van de Amerikaanse distributeur.

647. Halve maantafel, China, tweede helft 20e eeuw

Halve maantafel, China, tweede helft 20e eeuw.

462. Mahjong modern, ca. 1955

De doos is Chinees, gemaakt van mooi hout voorzien van een dikke laklaag. Lang en rechthoekig model met bruine randen en een schuifdeksel met daarop een panda-met-bamboetak en karakters. De stenen zijn van (oud, dik en dus vrij plat) bamboe waarop een gelakt laagje kunststof is geplakt. De gravering, zeker van van de bloemenstenen, is goed. Er zitten 4, niet zo best gegraveerde, jokers maar geen reservestenen bij het spel. De 2 dobbelstenen zijn van been met Chinese punten. Er behoren geen fiches, windenwijzers en handleiding bij het spel.

448. Mahjong The Hillson Company Boston, Ma Chiang versie, jaren '20

Ma Chiang versie in een oranje 5-laden doos. De kartonnen doos is Amerikaans, beplakt met structuurpapier. De herstelde deksel is bedrukt met de typerende Hillson afbeelding en de toevoeging Ma Chiang. Binnen zijn 4 laden voor de stenen en een met vakjes voor de fiches. De stenen zijn van geel geverfd, bedrukt hout. Er zijn geen reservestenen. De fiches zijn stripjes van celluloid (incompleet). Er zit een sticker bij met informatie over kleur en waarde. De 2 dobbelstenen zijn van been met westerse punten. De windwijzers zijn van beenkleurig celluloid, zitten in een mingdoosje van celluloid met ivoormotief. De handleiding is een boekje "Hillson's Mandarin Game Known in China as Ma Chiang".

643. Chinees famille rose porseleinen beeld, Kanton, 19e eeuw

Een fijn geschilderd Chinees porseleinen beeld, eind 19e eeuw.

1170. Goud, hanger met grote natuurlijke barnsteen/amber, 2e helft 20e eeuw

Goud, hanger met grote natuurlijke barnsteen/amber, 2e helft 20e eeuw, gemerkt: 585 (14k).

1154. Divers lot zilver

Zilver + divers, lot (24x) o.a. ringen + slavenarmband. Bestaande uit: 12 ringen met stenen, een slavenarmband, 6 hangers (waarvan 1 onedel met zwarte steen), 4 bedels en 1 halsketting met kruis.

1144. Goud, halsketting van Venetiaanse schakels, 2e helft 20e eeuw

Goud, halsketting van Venetiaanse schakels, 2e helft 20e eeuw, gemerkt: 585 (14k).

1141. Goud, hanger in de vorm van tros druiven en ketting

Goud, hanger in de vorm van tros druiven en ketting, 2e helft 20e eeuw. De hanger bestaat uit een hand die een tros druiven vasthoud, ongemerkt maar getoetst op 14k goud. Ketting (gourmet schakel) is gemerkt: 585.

1133. Goud, munt 4 Florins / 10 Francs - 1892 Franz Joseph I in munthouder, Oostenrijk

Goud, munt: 4 Florins / 10 Francs - 1892 Franz Joseph I in munthouder, Oostenrijk. De munt is van 21.6k goud (900/1000 goud). De muntrand is ongemerkt maar getoetst op 18k goud.

1000. Schilderij, G.J. Kloos

Schilderij, olieverf op doek, linksonder gesigneerd G.J Kloos 1948.

1111. Goud en camee, bi-color gouden broche/ hanger met camee in Art Deco stijl, midden 20e eeuw

Goud en Camee, Een bi-color gouden broche/ hanger met Camee in Art Deco stijl, midden 20e eeuw. Het sieraad kan zowel als broche en als hanger worden gedragen. De rand is uitgevoerd in geel en roségoud. Gemerkt: Eikenblad(14k) + andere.

903. Leesplank en schriften

Hoogeveens leesplankje, J.B. Wolters Groningen, met doosje losse letters.

1004. Schilderij, olieverf op paneel

Schilderij, olieverf op paneel. Linksonder gesigneerd H.R. Begin 20e eeuw.

1117. Zilver, hanger met 10 gulden stuk en ketting 1970, Nederlands

Zilver, hanger met 10 gulden stuk + ketting (Jasseron schakel) 1970., Nederlands.

9725 CT Groningen